Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обжалване на неправомерно написан Акт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    КИМИ написа:
    Мисля, че изпреварването трябва да се забрани със закон, освен по магистралите, както и да се въведе минимална скорост- до -10 от позволената- така ще спрат да се претрепват всички малоумници изпреварващи при непрекъсната и идва завой, и идва кола и т.н. и после им крив арменския поп и да се съдят с полицията и т.н. простотий...
    Да бе ! Явно скоро пред теб не е карал г-н Късльо Нервев с жигулката. Има такива елементи дето са глътнали бастуна, и на ограничение 50 той кара с 35-40 км . И кат се забрани изпреварването кво правиме

    Коментар


      #17
      Па ти да не си самолет и да рулираш за височина- абе, Баце- щом не си на магистрала- значи си на 30 минути от нея- с безразсъдно каране ли мислиш да ги употребиш- и като станеш на кайма- за какво ше ти послужат спестените 5 минути???Като искате да сте състезатели- ми вземете си коли по 400- 500 коня и ходете на пистите, къде сте тръгнали с тия 103 коня да изпреварваш тир за 20 секунди на риск- това не е риск, а слабоумие...
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #18
        Аз май бях споменал...пак да кажа. Предния уикенд за 900км съм изпреварил 4-5 бавнодвижещи се междуселски автобуси. Карал съм с 90км/ч. Постоянно ме застигаха, святкаха, свиркаха и накрая изпреварваха със засичане. Що за безобразие?! И то не един двама, а масово, всички. 900км аз не просто карах, а се ПАЗЕХ. Хора, 90км/ч е ограничението. Не 95, не 100, не 110. 90км/ч!

        Коментар


          #19
          Нашите пътища не са толкова лоши, че да не може да се кара със 120-130, на мен ми се вижда нормално, а и ако някой ти излезе отсреща и се блъснеш със 120 ще си еднаквомъртъв и при 90. Как може отпреди 20-30 години правилата да са същите като тогава излизаха само жигулки и москвичи със спирачки като на детско колело и със гуми медвед или особенно се сменяха с нашите вида, които от 4, 3 са елипсовидни. Който иска да си кара с 80-90, но нека да не пречи на другите, аз съм толерантен когато застигам някоя по-бавна кола никога не съм пресветвал или да съм свирил.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #20
            Не съм съгласен с теб, мнението ти е егоистично и опасно.

            Коментар


              #21
              van_dal написа:
              Нашите пътища не са толкова лоши, че да не може да се кара със 120-130, на мен ми се вижда нормално, а и ако някой ти излезе отсреща и се блъснеш със 120 ще си еднаквомъртъв и при 90. Как може отпреди 20-30 години правилата да са същите като тогава излизаха само жигулки и москвичи със спирачки като на детско колело и със гуми медвед или особенно се сменяха с нашите вида, които от 4, 3 са елипсовидни. Който иска да си кара с 80-90, но нека да не пречи на другите, аз съм толерантен когато застигам някоя по-бавна кола никога не съм пресветвал или да съм свирил.
              нашите пътища са лоши, като прибавиш и калпава маркировка и знаци - стават опасни. Но явно не си пътувал много защото нямаш ясна представа за това как точно изглеждат пътищата на България. Най-лошото е обаче, че ти се вижда нормално да нарушаваш закона, защото заради такива като теб умиряха стотици, щото колега, може не някой да излезе пред теб, ами ти да излезеш пред някой. Ако искаш да се прайш на веселия самоубиец - ний ще ти дадем идеи как да го направиш безопасно за другите. Пък и яно не си в час, защото правилата не са същите както отпреди 20-30 години. Тогава максималната скорост в населено място беше 60, а извън - 80. По магистралата - 120. Вземи са информирай преди да пишеш глупости и да разваляш темата на човека.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #22
                Immortal написа:
                Акт не може да се обжалва.По него се дават само обяснения (така си и пише отдолу на самата бланка).Можеш да обжалваш наказателното постановление, което ще ти напишат въз основа на този акт.Ако наказанието е до 50 лв включително, не можеш да обжалваш дори наказателното постановление, което е абсолютен правен абсурд!!! (за това съм писал във форума още като приеха тези поправки в закона).Конкретно по твоето нарушение: Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.: 5. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) който не спазва сигналите на пътните светофари, предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението;Бъди сигурен, че твоята глоба ще е 50 лв, за да не можеш да я обжалваш Иначе, като чета члена, ми се струва че нямат право да ти налагат глоба, ако от това че си изпреварил на забранено не е имало непосредствена опасност за движението ?!?
                Добре де те не ми написали че съм създал опасност за движението, освен това те твърдяха че съм го изпреварил на непрекъснатата линия която е на 500 метра преди мястото на което ме спряха.Утре ще снимам точно мястото и после мястото където са ме спрели.Маркировката никъде не се виждаха бяха останали само следи от нея тук таме.И линията беше еинична а двойна. За единична линия никъде не пише колко е глобата.

                Коментар


                  #23
                  Ти в случая си нарушил не липсващата маркировка, а най-вероятно наличния знак за забранено изпреварването. Липсата на маркировка не отменя забраната. Както и да е, бъди сигурен, че глобата ти ще е 50 лева и няма да можеш да обжалваш.Ако е повече, базирай се на този член и обжалвай, с презумпцията, че не си създал непосредствена опасност за движението. Като ти излезе наказателното постановление, в него ще пише точно по кой член ти налагат глобата. Би трябвало да е горния (т.е. чл179 (1) т.5).На шефа му отпадна един акт за спиране на забранено (до новия терминал на аерогарата), щото намерихме един член в закона, който ти позволява да спреш извън пътя, независимо че има забрана за спиране/паркиране, ако колата ти се е повредила. Написахме, че колата му е загряла и са светнали всички възможни лампи, и той затова е спрял там извън пътя.

                  Коментар

                  Working...
                  X