Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разбирате ли всичко от една сметка на Топлофикация???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разбирате ли всичко от една сметка на Топлофикация???

    Разбирате ли как се изчисляват, кое се начислява, точно за какво плащаш????? Или иначе казано: -И аз навремето питах как е възможно за един месец 3 радиатора в 70 кв. да отдадат енергия за 600 лв? ...
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    #3
    По миналата зима не съм ползвал радиаторите - на отчитането показанията бяха 0. Отоплявах се на ток. Въпреки това платих изравнителна сметка 250 лева.И реших следващата зима поне тока да си спестя. За цялата зима платих към 400 лева. Е значи не ползваш - 250, ползваш - 400 ... това не мога да го разбера ...

    Коментар


      #4
      ilkor написа:
      По миналата зима не съм ползвал радиаторите - на отчитането показанията бяха 0. Отоплявах се на ток. Въпреки това платих изравнителна сметка 250 лева.И реших следващата зима поне тока да си спестя. За цялата зима платих към 400 лева. Е значи не ползваш - 250, ползваш - 400 ... това не мога да го разбера ...
      Няма и да можеш, аз съм същият случай като теб!
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #5
        когато уредите ви показват 0, а имате сметка тя идва от следните неща:- доплащане за топла вода (може и да няма)- тръби в банята (когато няма лира и/или топломер)- сградна инсталация (въпреки че не ползвате, част от общата сметка се пада на вас)
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #6
          Ясно че за нещо доплащам ама за какво ??И странното е че следващата година след като ползвах (вярно само единия радиатор) сметката беше горе долу същата.Сметките за топла вода са плащани редовно а в банята лирата е свалена. Освен това е последен етаж.И изведнъж - 250 лева доплащане. Предполагам че са разхвърляли несъбраните сметки от неплатилите върху тези които плащат.И сега се опитват да ги вземат отново.

          Коментар


            #7
            Още нещо се сетих. Много ми е странна логиката че апартаментите с изключено парно също трябва да плащат защото топлината от съседните апартаменти топлела и тях.Ами ако този с изключеното парно се отоплява на ток по същата логика трябва да им иска да му покриват част от сметката за ток!!!Може този с парното да си е завъртял крана на радиаторите и да се топли именно от комшията на ток!!!Не е логично правилото да важи в едната посока а в другата - не.

            Коментар


              #8
              ненесъбраните сметки не се разпределят между всичкиоткраднатата енергия коствено се разпределя, защото няма друг начинпримерно ако във вход с 20 апартамента, двама съседи са намерили цакатавашите сметки се качват доста, защото те крадат 24 часа в денонощиетоа редовните платци през деня намалят отоплението в хола, в спалните може и напълно да се спреи така двама човека използват енергия, колкото за половината входи тази енергия се плаща от всички, включително и от крадците (като сградна инсталация)Топлофикация искат пари, за енергията влязла в сградатавъпреки че те са най-оплювани, вярвайте ми имат най-малка вина за сметкитетоплината отдадена в сградата се измерва абсолютно прецизно - няма лъжа няма измамауредите са на водещите фирми в бранша и се проверяват винаги в срокнещото което не спазват е температурния график, даже не спазват и приведения графиктова е зависимостта между външната температура и температурата на подавата към абонатните станции първична водазатова когато навън е -10 и се задържи така 3-4 дни сме били свидетели как сградите не могат да се стоплятТоплофикация-София не може да достави до абонатните станции първична вода с температура по-висока от 90 оСтова за студените зимни дни е крайно недостатъчнопрез лятото масово подават първичната вода с 60 оС - тази вода няма как да загрее водата за битови нужди до 55 оС (каквото е изискването)
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар

              Working...
              X