Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как стои въпроса с гаранция и т.н на акумулаторите от Метро?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как стои въпроса с гаранция и т.н на акумулаторите от Метро?

    Здравейте,Някой да знае как стои въпросът с гаранцията, зареждането и т.н на акумулаторите от Практикер, Метро и останалите вериги?До сега си купувах все от един акумулаторджия в Овча купел, човека си ги монтираше заредени и проверени, проверяваше зареждането на алтернатора и си стискахме ръцета. После ако имаше проблем си ходех директно при него, но гледам по веригите са обявили доста добри цени, разлика 30-40% в сравнение с малките търговци, което не е за пренебрегване.
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    #2
    има си центрове за проверка в гаранционната картакупуваш, слагаш го и отивашпремерват ти зареждането и я подпечатват
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Sev написа:
      има си центрове за проверка в гаранционната картакупуваш, слагаш го и отивашпремерват ти зареждането и я подпечатват
      А ако нещо се скапе, каква е процедурата?И какво означава това, замяна, предоставят ли оборотен акаумулатор, загуба на време и т.н. Изобщо дали си струва цялото това упражнение, ако някой се е сблъсквал?
      Lupo - The Monster
      Е83 3D

      Коментар


        #4
        тези неща зависят от производителякварталния ти майстор прави същото, каквото би направил и друг сервиз на маркатасъщо може да се окаже, че кварталния ти майстор е един от оторизираните сервизи :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Аз имах проблем с моя акумулатор на Искра заради незареждащ алтернатор. Отидох в сервиза на представителите на марката да погледнат какъв е проблемът и те го взеха за зареждане за два дни, като ми дадоха друг оборотен. Аз през това време си оправих алтернатора, за да ми важи гаранцията. Не съм го взел от Метро, но процедурата е същата и там. На Искра има магазин и сервиз в една от прекитена Симеон - Българска морава 100. Хората са много точни.
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            тези неща зависят от производителякварталния ти майстор прави същото, каквото би направил и друг сервиз на маркатасъщо може да се окаже, че кварталния ти майстор е един от оторизираните сервизи :D
            БъркашМетро продава само на юридически лица, поради което дадена стока покаже дефект, трябва да се обърнеш към описаните в гаранционната карта сервизи. Ако по някаква причина бъде отказана гаранция на тази стока, единственият начин да си потърсиш правата е чрез съд.Ако стоката бъде закупена от физическо лице, но не в Метро, в този случай търговецът е длъжен да спазва Закона за защита на потребителя, според който закон търговецът е длъжен да отстрани всяко несъответствие с договора за покупка на въпросната стока в 30-дневен срок. Т.е. ако купиш акумулатора, търговецът трябва да поеме гаранционното обслужване ако този акумулатор се прецака по някаква заводса причина. Тази гаранция, дадена от закона е 2-годишна, което обезслисля всякакви гаранции, дадени от производителя, по-малки от този срок. Целта на този закон е да се изчисти пазара от долнокачествени стоки, като се разчита на търговеца, притиснат от този закон да обслужва една стока 2 години, да продава качествени стоки.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              изместваме се от темата, ама започваш да фантазирашосвен това аз как имам карта и не съм юридическо лице?не съм и пълномощник на фирма
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Sev написа:
                изместваме се от темата, ама започваш да фантазирашосвен това аз как имам карта и не съм юридическо лице?не съм и пълномощник на фирма
                не си фантазирам, прочети закона. Погледни и фактурата, която ти издават от Метро - дали е издадена на теб или на фирмата от която имаш картата???
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  казах тине е на фирмаа фантазираш, защото до такива ситуации се стига адски рядкотрябва да се натрупат 2-3 неща и то все срещу теб...то ако е така дай да не пазаруваме нищо от Метро, защото ако се развали може да ни изпързалят
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Sev написа:
                    казах тине е на фирмаа фантазираш, защото до такива ситуации се стига адски рядкотрябва да се натрупат 2-3 неща и то все срещу теб...то ако е така дай да не пазаруваме нищо от Метро, защото ако се развали може да ни изпързалят
                    Вярно е, че при определени условия може да си изкараш и на физическо лице. Тук си прав и късметлия "Никак не са редки тези случаи. Поради лошо качество на булсатком получих 1 месец безплатна телевизия и за нула време оправиха проблема, който го правиха 6 месеца. Връщали са ми пари за един винтоверт, който се развали и не ми го оправиха за 30 дни.... човек само трябва да си зае правата и как да си ги потърси...а за акумулатор - до сега не съм купувала. Акумулаторът на реното изкара 4 години.... дано и на фиата да изкара поне толкова
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар

                    Working...
                    X