Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се оплача как ме удариха...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да се оплача как ме удариха...

    Във вторник, както всеки ден излизайки от офиса, тръгвам към колата. Тя е паркирана в една спокойна и тиха улица на кв."Лозенец" - "Йоан Екзарх". Първото нещо, което видях е, че страничното ми огледало, което винаги прибирам беше увиснало само на жиците, направо ме преряза и си помислих "абе, как може да има такива хора, какво им пречи на огледалото като има място фадрома да мене". Да, ама не беше само това... колицата ми не приличаше на себе си - огледалото виси, стойката счупена, част от вратата яко подбрана и натисната, останала без боя, колоната надрана, а калника... то това не е калник, ами е огънато парче желязо. Стоя, гледам и ъкъла не ми го побира, няма да обяснявам колко се ядосах, колко гадно и ..... ми стана. Обаче на чистачката ми някой оставил листче, на което пише - Вас ви удари бус Фолсваген транспортер С 7340 ТХ. Направо не е за вярване, че още има такива хора. Докато звънях във КАТ да обясня, дойде една жена да ме пита моя ли е колата и ми разказа всичко, което се е случило - как с буса е бил някакъв келеш, който връщал назад, как един мъж от съседния блок му се развикал, как не може просто така да си тръгне, а "майстора на волана" слязъл, казал нещо от сорта "какво ме интересува" и си тръгнал. Най-гадното е, че в КАТ след висене в продължение на 5 часа ми казаха, че без свидетел да напише какво и как - нищо не могат да му направят. Да, ама аз като не знам - сега, ходи да търсиш някой. И ми е тъпо и ми е гадно, че такива идиоти остават безнаказани. Да го питам дали като му вземат книжката за 6 месеца няма да се научи да гледа къде и как кара и дали няма да носи отговорност за действията си.Сега се успокоявам, че това са само ламарини, ама ............
    Bravo 1.6/16V ... и на газ

    #2
    Намери го :D Бой бой а ако е малък келеш от тия съвременните пубери става и за ебън!

    Коментар


      #3
      Малеее аз бих го смачкъл от бой тоз педал с буса . Щях да го намеря и да му изкормя врата. Приятел нямаш ли познати полицаи да го потърсят?
      http://vbox7.com/play:1631a342
      http://www.vbox7.com/play:316f1b62
      http://www.vbox7.com/play:fccc2d41
      http://vbox7.com/play:a122a77b

      Коментар


        #4
        dilyanski1977 написа:
        Малеее аз бих го смачкъл от бой тоз педал с буса . Щях да го намеря и да му изкормя врата. Приятел нямаш ли познати полицаи да го потърсят?
        Нямам, за съжаление Мислех си да хвана някой от колегите от офиса за свидетел, да пише, че го е видял докато си е паркирал колата, но не знам изобщо каква е процедурата - да не взема на него да му натреса разправии. И друго се замислих - ако си е изродче по природа и си изкарва хляба като шофьор, вземат ли му книжката за 6 месеца, той сигурно ще е способен да направи чудеса от храброст и отмъщение и като знае къде е била колата, да не вземе да дойде и да я потроши наново, аз по цял ден я оставям паркирана. Не знам какво да направя, а хич не ми се иска да го оставям безнаказан.
        Bravo 1.6/16V ... и на газ

        Коментар


          #5
          Абе пълно е с нещастници!!! Мен така ми подпре един такъв идиот вратата и дуфнал.Ама му записали номера съседи и като дойдоха КАТ си имах свидетели и за 2 часа ми го докараха пред нас. И си ми плати КЕШ като разбра,че взимат книжки за бягство от ПТП :D

          Коментар


            #6
            Абе трябвало е още отначало да кажеш, че ти си го видял, но докато слезеш и онзи е офейкал. Иначе ако нямаш приятел полицай, все пак София не е чак толкова голяма - щего срещнеш някой ден отново, само да не ти мине дотогава.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Е нали тази жена ти е разказала какво и как е станало,тя може да ти бъде свидетел,заедно с този комшия който се е развикал.Просто ги намери тези хора.

              Коментар


                #8
                И мене днес ме удариха - на паркинг! Този път отпред - леко подпиране със задната гума на джипа. Жена. Оказа се някаква лекарка, която имала предаване в БиТиВи - това ми го обясни на длъж и шир, заедно с още 100000 довода да не викам КАТ. Накрая си тръгна овцата - след малко пристигна КАТ, описахме всичко както си му е реда, а телевизионерката се води "напуснала ПТП" - полицаите ми казаха, че книжката и гори за нам си колко време и 300 лева глоба!Интересното е, че точно БиТиВи най-много лаят за шофьорите, подкупните полицаи и други подобни интересни и жълти теми, а се оказва, че наистина са селски идиоти и лицемери!И фитьо пак ще се боядисва

                Коментар


                  #9
                  ей и аз много треперя всеки път на колата като я паркирам някъде. А ако съм я оставил за повечко време после все я оглеждам за евентуални щети. Ама то става когато най-малко очакваш. И аз имам доста подобни случеи и вече съм станал параноик. Ама като знам колко некадърници има и как се взимат книжките. Мани - мани.Абе на никой да не се случва, че е много неприятно и са много разправии

                  Коментар


                    #10
                    Пак ще пудриш мъртвеца май а
                    PASSARELLA написа:
                    И мене днес ме удариха - на паркинг! Този път отпред - леко подпиране със задната гума на джипа. Жена. Оказа се някаква лекарка, която имала предаване в БиТиВи - това ми го обясни на длъж и шир, заедно с още 100000 довода да не викам КАТ. Накрая си тръгна овцата - след малко пристигна КАТ, описахме всичко както си му е реда, а телевизионерката се води "напуснала ПТП" - полицаите ми казаха, че книжката и гори за нам си колко време и 300 лева глоба!Интересното е, че точно БиТиВи най-много лаят за шофьорите, подкупните полицаи и други подобни интересни и жълти теми, а се оказва, че наистина са селски идиоти и лицемери!И фитьо пак ще се боядисва
                    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                    Коментар


                      #11
                      msi написа:
                      Пак ще пудриш мъртвеца май а
                      PASSARELLA написа:
                      И мене днес ме удариха - на паркинг! Този път отпред - леко подпиране със задната гума на джипа. Жена. Оказа се някаква лекарка, която имала предаване в БиТиВи - това ми го обясни на длъж и шир, заедно с още 100000 довода да не викам КАТ. Накрая си тръгна овцата - след малко пристигна КАТ, описахме всичко както си му е реда, а телевизионерката се води "напуснала ПТП" - полицаите ми казаха, че книжката и гори за нам си колко време и 300 лева глоба!Интересното е, че точно БиТиВи най-много лаят за шофьорите, подкупните полицаи и други подобни интересни и жълти теми, а се оказва, че наистина са селски идиоти и лицемери!И фитьо пак ще се боядисва
                      Ми... ко да прайм!?

                      Коментар


                        #12
                        dilyanski1977 написа:
                        Малеее аз бих го смачкъл от бой тоз педал с буса . Щях да го намеря и да му изкормя врата. Приятел нямаш ли познати полицаи да го потърсят?
                        За съжаление, за да си свърши един полицай задълженията трябва да ти е познат!
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          #13
                          Случилото се с колегата е наистина много гадно и може би наистина някой колега от офиса трябва да се направи на свидетел, какво толкова, да не става дума за убийство ? Макар, че го има и другия момент: а ако написаното на бележката не отговаря на истината (сбъркана цифра, буква...) и вкарате в беля невинен човек ?А колите са вече толкова много, че е цяло чудо да не те ударят някъде, абе лунапарк, блъскащи колички. Тази година на морето ми удариха нелепо вратата на паркинг. А и по принцип имах чувството, че по повечето коли има следи от пресни поражения.А преди седмица щях да остана без шофьорска врата, но вината вече си е моя: спрях на пътя Пазарджик-Пловдив пред сергия за плодове, слязох да пазарувам и оставих шофьорската врата леко отворена. Мина един камион с голяма скорост и от въздушната струя с такъв трясък отвори вратата, че е цяло чудо, че не се откачи. Слава богу, не забелязвам никакви поражения.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Много гадна случка, съжалявам колега...Аз станах свидетел на същата случка, миналата вечер около 23:00ч. тръгвайки си от едно заведение в центъра, видях едно Ауди А4 сиво как се опита да паркира межу две коли и сгъна калника на една астричка. Слезна от колата погледна и избяга, докато аз и мойте приятели го псувахме. Записах номера му на листче и телефона ми, ако има въпроси, но никой не ми се е обадил още
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар


                              #15
                              snake написа:
                              Случилото се с колегата е наистина много гадно и може би наистина някой колега от офиса трябва да се направи на свидетел, какво толкова, да не става дума за убийство ? Макар, че го има и другия момент: а ако написаното на бележката не отговаря на истината (сбъркана цифра, буква...) и вкарате в беля невинен човек ?
                              Именно заради това в КАТ искат свидетел, който да напише обяснения, защото това, което ми обясниха е, че и да го издирят сега, той винаги може да отрече, да каже, че не е бил той и т.н. и няма как да се докаже, дори боята от моята кола може да я махне с бензин. Те първо проверяват дали с този регистрационен номер има такава кола и след това, ако има свидетел, пристъпват към действия. Има резон, естествено, но това, че всеки си прави каквото си иска.... Ако имах начин, щях да го издиря този бус, да видя на коя фирма или частно лице е, по-нататък схемата е ясна, но нямам никакъв познат в системата, за да може да ми бутне едно рамо.Днес съм при застрахователите да направят и те огледа, но тъпото е, че тази година колата ми е с по-ниска застрахователна премия и няма да може да влезе в сервиз, за да я оправят и явно ще ми плащат по експертна оценка. Така, че вече ще се обикаля за ламарини, пък кой ще ги боядисва идея нямам още.
                              Bravo 1.6/16V ... и на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X