Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откраднаха ми... (нищо сериозно, ама гадно)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откраднаха ми... (нищо сериозно, ама гадно)

    Колеги ето ви 1 забавна история да споделя с вас:Снощи отивам на бояна. Прибирам се. Приятелката ми ми се обажда и казва "Кажи си номера на ICQ (иця) , че нещо май съм го изтрила и аз не знам как." Казвам и го. Днес се връщам от работа, и първото нещо е да си пусна форума. Гледам ЛС от един колега "Защо си се изтрил от листа ми?" И аз - Веднага пускам ицято за да го добавя наново и да му дам разрешение за добавяне. И греда! Грешна парола! Понеже и преди се е случвало, но съм си retrieve-вал паролата през мейла, и сега така. Излезе ми съобщение че новата парола ми е изпратена. Цъкам да вляза в мейла си , и ... по-голяма ГРЕДА!!! ГРЕШНА ПАРОЛА! И никакви варианти за получаване на паролата! Шах... Викам си "хакнали са ми компа, трябва да проверя всичко!" Започна трескаво сканиране и проверка на всички видове файъруол-и, скенери за вируси, проверка на информацията... всичко наред. Само пощата и ицято ги нЕма. Описах проблема подробно в едно пиусмо до администрацията на абв.бг, и се надявам че има разумни хора. И се чудя - дали са ми хакнали ицято, и от там пощата за да не си взема паролата, или първо пощата, и после ицято? Предполагам първото, заради номера, щото беше хитър - 423451. 6-цифрен.А главното което ме интересува, е: Има хора с невероятни умения, във всякакви области. Защо използват уменията си за да навредят другиму? Малко ще си поиграя и ще си възстановя контактите в иця-то, а пощата - вече няма да е в абв, но като цяло се чувствам гадно, като че нещо са ми откъснали. Все пак става въпрос за нещо което в една или друга степен си е било Мое. Лека нощ.

    #2
    И аватара ти липсва нещо...Иначе знам за какво говориш. Не специално за такъв тип кражба,но по принцип. Това много голяма гадост...
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #3
      Таман и аз те спамнах с въпрос "Що така бе ’Мите’".Инак на въпросъ - успя ли да си влезеш в пощата в крайна сметка или не? Ако не си - попълни си формата за забравена парола на мейла и влизай. После си прати рикуест към Ицку да ти пратят паролата на пощата и ако имаш късмет да не са променили мейла (което ме съмнява) ще си получиш паролата.

      Коментар


        #4
        С тези 6 цифрени ICQ-та и руска търговия с тях - няма начин да не е хакнато рекурсивно - първо ICQ и после мейла - особено ако са били с еднакви пароли ... ммм, което ме набива да си сменя веднага паролките на няколко "еднакви" неща Междувпрочем ОГИ - надявам се абв-то поне да ти оправят, щото ICQ-то или го забрави или се опитай с добро да обясниш на евреите какво е станало.Ако си ползвал скоро публичен компютър - там е обяснението как е станало ...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          И моите съчуствия... Същото се случи и на мен преди бая години (2001). Огромен лист с контакти, предимно работни, поща която бях раздавал на много хора... като се замисля, пак ме хваща яд, защото и моя номер беше от тези тарикатските. Тогава обаче намерихме проблема, виновния, но за жалост не каза кретена паролите и така си и остана всичко невърнато... А проблема беше калпав админ, троянец на сървъра и надъхан тинейджър... И си седя така на работа и изведнъж получавам от непознат номер "Ти подлежиш на дерегистриране!". След което рзбира се се заядох с него и... след 2 минути загасна Ицку, пробах пощата загаснала и тя... А аз седях е така пред компа като попарен и немоем мръдна!Решението? Братчед на един приятел работеше за някой от силните провайдери тогава и го намериха ко****то, обясниха му че не прави хубави работи, а той?! С цялата си наглост каза, че разбирал, но не е требело да споменавам мамата му като мие казал за дерегистрацията... За което пък после яде бой. F2F го намерихме вече и го опердашихме и пак не каза...Последиците? Дълги години пробвах да обяснявам на Яху проблемите си и на Мирабилис, но ядец. Пусках си търсачката да проверявам дали е активен номера (казаха ми за търговията с номера), но не, така и не излезе онлайн, седя си до 2005 все с моя ник, след което го закриха и сега просто казва, че няма такъв номер... Е те тва е, бай бабо да те не среща мечка, калпав админ и неподържан сървър и това е... Прайм си сега от тогава по някой бекъп на контактите през месец, че пак ги надиплих много и си свиркам, че знае ли се... :D

          Коментар


            #6
            Според Иця - мога да получа нова парола на който и да е мейл, който някога съм регистрирал при тях. Така че дори и да са въвели друг - пак ще стане, въпросът е че ако са си добавили нов мейл, пак ще си го вземат тоя номер. Airfan - ако имаше някакъв начин, досега да съм си отворил пощата, без да пиша на админите. Но няма нищо, всичко е изтрито и променено - няма тайни въпроси, няма рождена дата, няма алтернативен мейл - нищо. Няма да ти отговарям на ЛС , виждам че вече си разбрал Публичен комптър - служебния, но той си има антивирус, фиреуол, уж е скрит. И го ползвам само аз Но както и да е....

            Коментар


              #7
              Неприятна случка. Първо си помислих, че вероятно някъде наскоро на публичен компютър си влязъл в едно от двете (ICQ или ABV) и си запаметил паролата, т.е. следващия след теб на същия компютър е могъл пак да влезе и да я смени. Но доколкото си спомням и при двете за смяна на паролата се изисква пак да въведеш старата парола. В такъв случай може би става дума за нещо много по-прозаично, някой (колега, познат, гадже, което иска да ти прочете историята на ICQ ...) ти е налучкал паролата, влязъл е, разгледал е и за да заличи следите е сменил паролите. Не е особено трудно, ако познаваш даден човек, да му разгадаеш паролата без да използваш никакви хакерски инструменти. Повечето пароли са прозаични и лесни за запомняне, свързани с нещо лично.А ти пробва ли да пишеш на старото си ICQ да се опиташ да разбереш кой го е присвоил ?
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Пощата в АБВ е изключително лесна за хакване. Показаха ми преди време колко лесно става. След това имах пререкания с админите, който упорито твърдяха, че хакването е абсолютно невъзможно - абсолютно арогантни кретени (сори ако някой от тук посещаващите има пряко отношение). Да не говорим, че не пожелаха да възстановят паролата на въпросната поща, която беше специално създадена за хакването. След това си позволих да прочета условията за ползване. Ето няколко интересни извадки:чл.13/ 3:Нет Инфо има право да изпраща непоискани търговски съобщения до Абоната с цел да предложи информация и реклами относно свои собствени или оферирани от други търговски дружества стоки и/или услуги, да прави запитвания по най-различни въпроси, да провежда анкети и други. С приемането на настоящите Общи условия Абонатът се съгласява да получава непоискани търговски съобщения от Нет Инфо. Това се нарича спам, в случая става узаконяване на спама - димек, ний се съгласяваме да ни спамят с нежелани реклами.чл. 21:да уведомява незабавно Нет Инфо за всеки случай на извършено или открито нарушение при използване на предоставяните услуги;А си се обадил, а са те насолиличл.43/1Нет Инфо полага грижи информацията в ABV.bg да се поддържа винаги вярна и актуална, но не гарантира за достоверността и пълнотата на съдържанието и не се ангажира със срокове за актуализиране на информацията, освен ако е посочил нещо различно на уебсайта ABV.bg. Нет Инфо няма задължението и не гарантира, че предоставяните услуги ще удовлетворят изискванията на Абоната, нито че ще бъдат непрекъснати, навременни или сигурни. С приемане на настоящите Общи условия, Абонатът декларира, че използването на предоставяната услуга ще бъде изцяло на негов риск и отговорност, а страните се съгласяват, че Нет Инфо не отговоря за евентуално причинени на Абоната при ползуване на предоставяната услуга вреди, освен ако са причинени от Нет Инфо умишлено или при проявена груба небрежност. Уж вярна... ама не достоверна... Те не гарантират нищо, дори и ако ползваш платените услуги.та... за това не ползвам български пощи. Може yahoo и google да не са кой знае какво, обаче когато съм имала проблеми - никога не са били арогантни и винаги са решавали проблема възможно най-бързо...Иначе... много сори за случилото се
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Оги не се кахъри.И при мен стана същото преди няколко месеца.Жената успя да се спаси, защото беше в момента на компа.Като си влязла с ICQ-то и я дропило веднага със съобщение,че се ползва от друг компютър, но на нас паролите ни са на АУТО (Голяма грешка) и тя успя да реконектне бързо,след като влезе си смени паса и се спаси.След малко си викам я да видя мойто ICQ и хоп ГРЕДА същата като твойта.Заминаха ми сума ти контакти, и сега още ми се губят някои хора с които искам да си пиша.Ядосах се много и си форматнах Ц: и реинстал на уина.От тогава се пазя (уж).Реших в яда си да нахраня съпорта на ай си кю-то.Отворих там някаква страница сума ти и хора с моя проблем.Масов хак на база данните им, с цел продажба на номера Имало балъци дето си плащали за еди колко си цифрен номер за еди какъв си, а моят беше още от ерата когато се зароди IRC и ICQ и явно е бил атрактивен за някой негодник.Така че ще се поядосваш малко и ще ти мине,поне на мен така ми беше И тези от съпорта едно и също отговарят МНОГО СА ГЛУПАВИ!Казват ти да си регистрираш нов акаунт и това е.Не можело да възстановят паролата.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    snake - паролата ми няма начин да я отгатнеш - представлява поредица от цифри , между 4 и 10 на брой, от които една единствена се повтаря като стойност, всички други са различни. Не може да става дума за отгатване. Все едно да отгатнеш това : срътд893въу54 Ама аз грам не се ядосвам, tyson. просто вече никога няма да ползвам оная глупост кип, и вече ще имам мейл единствено в Гмейл. За щастие съм запомнил мейла на онова маце дето беше пияно и му се ядяло кекс (от другата тема, сещаш ли се? )А ония пък от абв ми написали копи-пейст автоматичен отговор с вариантите за възстановяване на парола, демек изобщо не са чели, а само са видели че имам проблем с паролата, и са ми пратили възможностите за възст. на забр. парола. Дре’е ми на шнура! (извинявам се за израза! ) И понеже исках да махна този иця-номер от профила ми тук в форума, обаче пък оня глупав сайт спритмонитор - нещо се ебава с иконката в подписа, и заради оня сайт и номера се нервирах и изтрих всичко - аватари, подписи, мейли, номера...ш’си джиткам по скайпа и в Гмейл.гоогле.ком Абе тия дни ще си стегна предницата, и ще сменя 2 амортисьора отзад, ще взема марели по 45 кинта парчето от нико66 и "луната спиии, а някой крадеееее айсикюююю...."

                    Коментар


                      #11
                      Хм... да не би проблемът да идва от QIP... в комбинация с държавата на произхода му.

                      Коментар


                        #12
                        Много интересно и тъпо - да откраднеш нещо безплатно
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          #13
                          Ама и аз го имам същия проблем. С 2-ро ICQ става. Смисъл с 2 регистрации

                          Коментар


                            #14
                            Airfan написа:
                            Хм... да не би проблемът да идва от QIP... в комбинация с държавата на произхода му.
                            100 % Като им е калпава защитата - губят един потребител. Губят капка от морето Сега ще пробвам след 3 месеца ако пощата ми се е изтрила автоматично заради неизползване, да си я рег. наново, и да си взема пасс за ицято, и ако стане, ще падна от смях. В интерес на истината, всички с които си пиша от форума мога да ги намеря... във форума От останалия контакт лист - има как да се свържа с хората при нужда, нямах някой изключително важен, служебен да речем. Абе пичо’е имам една молба към вас? Я някой да драсне 2-3 думи , такива непринудени , все едно за здрасти, на номера ми - 423451, че ми е интересно дали ще дойде отговор? Може и на руски Тая марка ТсТ каква е сега, предложиха ми такива носачи по 60 лева парчето?

                            Коментар


                              #15
                              На профила на посочения от теб номер има снимка на гледащ намръщено индивид. Погледни го новия собственик на твоя номер.
                              преди - TIPO
                              сега - VOLVO XC60

                              Коментар

                              Working...
                              X