Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимание!!! Измами по телефона

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Телефон не пишеш,но иформационната системата на КАТ трябва да е интерирана,тоест като въведеш името да ти дава цялата паспортна информация,а паспорт си вадих това лято и си пишеш и телефоните.

    Коментар


      #17
      Нещо някой хора много ги тресе нервозата ми се струва.Следяли ги и разни такива работи. Такова нещо няма!!!! Кво кат са казали, че си катастрофирал?!? Просто случайност. И на мен ми се случи. Звънят на баба ми, че внука и катастрофирал и има пострадала жена.Трябва да се дадат пари на някъв адвокат, че да не влезе в затвора. Е да де само дет баща ми е много навътре в тез среди и няма вариант да го минат. Смятате ли, че ако както е според вас проучват и следят щяха да се пробват.? Едва ли!Има си вероятност да се получи и тези изнудвачи пробват. От 10 човека днес, ако оцелят 1 все файдичка.
      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
      BMW X3 3.0D Aut

      Коментар


        #18
        iee написа:
        Нещо някой хора много ги тресе нервозата ми се струва.Следяли ги и разни такива работи. Такова нещо няма!!!! Кво кат са казали, че си катастрофирал?!? Просто случайност. И на мен ми се случи. Звънят на баба ми, че внука и катастрофирал и има пострадала жена.Трябва да се дадат пари на някъв адвокат, че да не влезе в затвора. Е да де само дет баща ми е много навътре в тез среди и няма вариант да го минат. Смятате ли, че ако както е според вас проучват и следят щяха да се пробват.? Едва ли!Има си вероятност да се получи и тези изнудвачи пробват. От 10 човека днес, ако оцелят 1 все файдичка.
        Както се казва в приказката,веднъж кажат ли че сестра ти е с леко поведение,ходи разправяй че нямаш сестра.Никой не говори за следене...не си прочел просто хубаво темата.Това че вярваш ,че на 10 души можеш да случиш на един балък обяснява за мен популярноста та тото,лото,бинго,и всякакви други измишлиотини в България.Идеята на темата беше просто да се даде още малко гласност на тоя проблем,че да не се шашкат хората ако им се случи,и да не сглупяват да вярват.

        Коментар


          #19
          kondov написа:
          Това се случи и на моето семейство!!! От някъде изтича яко инфо, как така се случва, че все звънкат на пенсионери и хора, които не са в първа младсот?!?На един приятел пак така, с дядо му, но с полицията направиха капан на нещастниците, обаче, мамка им, те се усетили и не взели парите!!! Да ама после отнесли много бой хахаха!
          Е не се шашкайте излишно - на мен ми звъня "Роднина от извън Варна"... като го питах кой е тоя роднина (не, че нямам роднини извън Варна, но нокой не ми знае офис телефоните) вика - "Сети се де"... пфф, пробват номера дето сме ги гледали по филмите и в новините. Като му казах "Роднина, ще се видим в неделя на родовата среща" и взе, че затвори. Пак от скрит номер се обаждаше. На майка ми пък съм и звъннал аз - познатата схема. Майка ми нямала работа и почнала да се задява с "мен"... Накрая обаче влезли клиенти и се наложило да "ми" затвори. Всичко е до психология и подготовка на роднини - аз на никой от роднините си примерно не знам стационарния номер - всичките са в групата ми и съм казал - каквото и да стане - ще звъня от СОБСТВЕНИЯ си номер.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #20
            SHB написа:
            Телефон не пишеш,но иформационната системата на КАТ трябва да е интерирана,тоест като въведеш името да ти дава цялата паспортна информация,а паспорт си вадих това лято и си пишеш и телефоните.
            Верно те гони параноята - аз имам регистрирани лична карта, шоф. книжка, 2 коли на мое име и паспорт - нийде не съм писал телефон. Ама никакъв. И защо според теб са се обадили на дядо ми и са го вкарали в схема, че тъста е ударил с колата дете (тъста междувременно хал хабер си няма и си бачка) и трябвали кинти. Дъртия нали е на 82 - взел, че ХВЪРЛИЛ от терасата 1000лв. И СЛЕД това се обадил на ТЪЩАТА на работа - доволен, че спасил сина си... айде моля ви се... схемирането в повечето случаи цели такива старци... Моята баба и нея се опитали да я схемират, но не се получило - казала им - майната ви, аз сега говоря с внука по мобилния - никого не е блъснал.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              jenshen73 написа:
              SHB написа:
              Телефон не пишеш,но иформационната системата на КАТ трябва да е интерирана,тоест като въведеш името да ти дава цялата паспортна информация,а паспорт си вадих това лято и си пишеш и телефоните.
              Верно те гони параноята - аз имам регистрирани лична карта, шоф. книжка, 2 коли на мое име и паспорт - нийде не съм писал телефон. Ама никакъв. И защо според теб са се обадили на дядо ми и са го вкарали в схема, че тъста е ударил с колата дете (тъста междувременно хал хабер си няма и си бачка) и трябвали кинти. Дъртия нали е на 82 - взел, че ХВЪРЛИЛ от терасата 1000лв. И СЛЕД това се обадил на ТЪЩАТА на работа - доволен, че спасил сина си... айде моля ви се... схемирането в повечето случаи цели такива старци... Моята баба и нея се опитали да я схемират, но не се получило - казала им - майната ви, аз сега говоря с внука по мобилния - никого не е блъснал.
              Е и какво стана простил се с 1000 лв и толкоз?Някакво развитие?Като сте казали ,че ме гони параноя,нема отърване-хубаво нека ме гони,но телефоните си ги пишеш във формуляра за лични документи,юни си вадих лична карта и задграничен...

              Коментар


                #22
                Ами аз нямам ЛИЧНИ телефони бе. Какво да пиша???
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  Re: Внимание!!! Измами по телефона

                  SHB написа:
                  Всички би трябвало да сте чували за измамниците ...............................
                  На такива копеленца им пожелавам всичките си парички за свещи да изхарчат...............................
                  "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                  Коментар


                    #24
                    При нас в службата се случи че звъняха подред на няколко телефона и станаха едни майтапи нямам думи ако трябва да ви го опиша ще отиде деня, голям бъзик си правихме с тях обаче пък ги набутахме поне с близо час в разговори. Аз ги засякох на АТЦ-то и се обадих в плицията докато една колешка го бъзикаше, а онези мухлювци викат:- Ами какво да направим?- А бе хора нали затова тръбите в медиите да ви се обаждаме сега в момента е на телефона, GSM-а му е еди кой си и т.н. Бях провел половината им разследване а те путьовците НИЩО не си мръднаха пръста, тогава за какво говорим?
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #25
                      Страшно са нагли.Звънят ми един ден по телефона и успяха да се добарат до някаква "роднинска информация".Започнаха даме уговарят, че моя племенник ми праща някакъв ценен колет и да предам определена сума.Въпреки, че ги отпратих, след половин час пак звънят и пак уговорки. Съответно следаше благословия от моя страна и край.Но за да съществува тези измами, явно има още наивници или хората които не слушат поне радио и не гледат телевизия.Докато има "зайци" ще има и "лисици".чичо Нено
                      Fiat Punto 1,1- 1996г.
                      газ-бензин , "Lovato"

                      Коментар


                        #26
                        Абе какви зайци, какви лисици - някаква коза от София-та така я филмирали, че чак като олекнала с едни пари се сетила, че тя няма син, а има дъщеря... Бах ги в психолозите дето са тия измикяри...
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #27
                          jenshen73 написа:
                          Абе какви зайци, какви лисици - някаква коза от София-та така я филмирали, че чак като олекнала с едни пари се сетила, че тя няма син, а има дъщеря... Бах ги в психолозите дето са тия измикяри...
                          Туй с очи да го видя,не мога го повярвам.... ппБе то всъщност не е много за смях....

                          Коментар


                            #28
                            хехех чета тука и се смея и се радвам че никой не се е вързал...к*пеленцата гадни незнам откъде вземат информация и т.н. ама...преди 4-5 год. се бяха обадили на телефона ни на село...дето само баща ми и един двама роднини го имаха и търсиха баща ми...тъкмо беше взел пари от реколтата първо поискали да говорят с дядо ми той се казва Филип /като мене/ представили му се като някаква фирма за май че лагери и поискали да говорят с баща ми като му казали итрите имена...е баща ми не е вчерашен и го чух как псува като циганин по телефона ама...това се е повтаряло поне 7-8 пъти през годините...със различен сценарии и веднъж звънят на мобилните телефони веднъж на стационарните...имат си цели немисля че е случайно точно в този случай...но има и случайни като тези познай кой се обажда...лично аз веднъж разговарях с такъв и ще опиша направо разговор че беше интересен...:Звъни телефона:аз: Да моля!?той: Охооо здрастиии как сии?аз: ъъъм, кой се обажда?!?!той: еее неможа ли да ме познаеш хехе спомни си сега къде имаш роднини да видим дали ще ме познаеш.аз: ми аз имам роднини къде ли не де да знам кой си!той: е айде де помисли така в чужбина нямаш ли роднини?аз: ми имам /имам един братовчед във Швейцария/. Мики ти ли си? / аз вече леко се досещам накъде бият нещата/Той : еее з съм хехе виж как ме позна. Знаеш ли да те помоля за една услуга има един колет с лекарства в който има и пари. Ще ти го донесе един човек някъде ще се уговорим и да му платиш разноските за доставката а после ще си ги вземеш от колета.аз: Ти т*шак ли си прайш бе пич. Защо си мислиш че на мен ще ми мине този номер.той: /мълчи като киртак ама и не затваря/аз: какво стана бе защо млъкна кажи поне защо правите такива мизерии и как ем подбрахте?!той: /започва лудо оправдаване / ама аз найш ли деца алабала там ми се наобяснява че бил хранел незнам си какво още тая държава 2 мин ми нарежда по телефона колко бил нещастен...аз: и сега кво?!той: ми нищо приятен ден ти желая а между другото нямаш ли някой душманин някой гадина с пари да кажеш да ударим?!?аз: ти прос ли си!??! аз и да имам не си ти човека който ще ми дави душманите айде ходи си рови в боклука и не звъни повече на този телефон че ми се изписва номера ти.той: затвори и това беше.лично в къщи е силно казано забранено но да кажем задължително да си носиш телефона в теб и той винаги да е зареден и то не само заради опастност от такива случки а по принцип. Инструктирали сме и старите хора в семейството дали сме им и на тях ГСМ със настройка за бързо набиране на номера на баща ми та ако някой звънне първо да му звъннат той да провери случая пък после да правят каквото и да е.внимавайте много че такива нещастници има чеееа сега се сетих имаше един глупак дето ни звъня 1-2 пъти така за измама на ГСМ-ите на мен майка ми баща ми и вуйчо ми...после започна да звъни и да заплашва..е намерихме го...оказа се че вуйчо ми си продал един стар ГСМ на някакъв който пък го бил продал на някакъв мангал и вуйчо ми не си бил изтрил контактите от телефона...познайте...
                            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                            Коментар


                              #29
                              kiselo написа:
                              ......а сега се сетих имаше един глупак дето ни звъня 1-2 пъти така за измама на ГСМ-ите на мен майка ми баща ми и вуйчо ми...после започна да звъни и да заплашва..е намерихме го...оказа се че вуйчо ми си продал един стар ГСМ на някакъв който пък го бил продал на някакъв мангал и вуйчо ми не си бил изтрил контактите от телефона...познайте...
                              Счупихте го от бой,познах ли?

                              Коментар


                                #30
                                peho написа:
                                kiselo написа:
                                ......а сега се сетих имаше един глупак дето ни звъня 1-2 пъти така за измама на ГСМ-ите на мен майка ми баща ми и вуйчо ми...после започна да звъни и да заплашва..е намерихме го...оказа се че вуйчо ми си продал един стар ГСМ на някакъв който пък го бил продал на някакъв мангал и вуйчо ми не си бил изтрил контактите от телефона...познайте...
                                Счупихте го от бой,познах ли?
                                хах не...не съм привърженик на насилието просто проведохме няколко по обстойни разговора след като го проучихме и спря да ни звъни
                                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                                Коментар

                                Working...
                                X