Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернативни източници на енергия.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алтернативни източници на енергия.

    Провокиран от темамта дали си плащаме редовно сметките за топлото искам да попитам има ли колеги от форума с монтирани системи за алтернативна енергия слънчеви колектори, термопомпи и т.н. Ще ми е много приятно ако има и такива които творят със собствени сили нещо по системта направи си сам. Можем да пообменим опит.
    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


    http://vbox7.com/play:124bedab

    #2
    Мисля, че ако промениш заглавието ще имаш по-голям шанс на отговор!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Послушах те и да видим какво ще стане.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #4
        lov написа:
        Послушах те и да видим какво ще стане.
        Източник. А не иСточник. Не съм сигурен, че знам какво означава втората дума.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Ето един форум:http://forum.setcom.bg/index.phpДо колкото си спомням имаше някакви схеми.......
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            имам роднини, които дадоха маса пари за една такава система- нещо си гео..... има помпа, има едни радиатори доста надълбоко в земята, като тва е различно естествено зависи от самото място- копат докато стигнат вода и праскат там радиаторите. зимата топли, лятото охлажда. връзва се за системата на парната инсталация. доколкото знам съотношението зимата от 100% отопление на ток се променя на 70:30 ток:гео система. което не е кой знае кво за парите, които се дадоха. вясно, че къщата е много голяма де. и не съм сигурен дали цялата тази работа не беше комплект със слънчеви бат.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba: на това му викат гео термопомпена система и съотношението ток:гео е 30:70 Ток трябва само за компресора, но понеже КПД-то е голямо съотношението е това, което ти казвам. И е приложимо за голяма къща. Няма нищо общо с подпочвените води, а се ползва акумулираната от пръстта енергия. Разработката е ценна, струва си инвестицията при дългосрочно проектиране. В комплект задължително със соларни панели за ток и топла вода. Това нещо си избива парите за 10 години и след това си само на печалба. Ако аз не живеех в апартамент отдавна да съм теглил кредит и да съм го внедрил в евентуалната къща. Тръбния път в почвата е над 300метра медни тръби - от там идва цифричката Всъщност - това си е чилър система, с климатично или парно реализиране. Ако ще охлажда през лятото - се слагат климатици в помещенията, ако ще се ползва само за отопление - радиатори, алуминиеви...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                аз да съ пофаля ква иновация сътворих туй лято....в моята къща имам парно вече 4 години. вързал съм 4 бойлера по 80 л. на 2 кръга по 2 и зимата топлата вода почти основно е от парното... обаче лятото... та тъй акто имам бойлерите и системата ми трябваше само помпа и слънчеви панели... ама те мноу скъпи и какво измислих.... в службата на инвеститорския контрол в стаята като пуснаха парното миналия сезон им се наводни сичко и смениха всички ламаринени радиатори /тип "Стражица" / с алуминиеви. аз натоварих 1 ремарке с около 20 радиатора и в къщи. викам си ако не стане нищо от идеята ми - ще ги върна на вторични, ама вътре няма да съм!та каква ми е идеята. радиатоирте се разделят на панели на диагонал така че да има възможност от вързване на 1/2 цол... боядисват се черни и се слагат на покрива с 1 помпа 30/6 тристепенна и се вързва към така съществуващата от парното инсталация с бойлери. тази пролет направих всичко... като пари излезе към 600 лв. като помпата само е 175 лв. и другото е тръби, фитинги, кранчета... труд няма, щото го правих сам и дядото помагаше...резултата... след 3 месеца експлоатация смятам, че съм спестил около стотина лева за ток... в горещите и слънчеви дни водата беше чудесна - къпехме се цялото четиричленно семейство... инсталацията иска дооправяне - терморелето не е достатъчно чувствително и смятам да преработя инсталацията от отворен тип в затворен и така да вдигна ефективността с около 30-40 %.толкова от мен...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа:
                  pakumba: на това му викат гео термопомпена система и съотношението ток:гео е 30:70 Ток трябва само за компресора, но понеже КПД-то е голямо съотношението е това, което ти казвам. И е приложимо за голяма къща. Няма нищо общо с подпочвените води, а се ползва акумулираната от пръстта енергия. Разработката е ценна, струва си инвестицията при дългосрочно проектиране. В комплект задължително със соларни панели за ток и топла вода. Това нещо си избива парите за 10 години и след това си само на печалба. Ако аз не живеех в апартамент отдавна да съм теглил кредит и да съм го внедрил в евентуалната къща. Тръбния път в почвата е над 300метра медни тръби - от там идва цифричката Всъщност - това си е чилър система, с климатично или парно реализиране. Ако ще охлажда през лятото - се слагат климатици в помещенията, ако ще се ползва само за отопление - радиатори, алуминиеви...
                  със сигурност си много по-наясно от мен с тази система, аз щото хич не съм. но виж за водата съм сигурен, че така ми казаха "клиентите", вече ако те са ме подведли.... за духането на студено- реално от охладеното си го има, само трябва едно радиаторче да бъде обдухвано от вентилатор. както при отоплението на колите, но да кажем, че не се движи топла вода от двигателя в охладителната система, а охладена. а цифрата з атази къжа, вярно голяма е кщата, но е 70 000 евро. тва беше на етап "план", а както обикновенно като почнеш да го правиш даваш още, така че предполагам се е покачила цифрата. тва са 140 000 лв, при съотношението около 1/3 пестене на ток, не знам кви сметки трябва да плющиш на месец, за д аизбиеш 140 000 лв. без в тях да се включи евентуален проблем със системата и съответно нейна потдръжка. доколкото съм чувал се изполва при големите бизнес сгради, където няма кво да ги мислим, ясно е, че е "на оферта"
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    мдас термопомпата за къща са почти така нещатаефективно, но и с голяма първоначална инвестицияно тя се изплащаза най-честия случай (жилище в блок) - най-бързо, лесно и ефективно е с климатик
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      [quote="donnna"]аз да съ пофаля ква иновация сътворих туй лято....quote]Не се занимавай да правиш панелите. Ще ти излезе по скъпо.Аз преди повече от 15 години си поиграх да си правя панел е те и тогава нямаше от къде да се купят а и цените бяха баснословни. Е да ама нали всичко беше от подръчни материали черна ламарина 0,5мм и взе че се проби миналата седмица. Като направих калкулацията колко ще са ми материалите за направата на нов главата ме заболя. А ми те са почти като да си го купиш нов. И така и направих турски алуминиев за 217лв. Току що ми го докараха. Изработката съвсем сносна пък да изкара колкото самоделката ехей пей сърце.. През почивните дни ще сваля стария и ще монтирам новия и ще видм как ще бачка.А като за информация през летния сезон съм забравил какво е ток за бойлера. А сезона в който можеш да откраднеш нещо от слънцето почва някъде март и свършва октомври макар че има и доста слънчеви дни и през зимата. И понеже темата със слънцето съм я решил до някъде сега интереса ми е към термопомпите . И по точно към използване на подпочвените води защото имам подходящи възможности без много инвестиции.
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар

                      Working...
                      X