Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    mnpenchev написа:
    Според мен, 2-ра употреба гуми се взимат само за ги направиш сликове на някое широко място като полигон примерно, ако ти е достстъчно мил живота де
    то е много хубаво да са нови гумите,но зареди хубавите ни пътища за 1 година хвърлих 2 нови гуми затова и аз съм като колежката втора употреба.поне като ги скъсам да не ме е яд.ти колега поне си от Бургас до зеленчуковата борса има гуми колкото ти душа иска по 20-30-40 лв

    Коментар


      #62
      simeon3000 написа:
      дай и отзиви за този Дайтон. сухо -мокро, тихи - шумни, "копат" снега - "бягат" по магистралата, нещо в този дух
      Ами да ти кажа, не съм закъсал зимата, не съм се въртял на мокрото, а по отношение на шума - със 100-120 по Тракия, всички гуми ми се струват еднакво шумни...аз не проумявам как мога да оценя гумите с Фиат Комби...вероятно като покарам спортен Мерцедес или Болид от Формула 1 ще усетя разликата...Останалите твърдения са на практика смешни Карал съм и с GoodYear и с Debica и със Sava и със Barum...все една работа. Ако слушаш някой, че гумите му вдигали разхода или пък спъвали колата... За мен повече от 90-100 лева за гума е лудост да се дават...моя шеф е милионер от 10 години, кара последен модел GL и го обува с Lassa, аз на Мареата Bridgestone ще слагам...

      Коментар


        #63
        Ами то моя разход се вдигна след като смених гумите от 15/195/50 на 16/205/55 и хич не ми е смешно
        fiat coupe 2.0 16V

        Коментар


          #64
          coupe 2000 написа:
          Ами то моя разход се вдигна след като смених гумите от 15/195/50 на 16/205/55 и хич не ми е смешно
          размера влияе на разхода - спор няма,колегата говореше, че марката няма осезаемо влияние

          Коментар


            #65
            coupe 2000 написа:
            Ами то моя разход се вдигна след като смених гумите от 15/195/50 на 16/205/55 и хич не ми е смешно
            Цецо, твоите гуми би трябвало да са 205/40 R16!Има и още нещо - със сегашните ти гуми (205/55 R16) твоя километраж отчита 90 км при реално изминати 100 км! От там идва част от грешката! Километража на колата изчислява броя претъркулвания на гумите и умножено по обиколката - дава показания на таблото! Но не е заложено колко е обиколката на гумите, а тя е в пряка зависимост от диаметъра - в твоя случай - 56 mm по-големи, отколкото трябва!Т.е. ти изминаваш повече път, отколкото колата си мисли!

            Коментар

            Working...
            X