Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко струва честта на българският трибагреник...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    nikki_sixx написа:
    sachma написа:
    ...
    Относно бизнеса - съгласен съм напълно.Относно териториите обаче... когато са дошли нашите, все още тук е нямало обособени държави. Имало е племена... а точно нашенци са обединили всички... и са създали държава! Точно Борис 1-ви Михаил (така се казва и големият ми син м/у другото) е настоял всички да минем в една вяра..за да може народът по тези земи да е единен... и да не се разпокъсва държавата от вражди. А за Калоян сещаш ли се? За това, че дори Рим признават църквата ни.. и царят ни. А това с Турците си е робство... от където и да го погледнеш е все такова. Друг е въпроса, че турците са ни взимали по-малък данък от сега управляващите ни. Тогава са взимали десятък... или 10% от това което имаш.., а сега те съдират с 20%. То да беше само това - да махнеш с ръка и да си кажеш: "абе майната им..." но е факт, че ни шибат от където и да погледнеш. Всички ни шибат, а ние се гордеем... За почтеността... няма да коментирам, защото това е толкова разтеглива тема... колкото е и "обективно за Фиат"... шото некой си изпатил - Фиат е ноу кофти разийш ли... а мен пък ми е кеф, че по-добра кола до ся съм нямал... и за мой късмет нме е правена в Турция. Фактът, че имат заводи... говори, че имат производство... т.е. стабилна икономика - нещо с което ние не можем да се похвалим. Което ме връща на един друг въпрос... ние с какво всъщност можем да се похвалим? Освен с красивите ни жени... които биха се изпраскали с всеки мазник...за некоя кинта!?
    Съгласен съм с мнението ти за производството и за жените ни. За другото обаче не мога. Тук е била Византия много много години преди нас, споменах ти за писмените паметници от 2000г преди христа. Били за византийски територии населени със славяни. За робството...ми точното определение според историците е "османско военно присъствие" по няколко причини. Първо, споменатия от теб данък. Къде в римското прво робът плаща данък? Роб е тогава, когато сугува на господаря си и той най-много да го храни,нищо повече. Освен това българинът си има своя къща и своя земя която обработва и плаща данък десятък върху продукцията(данъците са многоважно нещо в Османската империя), в кое робство си срещал подобен прецедент? Трето, ако гоограбят или пребият, българинът отива не при кого да е ами при кадията. По кои закони на робството се прави това? Освен това, "рая" е не само българското население, ами всичкото население с по-нисък социален статус и не проповядва мюсюлманството, а между другото ако един мюсюлманин ограби българин го наказват много сурово. В кое робство го има това? А междудругото виж какво се скучва с съдебната ни система днес, съдят полицаи за знамето, съдят полицаи при случая с Чората и т.н.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #62
      Neosi написа:
      SHB написа:
      Добре.Как ще ме убедите,че тези добри,мили,симпатични и работливи хора.гласуват за то зи търтей Доган?В случая за разлика от друг път вината не е на българите,щото те не гласуват за Догна.Какво се очаква да направим?Да му забраним партията?Да забраним на електората му да гласува?Или що...
      ДПС е партия на етническа основа, което се забранява от Конституцията. НО..Но въпреки това я има! Защо?!?!Турското население тук, ако не гласува за ДПС му е еб..на майката...няма работа, няма дърва, няма нищо...Вината на Българите е огромна, щото ако гласуваме всички, Доган ще влезе в парламента точно толкова, колкото аз.
      ти вярваш ли го това което написа?И всички българи да гласува,то турците при всички случаи процентно са повече от 4 на сто от населението,сиреч пак ще влязат.Турците и сега мизерстват на много места,щото са елементарни и ДПС не прави почти нищо за тях,а за собствения си джоб.За това направиха НДПС,за това имаше опити и за опозиция,обаче турчака не си дава зор да мисли и не се сеща че има алтернатива.Той си знае ДПС.ДПС по закон няма как да бъде етническа партия,защото 1конституцията сама по себе си е незаконна,спомни си протеста на 38-те2 в ДПС членуват хора като Н.Захариева...която е българка,и се обявяват открито за либерална партияАко ги забраним,ще с тане като с ОМО ,ще ни съдят в Страсбург.Решението членовете на ДПС да отидат в затвора за престъпленията си,което няма как да стане,щото Серьожа няма как да управлява без тях.Затуй ще чакаме по-добри дни.@ Ганчо Пич не се впрягай,на мен ми беше интересен спора за Етиопия,от етимология не отбирам,вярвам ти за това което казваш

      Коментар


        #63
        "Затуй ще чакаме по-добри дни."Все чакаме...и ревем...еми тва е....
        Brava 1.6 16v ELX 2001г.
        Punto М2 1.2 SX 2000г.
        МРАЗЯ НАП!!!

        Коментар


          #64
          Neosi написа:
          "Затуй ще чакаме по-добри дни."Все чакаме...и ревем...еми тва е....
          Ще ни се изчака чакането и пак ще си останем с чакането
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #65
            Точ!Чакаме...Серьожа, Ахмед, Сакскобурга.....чакаме Светия синод и ревем....Апропо..я кажете колеги, кое от тези три неща е свързано със заглавието на темата????Националният флаг??!
            Brava 1.6 16v ELX 2001г.
            Punto М2 1.2 SX 2000г.
            МРАЗЯ НАП!!!

            Коментар


              #66
              sachma написа:
              Съгласен съм с мнението ти за производството и за жените ни. За другото обаче не мога. Тук е била Византия много много години преди нас, споменах ти за писмените паметници от 200г преди христа. Били за византийски територии населени със славяни.
              Пич, изглеждаш интелигентен човек... чети повече бе! Византия е стигала (официалните й граници) до към днешен Пловдив (когато Аспарух и компания се заселват). Което не означава, че е нямало техни емисари дори в днешна Румъния, но това което искам да ти кажа е, че всъщност нашенци не са заграбили територия на Византия. По-късно... виждайки как преселниците стават все по-силни... Византия обръща поглед и насам, но преди това тя е била изцяло заета с Персите и куп други съществуващи по онова време държави в Африка. Още малко по-късно... когато им наритваме задниците... те започват да ни предлагат разни съюзи.., което всъщност си е подкуп... и по-лошото е, че нашенци и тогава са приемали. Стигал бай ти Симеон да Цариград... ит о не веднъж, а цели три пъти и... нищо. Корупция братко...а нашенци са си били такива и тогава... такива са и сега! (за съжаление)
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар


                #67
                Извинявам се, ама нещо позалитнахте настрани.....недейте да обсъждате турците. Деликатна тема е. Има невероятно добри, честни и свестни хора сред тях, има и боклуци. Последното по скоро го оттъждествявам с характера на всеки един народ-във всяко стадо си има мърша.Спора е вечен, доводите логически, но необосновани от хуманна гледна точка. Още повече, че тук / във форума / има много представители на този народ. Израстнал съм сред турци / в блока в Габрово имаме две семейства, в Русе имахме едно /....нищо лошо не мога да кажа за тях. Най-отговорно и сериозно го заявявам.Призовавам ви да престанем да ровим в миналото. Нека не търсим негативизма, отчуждението, злобата, омразата....заредете се с положителни емоции и гледайте напред.Колкото боклуци е имало и още има сред всеки един народ, етнос.....толкова има и при нас.И отново призовавам - не е коректно спрямо ако щете дори и към част от членовете тук. Ако в турски форум на Фиат се заговори за раята българи, няма да ви е приятно.Нека сме толерантни, умолявам ви.

                Коментар


                  #68
                  sachma написа:
                  nikki_sixx написа:
                  sachma написа:
                  ...
                  Относно бизнеса - съгласен съм напълно.Относно териториите обаче... когато са дошли нашите, все още тук е нямало обособени държави. Имало е племена... а точно нашенци са обединили всички... и са създали държава! Точно Борис 1-ви Михаил (така се казва и големият ми син м/у другото) е настоял всички да минем в една вяра..за да може народът по тези земи да е единен... и да не се разпокъсва държавата от вражди. А за Калоян сещаш ли се? За това, че дори Рим признават църквата ни.. и царят ни. А това с Турците си е робство... от където и да го погледнеш е все такова. Друг е въпроса, че турците са ни взимали по-малък данък от сега управляващите ни. Тогава са взимали десятък... или 10% от това което имаш.., а сега те съдират с 20%. То да беше само това - да махнеш с ръка и да си кажеш: "абе майната им..." но е факт, че ни шибат от където и да погледнеш. Всички ни шибат, а ние се гордеем... За почтеността... няма да коментирам, защото това е толкова разтеглива тема... колкото е и "обективно за Фиат"... шото некой си изпатил - Фиат е ноу кофти разийш ли... а мен пък ми е кеф, че по-добра кола до ся съм нямал... и за мой късмет нме е правена в Турция. Фактът, че имат заводи... говори, че имат производство... т.е. стабилна икономика - нещо с което ние не можем да се похвалим. Което ме връща на един друг въпрос... ние с какво всъщност можем да се похвалим? Освен с красивите ни жени... които биха се изпраскали с всеки мазник...за некоя кинта!?
                  Съгласен съм с мнението ти за производството и за жените ни. За другото обаче не мога. Тук е била Византия много много години преди нас, споменах ти за писмените паметници от 200г преди христа. Били за византийски територии населени със славяни. За робството...ми точното определение според историците е "османско военно присъствие" по няколко причини. Първо, споменатия от теб данък. Къде в римското прво робът плаща данък? Роб е тогава, когато сугува на господаря си и той най-много да го храни,нищо повече. Освен това българинът си има своя къща и своя земя която обработва и плаща данък десятък върху продукцията(данъците са многоважно нещо в Османската империя), в кое робство си срещал подобен прецедент? Трето, ако гоограбят или пребият, българинът отива не при кого да е ами при кадията. По кои закони на робството се прави това? Освен това, "рая" е не само българското население, ами всичкото население с по-нисък социален статус и не проповядва мюсюлманството, а между другото ако един мюсюлманин ограби българин го наказват много сурово. В кое робство го има това? А междудругото виж какво се скучва с съдебната ни система днес, съдят полицаи за знамето, съдят полицаи при случая с Чората и т.н.
                  Общо взето каза доста неща дето не са така.Стига с тея 2000 години прочее ...за твое сведение варненското златно съкровище се изчислява на 5000 години преди христа,когато Траките противно на общоприетото,са имали известно държавно устройство-справка одриското царство.Ако вярваш на Професор Фол траките имате невероятна култура за времето си.Могат да обработват злато представи си.Фол обаче не дава обяснение защо те нямат писменност,което е вицшата форма на култура, и имат относително елементарно държавно устройство.Славяните са дошли по-късничко от колкото мислиш.200 години преди христа са били някъде около Одер.За робството историците имат абсолютно различни теории.Значи България като политическа единица не съществува,българите нямат свое самоуправление и забележи българите бидейки неверници нямата права.Това за кадиите и за данъците и пречее са митологии.Това не е данък, а налог,десятък-от това коетопроизвеждаш.Ти не получаваш нищо в замянаЗа разлика от данъците в държавата които отиват за пътища,полижия тн.Българите НЯМАТ собственост цялата собственост е на СУЛТАНА.Това се променя по късно,ма не помня кога.Твоята къща,жена,деца са до твои до тогава до като някой мюсюлманин не ги пожелае.Всеки вярващ може да вземе всяка твоя вещ,да ебе жена ти или да вземе децата ти за еничари,защото ти си неверник.Тея неща се променят с времето и с излизането на Гюлханския хатишериф и топханенския незнам какво си,но първите векове е така.Така че да ми разправяте колко са добри турците е смехотворно-белег за късогледствои абсолютно несериозно отношение към историята.

                  Коментар


                    #69
                    Авео написа:
                    Извинявам се, ама нещо позалитнахте настрани.....недейте да обсъждате турците. Деликатна тема е. Има невероятно добри, честни и свестни хора сред тях, има и боклуци. Последното по скоро го оттъждествявам с характера на всеки един народ-във всяко стадо си има мърша.Спора е вечен, доводите логически, но необосновани от хуманна гледна точка. Още повече, че тук / във форума / има много представители на този народ. Израстнал съм сред турци / в блока в Габрово имаме две семейства, в Русе имахме едно /....нищо лошо не мога да кажа за тях. Най-отговорно и сериозно го заявявам.Призовавам ви да престанем да ровим в миналото. Нека не търсим негативизма, отчуждението, злобата, омразата....заредете се с положителни емоции и гледайте напред.Колкото боклуци е имало и още има сред всеки един народ, етнос.....толкова има и при нас.И отново призовавам - не е коректно спрямо ако щете дори и към част от членовете тук. Ако в турски форум на Фиат се заговори за раята българи, няма да ви е приятно.Нека сме толерантни, умолявам ви.
                    Точно това се опитвам да кажа. Призовавам ви да престанем да ровим в миналото. Нека не търсим негативизма, отчуждението, злобата, омразата....заредете се с положителни емоции и гледайте напред.
                    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                    Punto М2 1.2 SX 2000г.
                    МРАЗЯ НАП!!!

                    Коментар


                      #70
                      "Бедни, бедни Македонски ... защо не умря при Гредетин!"Защо наистина?Ако можеше Баязид светкавицата или Сюлейман великолепни да ви чуе,щеше да благодари на Аллах за победата...Ако можеше Ботев да ви чуе,щеше да благодари на Бога,че не е доживял подобни времена.Българският народ се слави с късопаметност но чак до там,е срамно вече.

                      Коментар


                        #71
                        Neosi написа:
                        Авео написа:
                        ...
                        ...
                        Писах поуст... доста дълъг стана.. и изведнъж изчезна. Може би е знак.., а може и да не е, но.. няма да го напиша пак. Само ще спомена, че обидени все ще има... а вие защитавате чуждите да не се обидят. Кой споменава обикновенния турчин като сатрап? Преигравате господа, преигравате с тази фалшива толерантност!
                        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                        Коментар


                          #72
                          СХБ нещата дето ти ги казвам са точно така, нямам намерение да ти обяснявам повече защо, каквото трябва съм ти го написал, ако искаш го прочети пак за да научиш нещо, ако искаш си дръж на своето. За твое сведение обучението му в университета включва и двусеместриален изпит по Османска култура на балканите, имам курсова работа на тема Османско право, чел съм книжки в което са описвани точно определени дела на "българинът еди-кой си, немюсюлманин, по обвинение в еди-какво си, срещо еди-кой си, мюсюлманин" всичко това е доста добре документирано в книгата "османско право по българските земи" от Гълъб Гълъбов. Шериата ми е ясен в общи линии, макар и не в детайли. Ти каквото искаш това си твъри.
                          N.Y. State of Mind

                          Коментар


                            #73
                            nikki_sixx написа:
                            sachma написа:
                            Съгласен съм с мнението ти за производството и за жените ни. За другото обаче не мога. Тук е била Византия много много години преди нас, споменах ти за писмените паметници от 200г преди христа. Били за византийски територии населени със славяни.
                            Пич, изглеждаш интелигентен човек... чети повече бе! Византия е стигала (официалните й граници) до към днешен Пловдив (когато Аспарух и компания се заселват). Което не означава, че е нямало техни емисари дори в днешна Румъния, но това което искам да ти кажа е, че всъщност нашенци не са заграбили територия на Византия. По-късно... виждайки как преселниците стават все по-силни... Византия обръща поглед и насам, но преди това тя е била изцяло заета с Персите и куп други съществуващи по онова време държави в Африка. Още малко по-късно... когато им наритваме задниците... те започват да ни предлагат разни съюзи.., което всъщност си е подкуп... и по-лошото е, че нашенци и тогава са приемали. Стигал бай ти Симеон да Цариград... ит о не веднъж, а цели три пъти и... нищо. Корупция братко...а нашенци са си били такива и тогава... такива са и сега! (за съжаление)
                            Ники аз се пиша интелигентен щото наистина съм чел, без да се хваля чак толкоз много :D Та по нашият малък казус, Римската империя владее целия Б. полуостров. След като Теодосий 1 разделя империята на две, Византия владее пак целия Б. п-ов. Славяните идват и се заселват в северните провинции на империята чак през 7 век, като тогава също се смята, че тези земи остават византийски защото славяните знаем кога правят държава и с кого.
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар


                              #74
                              sachma написа:
                              Тук е била Византия много много години преди нас, споменах ти за писмените паметници от 200г преди христа. Били за византийски територии населени със славяни.
                              Последно 200 г пр.христа или 7 век?
                              Във Великото преселени на народите твърде значителна роля изиграли две големи етнически общности в лицето на южните славяни (т. нар. Славиний) и прабългарите, с чиято историческа съдба е свързано и началото на българската държавна традиция. Значителната роля на прабългарите и южните славяни в историческите процеси, реализирали се във времето от ІV в. до края на VІІ в.,

                              Коментар


                                #75
                                SHB написа:
                                sachma написа:
                                Тук е била Византия много много години преди нас, споменах ти за писмените паметници от 200г преди христа. Били за византийски територии населени със славяни.
                                Последно 200 г пр.христа или 7 век?
                                Във Великото преселени на народите твърде значителна роля изиграли две големи етнически общности в лицето на южните славяни (т. нар. Славиний) и прабългарите, с чиято историческа съдба е свързано и началото на българската държавна традиция. Значителната роля на прабългарите и южните славяни в историческите процеси, реализирали се във времето от ІV в. до края на VІІ в.,
                                2000 г. пр. Хр., разбира се. Ся ще го оправя и в поста. а седми век окончателно тук са се заселили славяните. Не разбрах кое не ти е ясно?
                                N.Y. State of Mind

                                Коментар

                                Working...
                                X