Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте лепило за....говорител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте лепило за....говорител

    Трява ми лепило с което да залепя мембрана на говорител, отлепила се е около 1 см. и криви звука. Хванах се да се занимавам, защото е марка pininfarina, от което останах много изненадан, не знаех че правят и тонколони, а иначе самото говорителче си е здраво и вади добър звук, въпреки повредената мембрана. Та сега се чудя какво да използвам трява да е достатъчно здраво и да не повреди мембраната и гумата отстрани.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    #2
    Re: Препоръчайте лепило за....говорител

    van_dal написа:
    Трява ми лепило с което да залепя мембрана на говорител, отлепила се е около 1 см. и криви звука. Хванах се да се занимавам, защото е марка pininfarina, от което останах много изненадан, не знаех че правят и тонколони, а иначе самото говорителче си е здраво и вади добър звук, въпреки повредената мембрана. Та сега се чудя какво да използвам трява да е достатъчно здраво и да не повреди мембраната и гумата отстрани.
    Недоумявам какво лепило ще издържи на тези нечовешки натоварвания и движения на мембраната.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3

      Коментар


        #4
        Лепил съм говорител с хелметекс, може би вече десетина години си свири. При мен беше разлепена мембраната от гофрираната материя, която се свързва с тялото, тоест, имаше площ за да хване лепилото.

        Коментар


          #5
          Хелметекс.... добре ще търся такова, при мен мембраната е отлепена точно в края и има къде да се хване лепило. Мислех си и за поксипол, но трява да го пробвам първо върху гума да не се окаже разяждащо.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Хелметекс! - втори път. Изпробван многокртно, той е еластичен използват го в обущарството, продава се по железариите и едно шишенце струва около 1 лев.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Хелметекс, или някакво лепило за гума. В никакъв случай Полсипол! Лепилото трябва да остане еластично, като изсъхне!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Ок благодаря за отговорите, сега остава и да я оправя.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар

                Working...
                X