Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо ми се изключи компа сам.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Принципно с никаква.Само на моя съвсем наскоро си сложих Bitdefender,но пак ще го махна.А както си бил с AVG и направиш проверка с друга,не е изключено да ти засече вируси,то зависи и къде в нета ходиш де.Преди много време бях с AVG и после друга антивирусна ми намери една камара вируси на един от компютрите,скоро след това се отказах да ползвам антивирусни програми.

    Коментар


      #17
      така Да защото имат някви фаилове нещо като скрити са (незнам как да го обесня)и другата антивирусна програма ги намира и ги дава като вирус тез неща ги уча в момента и наистина няма значение каде влизаш и кво праишсамо трябва да е вкл AVG-to
      Целта е една,скороста е различна - HGT !

      Коментар


        #18
        GbGz написа:
        така Да защото имат някви фаилове нещо като скрити са (незнам как да го обесня)и другата антивирусна програма ги намира и ги дава като вирус тез неща ги уча в момента и наистина няма значение каде влизаш и кво праишсамо трябва да е вкл AVG-to
        Та къде ги учиш тези работи?

        Коментар


          #19
          ти да не си с SP1 че ти се появява тоя проблем .. ако е така минавай на SP2а от антивирусните аз съм най-доволен от NOD32 никакви проблеми нямамс него, не товари компа (не сканира постоянно целия комп а само там кадето се ровя) иначе като цяло няма антивирусна която да хваща абсолюто всичко , първо се измислят вирусите а след това update-тите , така че няма 100% защита
          Пунтак 1.1 с лека измама под капака

          Коментар


            #20
            като си възстановиш комп-а от имиджа, сложи му един SP3 и пак направи имидж. сега ще разлая кучетата - - има начин да работиш безопасно в Нет-а и без антивирусна , ама ще ти го пиша на ЛС ако те интересува де

            Коментар


              #21

              Коментар


                #22
                deadairplane написа:
                Този вирус има варианти при които се навира в БИОСА)
                Флаш на BIOS-а би трябвало да го оправи в такъв случай
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #23
                  GbGz хич и не разчитай на AVG.Tornado, този вирус не го бях виждал от 2 години някъде Ако с онлай сканирането на панда не стане, опитай с нод или ф-секюр например. Ъпдейт на windows, обаче ще свърши най-много работа в случая, но мога да намеря точния файл в момента.http://www.eset.com/onlinescan/http:...home/ols.shtml
                  deadairplane написа:
                  Спасението е СП2. Там се намира фикса за тва чудо (по точно не го фиксва ами го прави безвреден, тоест там си е ама не прави нищо, блокиран е.) Точно тва чудо ако е точно същото за което си мисля няма махане.
                  Това е решението. Ако се сещам правилно за този вирус, накъв пич се беше нервирал на Microsoft, че с месеци наред не си оправят дупка в ОС-а, която е известна. Накрая му е писнало и написал вируса. След месец някъде, изкараха ъпдейт, който затваря дупката и вируса, дори и да е там, не може да направи нищо. Ако бъркам, ме поправете че беше преди доста време.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #24
                    Аз пък от години на всички компютри съм с Аваст - www.avast.com - и съм забравил за проблеми с вируси.А тоя като излезе си беше гад наистина - в офиса половината колеги го бяха налепили и падаше голямо хилене като почнеха да им се самоизключват компютрите.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #25
                      http://virusinfo-bg.org/readarticle.php?article_id=74 - прочете тая статия, мисля че ще е интересна за всички писали в тая тема. За мен извода е - NOD32!
                      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                      Коментар


                        #26
                        deadairplane написа:
                        u_bo написа:
                        като си възстановиш комп-а от имиджа, сложи му един SP2 и пак направи имидж. сега ще разлая кучетата - - има начин да работиш безопасно в Нет-а и без антивирусна , ама ще ти го пиша на ЛС ако те интересува де
                        Май това ще е първия път когато ще съм съгласен с тебе. Има такива начини аз нямам антивирусна, пробвайте да ме хакнете Торнадо има вероятност рестора да не поправи нещата. (Този вирус има варианти при които се навира в БИОСА). Спасението е СП2. Там се намира фикса за тва чудо (по точно не го фиксва ами го прави безвреден, тоест там си е ама не прави нищо, блокиран е.) Точно тва чудо ако е точно същото за което си мисля няма махане. За колегите които предлагат СП3 за решение, какво да кажа първо да вземат да прочетат малко книжки . Според Майкрософт СП3 е просто всички хотфиксове след СП2 събрани на куп. Тоест не включва нещата от СП2 и преди това. (Ако не ви се четат книжки отворете сайта на Микрософт.)Оги все още нямам лично брат
                        Колега, пишеш абсолютни простотии. BIOS-a е програма записана на ЕЕПРОМ, която служи за първоначално стартиране на компютъра, няма нищо общо с вирусите, освен с един древен, който я триеше. Сега да обясня аз проблема на Торнадо - явно лаптопа му е дошуъл с Windows XP със SP1, което си е ... нормално, предвид кога е купуван.SP1 (Сървиз пак 1, пакет драйвери, кръпки, за WinXP пуснат малко след излизането му) имаше НЯКОЛКО да не кажа МНОГО дупки в сигурността - свързани с проникването на много червеи - MS Blast, Sasser и подобни. Защо хората МИСЛЯТ, че вируса им ЖИВЕЕ в БИОС-а или нейде в прясно форматирания хард - защото тоя вирус всъщност вирее нейде по компютрите на клиентите на интернет доставчика, който заразеният ползва. Особенноста на тоя вирус е, че сканира мрежата за конкретната дупка и щом я "види" - се промушва през нея - след прясна инсталация и малко интернет - пак си имаме добри гости. Спасението както неколцина предложиха е по-висока версия на SP - т.е. с поправените бъгове. Последния официален пакет кръпки е SP3.Ако някой мисли, че имайки коя да е антивирусна и тя ще го спаси от някой вирус - жестоко се лъже. В ежедневието си ползвам НОД32, АВГ, Аваст, Симантек - всички тези пропускат ПОНЕ по 1 вирус Няма да влизам в дискусия коя е най-добрата. Най-добрата антивирусна е липсата на такваз + хигиена на общуването с интернет П.П. По втория маркиран пасаж, че не съм забелязал всички простотии на колегата - предвид, че се фиксват РАБОТНИ области от Windows - няма как да се направят фиксове върху стари неща Фиксва се всичко след последния официален Сървиз Пак - т.е. SP1/SP2/SP3 като най-последното, най-актуалното е SP3, включващо работещите версии на предходните, но с коригирани ВСИЧКИ нови бъгове. Хора, моля ВИ не пишете неща за които не сте 100% сигурни - все пак този форум се индексира и от гугъл.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #27
                          jenshen73 написа:
                          Няма да влизам в дискусия коя е най-добрата. Най-добрата антивирусна е липсата на такваз + хигиена на общуването с интернет
                          Е като си на това мнение какво правиш по въпроса. Щото и аз така мисля и от близо 4-5 години един вирус не съм усетил, набиват ми се някакви предимно VBS дето компа не знае какво да ги прави и това е....Ама кажи какво имаш предвид под хигиена на общуването, че ми стана интересно

                          Коментар


                            #28
                            LiGuru: Точно на теб ли? Най-вече - като се цъка по разни сайтове дето искат да ти пратят video.avi.exe - да не се приема. Да не се цъка OK бутон без да се прочете съобщението на браузъра. И най-вече - да не се отварят файлове (изпълними) без да сме сигурни в съдържанието им. Тези плюс скайп зарибявките - "Видях чудни емотикони, кликни да си ги инсталираш"... На това му викам хигиена аз П.П. А най-сигурният начин да си ровиш в интернет, да работиш с документи и електронни таблици, да обработваш непрофесионално аудио, видео и картинки - Линукс. Примерно UBUNTU.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              deadairplane написа:
                              u_bo написа:
                              като си възстановиш комп-а от имиджа, сложи му един SP2 и пак направи имидж. сега ще разлая кучетата - - има начин да работиш безопасно в Нет-а и без антивирусна , ама ще ти го пиша на ЛС ако те интересува де
                              Май това ще е първия път когато ще съм съгласен с тебе. Има такива начини аз нямам антивирусна, пробвайте да ме хакнете Торнадо има вероятност рестора да не поправи нещата. (Този вирус има варианти при които се навира в БИОСА). Спасението е СП2. Там се намира фикса за тва чудо (по точно не го фиксва ами го прави безвреден, тоест там си е ама не прави нищо, блокиран е.) Точно тва чудо ако е точно същото за което си мисля няма махане. За колегите които предлагат СП3 за решение, какво да кажа първо да вземат да прочетат малко книжки . Според Майкрософт СП3 е просто всички хотфиксове след СП2 събрани на куп. Тоест не включва нещата от СП2 и преди това. (Ако не ви се четат книжки отворете сайта на Микрософт.)
                              ти май беше взел някъв изпит от Майкрософтските ще пусна по тоя повод един стар виц в темата за вицове, а относно забележката ти....
                              microsoft.com написа:
                              ... SP3 includes all previously released Windows XP updates, including security updates, hotfixes, and select out-of-band releases.
                              ако имаш проблеми с превода , ще ти го пусна на български , само кажи http://www.microsoft.com/windows/pro...ult.mspxАко искаш да ме цитираш и поправяш - моля заповядай, но го направи така , че да е ясно какво аз съм написал и какво си написал ти.Аз препоръчвам СП3. от поправката ти , човек може да остане с друго впечатление пък може и да ти повярват за СП3 , а това не е добре за тях , нали?п.с. с изключение на ’некои мои съображения’ съм 95 % съгласен с йенсен75.

                              Коментар


                                #30
                                jenshen73 написа:
                                П.П. А най-сигурният начин да си ровиш в интернет, да работиш с документи и електронни таблици, да обработваш непрофесионално аудио, видео и картинки - Линукс. Примерно UBUNTU.
                                Ей това изчепва темата. За какво ти е М$ продукт, като така или иначе си ползваш PC- то за нет и филми.... Няма антивируси, няма сини екрани, няма упгрейд до небесата за да ползваш новия M$ продукт....Ама никои не слуша

                                Коментар

                                Working...
                                X