Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимание!!! Измами по телефона

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внимание!!! Измами по телефона

    Всички би трябвало да сте чували за измамниците които се обаждат и на родителите ви и им казват как е станала катастрофа и им искат пари.Мислите си че не може да се случи на вас?Е на мен се случи днес сутринта.Излизам да разходя количката,г** път да види.И в това време се обаждат на майка ми и и обясняват как съм сгазил детеп ред детска градина И забележете трябва да се дадат пари на следователя.Майка ми парвилно решава че е измама и затваря.След което ми звъни притеснено...Прибрах се бесен с цел да видя телефона от който е обаждането и да се обадя в полицията.Естествено номера бепе скрит!дори не беше на уличен автомат,а скрит.Пък и каква е файдата да звъниш в полицията??????За мен е пределно ясно че е изтекла информация че съм прехвърлил кола на свое име преди няколко месеца и нямам много опит,значи лесно ще се върже някой на измамата.Ушевите за мен вече не представляват обект за уважение...малко късно но по добре от никога.Разликата м/у престъпника и полицая е в униформата!!!Само едно нещо силно ме притеснява.От къде са разбрали че точно в това време съм бил навън с колата,след като в последно време я изкарвам рядко...гони ме параноя вече...

    #2
    Това се случи и на моето семейство!!! От някъде изтича яко инфо, как така се случва, че все звънкат на пенсионери и хора, които не са в първа младсот?!?На един приятел пак така, с дядо му, но с полицията направиха капан на нещастниците, обаче, мамка им, те се усетили и не взели парите!!! Да ама после отнесли много бой хахаха!
    Fiat Bravo 80 16V

    Коментар


      #3
      за пари праят сичко някои хора ...
      Целта е една,скороста е различна - HGT !

      Коментар


        #4
        И в моето семейство се случи Абсолютно същият сценарий, катастрофа,блъснат човек-трябвало да се дадат пари....
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          Вече почти не отговарям на повикване с непознат номер или ограничен.Мен се мъчиха да ми продадат един път едни оси от Русе и втория път да продиктувам кода на 50 левова прима за да спечеля 2000 лв.И двата пъти отнесоха яки псувни.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            kondov написа:
            Това се случи и на моето семейство!!! От някъде изтича яко инфо, как така се случва, че все звънкат на пенсионери и хора, които не са в първа младсот?!?На един приятел пак така, с дядо му, но с полицията направиха капан на нещастниците, обаче, мамка им, те се усетили и не взели парите!!! Да ама после отнесли много бой хахаха!
            Е ти как мислиш ,че са се усетили? Тя информацията точно от полицията изтича.Както и да го мисля няма от къде другаде просто.И явно звънят на млади момчета,щото уж е по меродавно те да направят белята ...Абе всеки трябва да има едно на ум вече.

            Коментар


              #7
              Незнаят - взимат указателя и започват да звънят. Лесно може по гласа да се уцели възрастовата група - от там нататък: всички (99%) от възрастните хора имат деца - лесно нацелват пола - ако не, грешка - това е някой друг... всички имат книжки (почти).... разчитат на това, че българинът обича да дава подкупи... Полицията нищо не може да направи, дори и да имат номера. Могат само ако ги хванат в крачка - жертвата да им даде парите. Жалко е, че след толкова тръбене по ТВ-то все още има хора, които се връзват.И на мен ми се е случвало - само какъв цигански акцент имаха - не е истина...А до колкото си спомням имаше един случай, мисля Пловдив, ама не съм сигурна, в който звънят в полицията и се пробват да продадат някакви части. Естествено - пипнали са ги. (То пък ако не ги бяха пипнали....)
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                ele написа:
                Незнаят - взимат указателя и започват да звънят. Лесно може по гласа да се уцели възрастовата група - от там нататък: всички (99%) от възрастните хора имат деца - лесно нацелват пола - ако не, грешка - това е някой друг... всички имат книжки (почти).... разчитат на това, че българинът обича да дава подкупи... Полицията нищо не може да направи, дори и да имат номера. Могат само ако ги хванат в крачка - жертвата да им даде парите. Жалко е, че след толкова тръбене по ТВ-то все още има хора, които се връзват.И на мен ми се е случвало - само какъв цигански акцент имаха - не е истина...А до колкото си спомням имаше един случай, мисля Пловдив, ама не съм сигурна, в който звънят в полицията и се пробват да продадат някакви части. Естествено - пипнали са ги. (То пък ако не ги бяха пипнали....)
                Или гледаш Монк или много криминалета четеш.Как ще ми вземат номера от указателя,след като моя номер ГО НЯМА там,защото когато ни поставиха поста в това жилище имаше опция да избереш дали да бъдеш включен в указателя или не и ако си спомням правилно включването се заплащаше.Но при всички положения номера ми го няма там.Значи хем трябва да уцелиш възрастен човек,хем да има млади внуци,те хем да имат книжка и да имат и кола...май малко множко станаха променливите в уравнението,не ти трябва да си Сендов ,че да сметнеш че е нерално малък чанса да уцелят по този начин.И това че 99.98 % имат книжки и кола е в сферата на добрите пожелания.Всички прежде пишещи описахме едни и същи симптоми-млад (относително ) шофьор,възрастен челн на семейството....Е тука ако няма пръст родната милиция,значи тая престъпна групировка са такива късметлии,че по-дбре да си пуснат едно тото...

                Коментар


                  #9
                  SHB написа:
                  ele написа:
                  Незнаят - взимат указателя и започват да звънят. Лесно може по гласа да се уцели възрастовата група - от там нататък: всички (99%) от възрастните хора имат деца - лесно нацелват пола - ако не, грешка - това е някой друг... всички имат книжки (почти).... разчитат на това, че българинът обича да дава подкупи... Полицията нищо не може да направи, дори и да имат номера. Могат само ако ги хванат в крачка - жертвата да им даде парите. Жалко е, че след толкова тръбене по ТВ-то все още има хора, които се връзват.И на мен ми се е случвало - само какъв цигански акцент имаха - не е истина...А до колкото си спомням имаше един случай, мисля Пловдив, ама не съм сигурна, в който звънят в полицията и се пробват да продадат някакви части. Естествено - пипнали са ги. (То пък ако не ги бяха пипнали....)
                  Или гледаш Монк или много криминалета четеш.Как ще ми вземат номера от указателя,след като моя номер ГО НЯМА там,защото когато ни поставиха поста в това жилище имаше опция да избереш дали да бъдеш включен в указателя или не и ако си спомням правилно включването се заплащаше.Но при всички положения номера ми го няма там.Значи хем трябва да уцелиш възрастен човек,хем да има млади внуци,те хем да имат книжка и да имат и кола...май малко множко станаха променливите в уравнението,не ти трябва да си Сендов ,че да сметнеш че е нерално малък чанса да уцелят по този начин.И това че 99.98 % имат книжки и кола е в сферата на добрите пожелания.Всички прежде пишещи описахме едни и същи симптоми-млад (относително ) шофьор,възрастен челн на семейството....Е тука ако няма пръст родната милиция,значи тая престъпна групировка са такива късметлии,че по-дбре да си пуснат едно тото...
                  Ми чета, що да не чета.... ко общо има това с измамниците? Ти ко си мислиш, че та следят от дни, да те хванат да излезеш, че да се обадят... да не са ти записали и номера да го продиктуват????май та гони параноята....приеми факта, че са те нацелили като някой друг
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    Да ти кажа не мисля че нацелват съвсем случайно,но не мога да кажа със сигурност кой им дава инфото.Ако има някой на който да се е случило да звънят и да кажат,че нещо се е случило със сина му,а в случая възрастният човек да има само дъщери,нека да каже.

                    Коментар


                      #11
                      peho написа:
                      Да ти кажа не мисля че нацелват съвсем случайно,но не мога да кажа със сигурност кой им дава инфото.Ако има някой на който да се е случило да звънят и да кажат,че нещо се е случило със сина му,а в случая възрастният човек да има само дъщери,нека да каже.
                      На съседа се случи - казаха, че внукът му е катастрофирал - той дори няма деца. И преди му се е случвало да му звънят за разни части - племенникът му (той няма братя и сестри)на мен ми се обади братовчеда Пешо.... малко го караше по цигански... да спомена, че нямам братовчеди от мъжки пол. И брат ми се обади един ден, само дето вече не използваме бтк за комуникация.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #12
                        На мен ми се случи много интересно значи - един ден колегата разказва как на баща му му се обадили , ама с предишния сценарии: "здрасти, познай кой е - пешо ти ли си - да бе, аз съм, абе тука трябва да вземеш един колет ама трябва да платиш 400 лева за разноските на човека, иначе в колета има 3000 евро, вземи си 300 евро за теб, да си покриеш разхода, и после ще ти звънна да го взема, че аз сега не съм в БГ."Няколко минути по- късно се обаждат на баща ми със абсолютно същия сценарий, а баща ми питал "Ангеле, ти ли си" - "Да бе, аз съм бе, Ангел съм, в Испания съм! така и така , колета, парите..." Баща ми ми звъни и ме кара да отида с него до плевен да вземем колета. Аз естествено му викам "Абе ти новини не гледаш ли, я звънни ТИ на Ангел, и го питай къде е.." Баща ми звъннал, а Ангел си бил у дома, в Лом И за капак на всичко - след половин час ми звъни телефона, и неидентифициран глас ме пита "Познай кой е?". Аз викам не знам. Оня обаче беше един приятел и се представи "Абе пешо съм еди кой си..." , не беше от измамниците, моя човек си беше На другия ден се обадиха на майка ми , а тя казала " Не мога да позная" - "Еее, как бе, забрави ли ни, роднините ти от провинцията?" - "аз нямам роднини в провинцията!" И онези затворили. Оттогава си имам намислен сценарий ако ми се случи: казвам "оооо Пешо, здрасти бе, сигурно се обаждаш за тия 300 лева дето ти дължа, ела да ги вземеш, или прати някой да му ги дам, вече съм ги събрал парите." И ако захапе - чакам го някъде с мои хора, и ще има толкова много сръбска музика и ония другите неща, че .........

                        Коментар


                          #13
                          ele написа:
                          peho написа:
                          Да ти кажа не мисля че нацелват съвсем случайно,но не мога да кажа със сигурност кой им дава инфото.Ако има някой на който да се е случило да звънят и да кажат,че нещо се е случило със сина му,а в случая възрастният човек да има само дъщери,нека да каже.
                          На съседа се случи - казаха, че внукът му е катастрофирал - той дори няма деца. И преди му се е случвало да му звънят за разни части - племенникът му (той няма братя и сестри)на мен ми се обади братовчеда Пешо.... малко го караше по цигански... да спомена, че нямам братовчеди от мъжки пол. И брат ми се обади един ден, само дето вече не използваме бтк за комуникация.
                          Тогава явно разчитат на късмета.

                          Коментар


                            #14
                            ele написа:
                            SHB написа:
                            ele написа:
                            Незнаят - взимат указателя и започват да звънят. Лесно може по гласа да се уцели възрастовата група - от там нататък: всички (99%) от възрастните хора имат деца - лесно нацелват пола - ако не, грешка - това е някой друг... всички имат книжки (почти).... разчитат на това, че българинът обича да дава подкупи... Полицията нищо не може да направи, дори и да имат номера. Могат само ако ги хванат в крачка - жертвата да им даде парите. Жалко е, че след толкова тръбене по ТВ-то все още има хора, които се връзват.И на мен ми се е случвало - само какъв цигански акцент имаха - не е истина...А до колкото си спомням имаше един случай, мисля Пловдив, ама не съм сигурна, в който звънят в полицията и се пробват да продадат някакви части. Естествено - пипнали са ги. (То пък ако не ги бяха пипнали....)
                            Или гледаш Монк или много криминалета четеш.Как ще ми вземат номера от указателя,след като моя номер ГО НЯМА там,защото когато ни поставиха поста в това жилище имаше опция да избереш дали да бъдеш включен в указателя или не и ако си спомням правилно включването се заплащаше.Но при всички положения номера ми го няма там.Значи хем трябва да уцелиш възрастен човек,хем да има млади внуци,те хем да имат книжка и да имат и кола...май малко множко станаха променливите в уравнението,не ти трябва да си Сендов ,че да сметнеш че е нерално малък чанса да уцелят по този начин.И това че 99.98 % имат книжки и кола е в сферата на добрите пожелания.Всички прежде пишещи описахме едни и същи симптоми-млад (относително ) шофьор,възрастен челн на семейството....Е тука ако няма пръст родната милиция,значи тая престъпна групировка са такива късметлии,че по-дбре да си пуснат едно тото...
                            Ми чета, що да не чета.... ко общо има това с измамниците? Ти ко си мислиш, че та следят от дни, да те хванат да излезеш, че да се обадят... да не са ти записали и номера да го продиктуват????май та гони параноята....
                            Гледай сега,не ми изопачавай думите,параноя може и да ме е гонила ама до обяд.Не не мисля че ме следят със спътници и съседите са агенти на МОСАД,обаче съм сигурен че данните са ми ги взели от някъде.Примерно някой от кат им прави разпечатка този месец колко коли са били прехвърлни,егн на новия собственик и стационарен телефон и готово....примерно.Това че тея неща се случват случайно е абсурдно...

                            Коментар


                              #15
                              SHB написа:
                              ele написа:
                              SHB написа:
                              ele написа:
                              Незнаят - взимат указателя и започват да звънят. Лесно може по гласа да се уцели възрастовата група - от там нататък: всички (99%) от възрастните хора имат деца - лесно нацелват пола - ако не, грешка - това е някой друг... всички имат книжки (почти).... разчитат на това, че българинът обича да дава подкупи... Полицията нищо не може да направи, дори и да имат номера. Могат само ако ги хванат в крачка - жертвата да им даде парите. Жалко е, че след толкова тръбене по ТВ-то все още има хора, които се връзват.И на мен ми се е случвало - само какъв цигански акцент имаха - не е истина...А до колкото си спомням имаше един случай, мисля Пловдив, ама не съм сигурна, в който звънят в полицията и се пробват да продадат някакви части. Естествено - пипнали са ги. (То пък ако не ги бяха пипнали....)
                              Или гледаш Монк или много криминалета четеш.Как ще ми вземат номера от указателя,след като моя номер ГО НЯМА там,защото когато ни поставиха поста в това жилище имаше опция да избереш дали да бъдеш включен в указателя или не и ако си спомням правилно включването се заплащаше.Но при всички положения номера ми го няма там.Значи хем трябва да уцелиш възрастен човек,хем да има млади внуци,те хем да имат книжка и да имат и кола...май малко множко станаха променливите в уравнението,не ти трябва да си Сендов ,че да сметнеш че е нерално малък чанса да уцелят по този начин.И това че 99.98 % имат книжки и кола е в сферата на добрите пожелания.Всички прежде пишещи описахме едни и същи симптоми-млад (относително ) шофьор,възрастен челн на семейството....Е тука ако няма пръст родната милиция,значи тая престъпна групировка са такива късметлии,че по-дбре да си пуснат едно тото...
                              Ми чета, що да не чета.... ко общо има това с измамниците? Ти ко си мислиш, че та следят от дни, да те хванат да излезеш, че да се обадят... да не са ти записали и номера да го продиктуват????май та гони параноята....
                              Гледай сега,не ми изопачавай думите,параноя може и да ме е гонила ама до обяд.Не не мисля че ме следят със спътници и съседите са агенти на МОСАД,обаче съм сигурен че данните са ми ги взели от някъде.Примерно някой от кат им прави разпечатка този месец колко коли са били прехвърлни,егн на новия собственик и стационарен телефон и готово....примерно.Това че тея неща се случват случайно е абсурдно...
                              Като регистрираш колата кой ти иска стационарен телефон - имам две коли регистрирани на мое име - такова чудо като стационарен телефон не са ми искали!!!! Ти писал ли си телефон?
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X