Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на ролер на Принтера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Почистване на ролер на Принтера

    колеги принтера ми е ПИКСМА1000 на 5 години е е работи почти перфектно. ролера (колекцето) което взима хартията обаче се е зацапало, и НЕ ЛЕПИ и не може да и не може да взима листа.първо го почистих колелцето с пръсти обаче от мазното стана по зле, НИКОГА НЕ ПИПАЙТЕ РОЛЕРИТЕ С РЪЦЕпосле го почистих с един силикон за кола .. и стана съвсем гладко и още повече не лепи. НИКОГА НЕ СЛАГАЙТЕ ВАКСА после го минах с мистър ПРОПЕР препарат за миене и почна да работи добре,след 5 часа като изсъхна препарата пак не работи добре сега го минах със афтършейв(защото нямам спирт) работи но като изсъхне не знам дали ще бачка.принтера е купуван 2003г и НЕ Е СТАР просто трябва да му ВУЛКАНИЗИРАМ ролера има ли някакви спрейове който да правят гумата да лепи, защото е изгубила малко от лепещите си свойства и по трудно захапва хартията. спирта май най-помага
    Bravo GT 1.8

    #2
    Отиваш до аптеката и си купваш малко шишенце най-чист спирт. Струва около 1-2лв. Прибираш се, взимаш ПАМУЧЕН ПАМУК А не синтетичен, правиш си топка от него, напояваш със спирт и почистваш добре ролера, като го и въртиш с пръсти (почисти ги предварително със спирт).Предвид, че не знам къде може да се купи етил пропилов алкохол с най-висок % - за това съветвам да е със чист спирт. Ако ти можеш да намериш конкретния етил пропил - давай смело с него...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      афтършейва не помага, като изсъхне пак не лепи и не дърпа листя отивам за чист спирт !!!
      Bravo GT 1.8

      Коментар


        #4
        В афтършейва има омекотители, ароматизатори и релаксатори - те са мазнички...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          НЕ НЕ НЕ И НЕ не става с почистванесложих спирт 100% и пак не стана сега направих нова далавера ... Намазах топчето със ЛЕПКАТА от ИЗОЛИРБАНДсега има малко лепило по него и работи добре
          Bravo GT 1.8

          Коментар

          Working...
          X