Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голяма грешка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голяма грешка

    Здравейте хора.Казвам се Иво,на 18 съм.Снощи направих една от най-големите глупости в живота си до сега,за което много съжалявам.Но както се казва-като се обърне каруцата пътища много.Пиша тук защото от доста време чета форума и много го харесвам.Та в какво се състои глупостта ми Вчера вечерта решаваме с един приятел да се повозиме някъде с колата на баща ми.Всичко ОК.Взимам ключовете,документите,както си му е реда.Сипваме бензин и потегляме.Момчето има книжка,кара добре и тнт.И къде,къде...давай към Костинброд.Пътуваме си ние бавно,спокойно,няма проблеми.Беше късно и нямаше ни една кола на пътя.Спираме да изпушиме по цигара на една отбивка...е от тука почват проблемите.Гледам аз нагоре по отбивката една малка уличка,без коли без нищо.Решавам аз да врътна едно кръгче нагоре-надолу и да си ходиме.ОБАЧЕ нямам книжка.Второ обаче,което е най-лошото и супер много ме е яд-бях пил 2 бири.Е добре,тръгвам аз правя една обиколка и излизам на пътя за към София с идеята да покарам на читав път малко и да се сменяме.Не съм си правил на шега илюзията да карам до София,защото първо немога,второ полиция и тнт.И момчета такъв ми бил късмета...на първа карам с 15 е така точно бях излезнал на пътя,не съм минал и 50 метра,и гледам насреща фарове.Изтеглям си се леко надясно да си се разминеме спокойно.Е тука вече става зле.Въпросната кола е полиция.Както ме виждат,че карам супер бавно,отдалече пуснаха бурканите и тръгват към мене.Отбивам веднага.Искат пичовете документите,давам им талона на колата,личната карта си давам,но нямам книжка.Почвам да си бъркам по джобовете като първия идиот,полицая почва да се изнервя.Вика карай тука зад мене лекичко сега до отбивката.Тръгвам аз след него и вече нз къде съм от нерви.Спираме,човека почва да пише акт (нямах в себе си достойна сума,пък и не са ми искали).Дава ми дрегера,надувам аз юнашката и пак зле...мноого зле-1.7.Написа акта и отиваме към поликлинаката за кръвна проба.Тоя явно ме съжали къв съм боклук и вика няма да даваш кръв,имаш право да откажеш.И ми го каза няколко пъти да не стане грешка.Написа акта,подписах се тук там и вика това беше момчета,да сяда тоя с книжката и леко към софия.На акта не пише каква ми е санкцията.Питам полицая,той ми казва-тва го решава шефа.Записа ми телефона на акта.Щели да ми се обадят след месец.Значи МНОГО Ви моля хора,който се е сблъсквал с тея неща,или има информация,знае какво би следвало да се случи от тук нататук,да пише,щото откачам направо Знам,че тва е супер тъпо дето го направих,и като цяло това да караш пил за мене е една от най-големите глупости,ама те на.тъпа издънка.Благодаря ви предварителноп.п.Съжалявам за многословието,ама исках картината да е ясна,за да получа адекватна помощ.Поздрави

    #2
    Е ти си нагазил лука мн здраво бе колега. Първо караш без книжка. Втори фиркан. Е убий ме ама ако на някой му даде дрегера 1,7 от 2 бири аз ставам ватман (нищо против ватманите). Не знам каква ще ти е глобата, ама над 1,2 алкохол е криминализирано и отиваш на съд. Стягай дупе и се надявай да е само зверска глоба за без книжка и отказа от кръвна проба.

    Коментар


      #3
      При такава концентрация, показана от дрегера трябва да дадеш и кръвна проба. Иначе - яко си загазил....
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        На акта пише член, алинея, точка и прочие от "Закон за Движението по Пътищата", които си нарушил - там е отговора на въпроса ти за санкцията

        Коментар


          #5
          Преди още да си взел книжка... си се разделил с възможността да я имаш поне за 5-6 годинки. Понеже си на 18... и ти е първо нарушение - едва ли ще те осъдят на пандела.., ама голяма ще е глобата и може някакъв обществено полезен труд да те дръннат да вършиш.Не знам какво да ти кажа... но то каквото и да се каже в случая - все ще е бошлаф.

          Коментар


            #6
            Дано наистина се разминеш само с яка глоба. Аз няма да те съдя, не съм аз човека. И понеже знам как сега много колеги ще ти кажат, че те са безгрешни и ти си си виновен, така ти се пада и т.н., аз няма да го направя, защото ВСЕКИ е правил грешки и глупости, особено като по-млад. Всяко зло за добро - нищо трагично не е станало, ще ти бъде за урок и повече пил и без книжка ме съмнява да караш. Защото ако не те бяха хванали, утре можеше да караш на втора, после на трета и там вече е опасно. Гадна е ситуацията, но къде къде по-лоши неща се случват.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #7
              аз че съм виновен е безспорен факт.най-малко ме притеснява,глоба,забавяне на книжката и тнт.като съм си направил глупостта ще си търпя последствията.От такива глупаци като мене стават катастрофите.Просто ме влудява това,че незнам какво ще стане.полицая ми каза,че щели да ми се обадят вероятно след месец да ме разпитат или нещо такова.Страх ме е да не ме опанделят,за едната глупост и недомислица.и условна да ми сложат ще го преживея.ще мишувам и тва е.само да не ме пъхнат в дранголника.по-добре да съм мъртъв.Иначе пичове мерси много за бързите отговори.Всяка информация ще ми бъде от полза. Yellow_Flash_Colorz_PDT_32 а дали ще се обаждат на баща ми?той е собственик на колата.

              Коментар


                #8
                Не искам да изразявам мнение и ще премина към въпроса ти. Мой познат го хванаха 1-вия път без книжка, без технически преглед на колата и без колан = 400лв. Вторият път като го спряха само без книжка - 200лв. Плати и двата акта наведнъж, защото изкара курса през това време и веднага му дадоха книжката. Не е чакал една година и т.н. Ама ти си карал и с алкохол...... Незнам. Дано да съм ти помогнала.
                Fiat Bravo 1,6 16V 103k.c. (Метан)

                Коментар


                  #9
                  Все пак, ако може да се извлече нещо положително от тая случка е, че в крайна сметка всички сте живи и здрави, не е станало произшествие. Дано се разминеш само с глоба, но ще помниш случката цял живот и сигурно вече няма и да си помислиш да караш пил и без книжка, когато, живот и здраве, вземеш такава в бъдеще. Айде, горе главата и умната!
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Всяка информация ще ми бъде от полза. а дали ще се обаждат на баща ми?той е собственик на колата.
                    ама ти още ли не си казал на баща ти????????????????бегом при него!!!първо очаквай малко шамари от старейшината, после дупе да ти е яко... че няма да влезеш в затвора мисля, че е ясно, щото на Максимчо с ПТП със смъртен случай дет се вика нищо, ама нещо условно и пробация /общественополезен труд/ със сигурност...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Баща ти ще разбере, защото колата е на негово име, в затвора няма да влезеш спокойно.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #12
                        V & R написа:
                        Не искам да изразявам мнение и ще премина към въпроса ти. Мой познат го хванаха 1-вия път без книжка, без технически преглед на колата и без колан = 400лв. Вторият път като го спряха само без книжка - 200лв. Плати и двата акта наведнъж, защото изкара курса през това време и веднага му дадоха книжката. Не е чакал една година и т.н. Ама ти си карал и с алкохол...... Незнам. Дано да съм ти помогнала.
                        точно алкохола е най-големия проблем.незнам дали полицая ми направи добро като ми каза да не давам кръв или точно обратното.За първи път сядам да карам.Не е да си перкам постоянно без книжка та да съм си проучил кво трябва да се прави.а пък да не говориме за алкохолните проби...правиха разни промени в законите скоро и незнам сега как са нещата.един приятел е правил ПТП супер пиян и само му взеха книжката за 6 месеца и няква глоба.Обаче след случая "Стависки" и още няколко много затегнаха нещата.Иначе никога не съм имал проблеми с полицията.Нито досие имам, нито нищо.Нз от един човек ли се решава,как да се санкционира провинението.Въобще идея си нямам кво ще стане,а това ме тормози най-много.

                        Коментар


                          #13
                          durak18 написа:
                          V & R написа:
                          Не искам да изразявам мнение и ще премина към въпроса ти. Мой познат го хванаха 1-вия път без книжка, без технически преглед на колата и без колан = 400лв. Вторият път като го спряха само без книжка - 200лв. Плати и двата акта наведнъж, защото изкара курса през това време и веднага му дадоха книжката. Не е чакал една година и т.н. Ама ти си карал и с алкохол...... Незнам. Дано да съм ти помогнала.
                          точно алкохола е най-големия проблем.незнам дали полицая ми направи добро като ми каза да не давам кръв или точно обратното.За първи път сядам да карам.Не е да си перкам постоянно без книжка та да съм си проучил кво трябва да се прави.а пък да не говориме за алкохолните проби...правиха разни промени в законите скоро и незнам сега как са нещата.един приятел е правил ПТП супер пиян и само му взеха книжката за 6 месеца и няква глоба.Обаче след случая "Стависки" и още няколко много затегнаха нещата.Иначе никога не съм имал проблеми с полицията.Нито досие имам, нито нищо.Нз от един човек ли се решава,как да се санкционира провинението.Въобще идея си нямам кво ще стане,а това ме тормози най-много.
                          Направил ти е много лоша услуга. Винаги може да се оспорва показанието на дрегера, особенно ако е сериозна цифра, като твоята например. Причината е, че може дрегерът да е повреден или да не отчита точно. А при показания над 1.2 полицаите трябва да те придружат до съответното място (лаборатория, болница... т.н.), обаче явно ги е мързяло .... Иначе съветът ми е да се консултираш с адвокат... и по-добре извести баща си преди да бъде известен по друг начин.Иначе никой не може да ти каже какво ще стане.... А колежката Bella може да се поучи от това как се казва: "Съжалявам, грешката е моя"
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            ходихме до няква клиника наблизо до случката и полицая вика няма да даваш кръв.доктора записа някви неща от сорта че не залитам,не съм агресивен,не съм друсан,не мириша на алкохол и некви такива.

                            Коментар


                              #15
                              ele, стига пак за Bella де, моля те. Иначе си абсолютно права - колега, посъветвай се с адвокат и кажи на баща си. Така или иначе ще разбере.
                              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                              Коментар

                              Working...
                              X