Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо ми се изключи компа сам.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    u_bo написа:
    ... бла-бла-бла п.с. с изключение на ’некои мои съображения’ съм 95 % съгласен с йенсен75.
    Не така де. Женшен73
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      vsd написа:
      GbGz хич и не разчитай на AVG.Tornado, този вирус не го бях виждал от 2 години някъде Ако с онлай сканирането на панда не стане, опитай с нод или ф-секюр например. Ъпдейт на windows, обаче ще свърши най-много работа в случая, но мога да намеря точния файл в момента.http://www.eset.com/onlinescan/http:...home/ols.shtml.
      за мен по добро от AVG няма сичките от квартала сме с таквиз и проблеми няма
      Целта е една,скороста е различна - HGT !

      Коментар


        #33
        GbGz написа:
        vsd написа:
        GbGz хич и не разчитай на AVG.Tornado, този вирус не го бях виждал от 2 години някъде Ако с онлай сканирането на панда не стане, опитай с нод или ф-секюр например. Ъпдейт на windows, обаче ще свърши най-много работа в случая, но мога да намеря точния файл в момента.http://www.eset.com/onlinescan/http:...home/ols.shtml.
        за мен по добро от AVG няма сичките от квартала сме с таквиз и проблеми няма
        "по-добро" е много условно в случая. Освен това не можеш да си 100% сигурен че не си лепнал нещо. Това че AVG нищо не ти показва, не означава че нямаш вирусче. Лично за мен най-добра антивирусна няма. Ама много настрани отпрахме, а не се знае дали на Tornado му се оправи компа.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #34
          За да няма излишни спорове - най-добрата антивирусна е Linux - която и да е дистрибуция.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #35

            Коментар


              #36
              Почва да ти личи, колко разбираш от компютри.С компютри непрофесионално се занимавам от 1988, професионално - от 1996. Професионално - разбирай продажби, сервиз и поддръжка. Лично аз съм си играл да пиша антивирусни през 1993 година. Това, че ти си чувал, че вирса се скрива в БИОС-а, не означава, че е вярно - повечето флаш чипове са по 1 или 2 мегабайта и кода на биос-а е съобразен с този обем. А това, че вируса ти се появява от само себе си - съм обяснил - защо. Другия любовен момент е, че всички си играете с пиратски уиндоуси, които не винаги са чисти от към вируси - дори в момента ми се въргаля едно копие, чиито крак е заразен с вирус... Хайде, аз поддържам що-годе добрия тон, но мерси, че ти ме нахрани... и да, келеш съм ...П.П. По темата за биосите:BIOS: Basic Input Output SystemТова, което обаче се вижда от потребителя се нарича SETUP На BIOS-a.През далечната 1999г. се появи един вирус, който пишеше в биоса - т.е. променяше съдържанието му и го правеше неизползваем. Флашвахме прецаканите чипове или на други дъна от същия модел или на програматори, като второто беше по-трудничко...Имаше и нови дънни платки със защита на Блока за зареждане (boot block) което позволяваше аварийно флашване на БИОС-а от дискета.Флашвал съм и съм модвал биосите на поне 200 дънни платки и на поне 50 видеокарти. Производителите на BIOS програмите са: AMI/AWARD/Phoenix и тук-таме по някой уникален ОЕМ производител.Стандартно AWARD/Phoenix се флашват под чист DOS, а за AMI Има и Windows флашвачка. Наскоро се появиха (преди 4-5 години) програми, които могат да флашват биоси производство на AWARD/Phoenix... под Windows.Още нещо, което смяташ, че не знаеш???П.П.П. Няма вирус, който да не подлежи на премахване. Няма нещо правено от човек, което да не подлежи на разваляне.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #37
                Имам скромен ИТ стаж, 18 години. Всъщност никога не съм работил нищо друго освем да програмирам, да администрирам локални или не толкова локални мрежи, да окабелявам, да диагностицирам и ремонтирам компютри, монитори, принтери, да защитавам мрежа от 300 компютъра от вируси и да им качвам автоматично всички критични ъпдейти на Windows (малиии казах тази лоша дума, пу, пу, пу, извинявам се), а от известно време съм станал и фен на системните политики. И въпреки това рядко взимам отношение по компютърните теми във форума по простата причина, че винаги водят до конфликти. И причината за това е нетърпимостта към чуждото мнение, което затвърждава негативното мнение на потребителите, че ИТ-то сме странни птици. Някой напише нещо, обикновено с нетърпящ възражение тон на последна инстанция и приема за лична обида всяко друго мнение.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #38
                  Надявам се, че не визираш мен, защото дори имам и търпението да го ограмотя по темите BIOS и има ли той почва в нашите компютри. Ако нещо грешно съм написал - поправи ме, но да ми се разправя, че ВИРУС не може да е почисти е ... непрофесионално.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #39
                    Не визирам никой конкретно, а теб пък със сигурност не, написах го по принцип. Още през 2005-а ми беше първата караница във форума на компютърна тема и оттогава все така си вървят нещата. Абе дайте малко по-колегиално, колеги :D .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #40
                      Не се карайте де. AVG не е най-добрата - утре ми се пада задачата да изчистя на майка ми компа от вирус... гадна работа.Иначе от няколко години ползвам Нод32, преинсталрвам го всеки месец щото не ми се плаща лиценз и до момента, за всички тия години, хванах един вирус - направи уиндоуса на китайски или подобен език. Иначе на официалния комп ползвам eset smart security. Доволна съм но... и той пусна един вирус, не си спомням кой, обаче премахването му беше една дълга идилия и трябваше да преинсталирам... Тъй че каквото и да си вземете, незначи че сте защитени, освен ако не ползвате хардуерна стена... ама няма да се изказвам повече, че.... тук вече ми става мътна индия.... Та имам едно въпросче: Мисля да преинсталирам на майка ми компа с win98. До колкото знам него вече не го гризат разни вируси и червеи - правилно ли е инфото?
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #41
                        ele написа:
                        Не се карайте де. AVG не е най-добрата - утре ми се пада задачата да изчистя на майка ми компа от вирус... гадна работа.Иначе от няколко години ползвам Нод32, преинсталрвам го всеки месец щото не ми се плаща лиценз и до момента, за всички тия години, хванах един вирус - направи уиндоуса на китайски или подобен език. Иначе на официалния комп ползвам eset smart security. Доволна съм но... и той пусна един вирус, не си спомням кой, обаче премахването му беше една дълга идилия и трябваше да преинсталирам... Тъй че каквото и да си вземете, незначи че сте защитени, освен ако не ползвате хардуерна стена... ама няма да се изказвам повече, че.... тук вече ми става мътна индия.... Та имам едно въпросче: Мисля да преинсталирам на майка ми компа с win98. До колкото знам него вече не го гризат разни вируси и червеи - правилно ли е инфото?
                        това е подходящо за тема "бисери" в някой комп. форум не, колежке - В98 не се поддържа от М$ от няколко години (май имаше едни ентусиасти дето пускаха ъпдейти за него )и ако искаш да ползваш комп-а в Интернет , то В98 е най-лошия избор. ако е толкова бавна машината , сложи W2k или едно XP Pro с изключени глезотии.P3 1000 MHz със 256MB ram , се държи прилично под XP Pro.... ако не разчиташ да водиш видеоразговори по скайп-а де , а и на свестни филми не разчитай

                        Коментар


                          #42
                          u_bo написа:
                          ele написа:
                          Не се карайте де. AVG не е най-добрата - утре ми се пада задачата да изчистя на майка ми компа от вирус... гадна работа.Иначе от няколко години ползвам Нод32, преинсталрвам го всеки месец щото не ми се плаща лиценз и до момента, за всички тия години, хванах един вирус - направи уиндоуса на китайски или подобен език. Иначе на официалния комп ползвам eset smart security. Доволна съм но... и той пусна един вирус, не си спомням кой, обаче премахването му беше една дълга идилия и трябваше да преинсталирам... Тъй че каквото и да си вземете, незначи че сте защитени, освен ако не ползвате хардуерна стена... ама няма да се изказвам повече, че.... тук вече ми става мътна индия.... Та имам едно въпросче: Мисля да преинсталирам на майка ми компа с win98. До колкото знам него вече не го гризат разни вируси и червеи - правилно ли е инфото?
                          това е подходящо за тема "бисери" в някой комп. форум не, колежке - В98 не се поддържа от М$ от няколко години (май имаше едни ентусиасти дето пускаха ъпдейти за него )и ако искаш да ползваш комп-а в Интернет , то В98 е най-лошия избор. ако е толкова бавна машината , сложи W2k или едно XP Pro с изключени глезотии.P3 1000 MHz със 256MB ram , се държи прилично под XP Pro.... ако не разчиташ да водиш видеоразговори по скайп-а де , а и на свестни филми не разчитай
                          Че майка ми кви филми гледа на работа. За това си е купила телевизор... за скайп има друг комп в къщи. Използва само word, eхcel и скапаните програми на НАП. На предния комп имаше 98 и не си спомням да е хващал вирус изобщо. Това, че не се поддържа не й пречи - важното е тез програмки да вървят, пък те си вървят.... Пък и компа е в офиса - ако я гепят - ще я глобят щото.... щото...., а с 98 нищо няма да й кажат.Тъй че що да е бисер? Всеки си качва от каквото има нужда. А за въпросът - четох някъде, че поради това, че никой не ползва вече няма и вируси, които да го атакуват. Та - вярно ли е или не?
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #43
                            deadairplane написа:
                            u_bo написа:
                            като си възстановиш комп-а от имиджа, сложи му един SP2 и пак направи имидж. сега ще разлая кучетата - - има начин да работиш безопасно в Нет-а и без антивирусна , ама ще ти го пиша на ЛС ако те интересува де
                            Май това ще е първия път когато ще съм съгласен с тебе. Има такива начини аз нямам антивирусна, пробвайте да ме хакнете Торнадо има вероятност рестора да не поправи нещата. (Този вирус има варианти при които се навира в БИОСА). Спасението е СП2. Там се намира фикса за тва чудо (по точно не го фиксва ами го прави безвреден, тоест там си е ама не прави нищо, блокиран е.) Точно тва чудо ако е точно същото за което си мисля няма махане. За колегите които предлагат СП3 за решение, какво да кажа първо да вземат да прочетат малко книжки . Според Майкрософт СП3 е просто всички хотфиксове след СП2 събрани на куп. Тоест не включва нещата от СП2 и преди това. (Ако не ви се четат книжки отворете сайта на Микрософт.)Оги все още нямам лично брат
                            Оказа се ,че имиджа с Акрониса който съм правил миналата година август е точно СП2.Благодаря за пореден път на колегата deadairplane.Засега имам много малко време на компа откакто се появи проблема ,но днес съм свободен и ще видя дали гадината ще се появи отново.Между другото гледам пак сте се развихрили и пооцапали темата ама здраве да е.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #44
                              Да ползвам темата, ако автора позволи:И на мен ми се случи, точно ъпдейтнах iТunes и ми се появи същото съобщение. Дали не е от него?П.С На този компютър нямам никаква антивирусна, какво ще препоръчате за скан и изчистване.Мерси много

                              Коментар


                                #45
                                Ам...ако не е много нагло и ако колегата позволи бих искал и аз малко съпорт.От известно време започна да ми се появява следното съобщение:"Generic Host Process for WIN 32 has encountered a problem and needs to close.We are sorr..bla bla"Направих скрин шот ,ма форума не поддържа бмп...След тва съобщение естествено останах без нет.Прави го след преинсталация,защото преди имах вирус със други симптоми.Инсталационния диск е с проверен прозорец ,ползвам го поне две години.Имам НОД 32,но за разлика от колегата ЕЛЕ не го преинсталирам всеки месец,ами е кракнат по стария начин с преместването на часовника.Ъпдейтва се всеки ден без проблем и не намери вирус.Ползва Касперски он лине,също нищо не намери.Систем ристор не помага...Общо взето незнам повече какво да правя...Някакви идеи?

                                Коментар

                                Working...
                                X