Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за ADSL от БТК

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за ADSL от БТК

    Имам такова нещо в нас, тоя пакет дето е 12 мегабита със динамичен адрес и знам, че може адрес на сайт са се върже към такова динамично IP. Конкретния въпрос е, може ли на тези домашни модеми да се направи пренасочване от външния динамичен адрес към конкретна машина от вътрешната мрежа на целия входящ трафик? Знам също, че ако имам бизнес абонамент на БТК със статичен публичен адрес това става, но незнам дали самия модем е физически различен. Честно да си призная, много ме съмнява да са различни, но ми се струва, че ако питам "Няма да е възможно", защото инак няма да могат да си продават бизнес вариантите...Та питам аз е ли е възможно и ако да, да почвам да ги боря да го направят...

    #2
    Това дето го описваш май нема да стане. За да направиш порт форуърд ти трябва статично публично ИП. По принцип, ако рутера има тази опция може да пренасочиш всичкия трафик към машина или приложение, това става като резолвнеш порт 80 към Апачето на еди коя си машина. Е все пак можеш да опиташ с някакъв скрипт (bat, bash) да чета с какво ИП си и да бърника конфига на Апаха примерно.

    Коментар


      #3
      Имаш ЛС
      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

      Коментар

      Working...
      X