Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Годишния данък за МПС,колко ви е ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    chapat написа:
    аз съм 25лв. направо се губя пред вас Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
    И аз така 20 лв. е моят 75кончета съм Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    Коментар


      #32
      По този калкулатор http://pariteni.bg/Calcs/5/1ff1de774005f8da18.html ми излизат цели 190 лв. Друго си беше с Уното 20 лв и радиото да свири
      VW Bora Variant 1.6 16V '01

      Коментар


        #33
        на 103 коня в Русе е около 126 лева - като в оригиналния закон - без изменения на местно ниво.Интересно ми е обаче, като не съм плащал за календарната година още от пролетта - мога ли да платя декември без да ми земат лихви? ... някой дали го е правил? От къде да съм сигурен, че шяла годрна колата ще си остане здрава и все така моя, че да предплащам? А и на преглед искат бележки от предходната ...има ли някаква сметка в която мога да си преведа без да плащам за лихвите, пък за лихви ако искат може да се съдим ... у нас законната лихва е незаконна защото закона е сбъркан и текста в него е противоречив (хем "десет пункта надбавка към ОЛП" (5,38+0,10=5,48%) хем "с други думи по формулата ОЛП+10" (5,38%+10,00%=15,38%) ... което е некоректно формулирано от страна на законотвореца и е крайно време някой да ги осъди поне да си оправят текста.Някой плащал ли си е данъка с лихвите или със закъснение без тях?
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар


          #34
          Бесен съм поради поредната глупост на община В.Търново.Случаят е следният.Днес колега си регистрирва колата Ауди Б4 2.0 Е 90 к.с. във В.Търново.Чух се по телефона с него и ми предаде ,че катализаторите на автомобилите които заплащат данък там се признават след документ издаден от Технотест които щели да идват на 05.11 в града.Всички други бележки от разни сервизи не се признавали.И в крайна сметка кво правим сега.Бедната смотана община ще кърти пари на наш гръб.Как да се вдигна от Казанлък за да си извадя въпросния документ.То се е видяло ,че обръча се затяга и данъци няма да се плащат докато може да се минава преглед без тях.Оппа сега се замислям обаче защо данъка на Бравото 1,4 защо няма промяна а само на Мареата.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #35
            До края на годината ми взеха 31лв.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              ааауу,ас сам мн. 143 и стинки некви,3та лв.,лихва. 85kw.

              Коментар


                #37
                niko_ymn написа:
                на 103 коня в Русе е около 126 лева - като в оригиналния закон - без изменения на местно ниво.Интересно ми е обаче, като не съм плащал за календарната година още от пролетта - мога ли да платя декември без да ми земат лихви? ... някой дали го е правил? От къде да съм сигурен, че шяла годрна колата ще си остане здрава и все така моя, че да предплащам? А и на преглед искат бележки от предходната ...има ли някаква сметка в която мога да си преведа без да плащам за лихвите, пък за лихви ако искат може да се съдим ... у нас законната лихва е незаконна защото закона е сбъркан и текста в него е противоречив (хем "десет пункта надбавка към ОЛП" (5,38+0,10=5,48%) хем "с други думи по формулата ОЛП+10" (5,38%+10,00%=15,38%) ... което е некоректно формулирано от страна на законотвореца и е крайно време някой да ги осъди поне да си оправят текста.Някой плащал ли си е данъка с лихвите или със закъснение без тях?
                Моя данък е същия (колата от подписа, регистрация в Пазарджик) и е платен днес 30.10. - лихвата е около 4 лева. Каква е тая лихва, като още не е изтекла годината? Докога е срока?
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #38
                  Inessita написа:
                  Охоо с това мнение вече карам велосипед!!!!
                  Внимавай,да не ти падне веригата На мен ми взеха 70лв. за половин година-Хасково
                  Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                  Коментар


                    #39
                    Аз изобщо не съм си регистрирал колата в данъчното :D
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #40
                      UNO 45к.с - последния път платих 5лв и някакви стотинки PUNTO HGT - имам я от няколко месеца и до края на годината платих 100лв
                      punto HGT

                      Коментар


                        #41
                        Днес отидох до община Триадица в София да си регистрирам Бравото. За мой ужас служителката любезно ми обясни, че договора за покупка, в който има 10 думи на кръст трябва да бъде преведен от лицензирана преводаческа агенция Живеем в прекрасна страна Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                        Коментар


                          #42
                          Така е браточка, трябва и ние да живеем. Сигурно ще ти вземат 10 лв. за превода колегите, така че споко.нека нека и аз да се похваля, вчера платих данъка на зверчето.....120 магарета във Варна са равни на 224лв. ха да ми е честито.
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #43
                            gamma написа:
                            Аз изобщо не съм си регистрирал колата в данъчното :D
                            само да ти кажа, че Местни данъци и такси - Община Бургас имат програмата за регистрация на КАТ...хубавото в случая /за такива като теб/ е че програмата им била калпава и тегава и с голям зор се правили засечки...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #44
                              phoenix написа:
                              Така е браточка, трябва и ние да живеем. Сигурно ще ти вземат 10 лв. за превода колегите, така че споко.
                              То е ясно колега, че всички трябва хляб да ядем, ама някои работи са срамота направо. До сега въртях телефони и зорлем 8лв. е най-ниската оферта за "превод" на един мижав договор от 2 думи и половина. А иначе общината ще получи от мен 159,39 лв. за това, че паркирам 105-те коня на JTD-то на 1300 метра от нас :D Айде и на мен да ми е честито...

                              Коментар


                                #45
                                хи хи хи, ти па за 2 лв. разлика си въртял и телефони. Влизаш в първото удобно бюро за преводи и няма да ти струва повече от 10-12лв. за тези 2 лв, си избиваш обикалянето и изгубеното време докато намериш онези с 8лв./стр. Както и да е. Честито... моя данък май е най-висок мам.а му стара, при положение, че ползваме колата само за екскурзии през останалото време стои пред наси за това плащаме 224лв.
                                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                                ИТАЛФЕСТ 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X