Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Благодаря на инспектор Добрев от КАТ - Пловдив с Фиат Купе !

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    u_bo написа:
    ...На кое точно кръгово в Пд стана белята?Тя от къде идваше влизайки в кръговото?...
    Мисля си ,че се е случило на "колелото" на Панаира. Като се е движила по посока от Брезовско шосе към Тунела...така си мисля де . А и да не е там, точно това кръгово е голямо приключение!!!
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #62
      Че тя и моята беше оценена за 4700 евро, пък я застраховах за 7200 лева...брокера ми е добър приятел, той пък има добри приятели в застрахователите и си правят някакви шмекерии там. Що трябва да плащам по 1000 кинта за каско!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 И освен всичко друго, добивам странното усещане, че около 50 човека пишещи във форума са станали преки свидетели на произшествието, имали са поне 20 идентични ситуации и в момента осъждат Бела за неправилното и поведение...тъпо, по-тъпо...най-тъпо! Защо говорите по този начин!?Естествено, че няма да и пука за останалите коли. И на мен не ми пукаше за циганина, който ме удари пролетта, и в момента не ми пука, че мърлата дето ми ожули предният капак и реши да си тръгне, ще стои 1 година без книжка - НЕ МИ ПУКА. Интересуват ме моите щети - мене някой да не ме попита, как си ги оправям случайно!?Ми хайде съберете парички и помогнете на нарочно блъснатите от нея коли, като сте толкова състрадателни и назидателни!

      Коментар


        #63
        Абе,...четох, четох и реших да си кажа скромното мнение.Първо...що плюете колежката? Да...виновна е...и си носи кръста. Я един от плюещите тук да каже " Аз съм безпогрешен"?Ами...искала "оригинални" части...ми да иска...като й е толкоз акъла...Нищо лично към колежкта, обаче жена и кола са несъвместими понятия.Нооооооо...болшинството "майстори", които срещам всеки ден по пътищата са мъже!И питам пак плюещите - един да каже " Безпогрешен съм"?!!??
        Brava 1.6 16v ELX 2001г.
        Punto М2 1.2 SX 2000г.
        МРАЗЯ НАП!!!

        Коментар


          #64
          Jimy написа:
          u_bo написа:
          ...На кое точно кръгово в Пд стана белята?Тя от къде идваше влизайки в кръговото?...
          Мисля си ,че се е случило на "колелото" на Панаира. Като се е движила по посока от Брезовско шосе към Тунела...така си мисля де . А и да не е там, точно това кръгово е голямо приключение!!!
          Точно там се случи и макар да пътувам по работа всяка седмица до Пловдив и да минавам винаги по точно този път явно сега е трябвало да се случи ...
          НЕ на безразсъдното шофиране!

          Коментар


            #65
            Изпуснал съм тази тема...Първо - жалко за прекрасната колица, щото съм се возил в нея и знам каква кола е. Колежке Bella, тъй като гледам по снимките, колата изобщо не е тотална щета, както казва един колега по-горе, има-няма работа за 3-4 дни по нея и ще е като нова. Второ - написала си абсолютна глупост ето тук:Да не пропусна да отбележа че няма да карам кола ремонтирана с части различни от оригиналните!!! Ако това се случи просто ще я продам на части и до там с нея. Като знам на колко километра е колата ти, съм абсолютно сигурен, че много от частите й може и да са сменяни, бог знае с какви.Аз доколкото знам, оригинални части, т.е. същите като тези, които монтират в колата в завода производител - НЯМА.Много фабрики са лицензирани да произвеждат резервни части за автомобилите, и те си ги произвеждат.Бъди сигурна, че 90% от частите на Алфата оригинално са произведени в Турция, Полша, България, и къде ли не...И стига с тези високи цени - давам ти само един пример - Официалният вносител на една марка коли продава една част за 1200 лева, същата част идва по частно лице от държавата производител, закупена от магазин за сумата от 260 лева с транспорта. Цифрите не са примерни, става въпрос за конкретна част на конкретен наш колега.В момента Делтата е с картер от 156 и го закупих от колега от АЛФА форума за 250 лв. нов в магазина в Ямбол струваше 600 лв, а колко би струвал при офоциалния вносител мога само да гадая.

            Коментар


              #66
              Тцтцтцтцтт а ако се беше случило това на вас ? Не давай съвет щом не си патил ! Ele не вярвам да си застрахована че никога няма да си виновна като участник в ПТП ! Най-малкото колкото и да е внимателен човек винаги стават съкътлъци ! Не оправдавам Белла ! Но трябва ли да я съдим ? Тя си е понесла последствията от тази случка ! Достатъчно е да изпита човек стреса от такава случка ! По въпроса за колата виж разходи се по моргите тука в Стара Загора,също и на съботниа пазар ! Няма начин да не откриеш нещо ! И няма смисъл да дадеш 1-2 бона за ремонт на кола като можеш да дадеш само 700-800 лева ... П.П . Не защитавам Белла,вината може да е неина може и да не е неина,не сме били свидетели ! И все пак мисля че не е нормално да изсипвате толкова нападки ... още повече че това може да се случи на вас
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #67
                Здравей!Първо да ти Благодаря за помощта при покупката на колата ... знаеш колко скептично настроена бях,а каква хубава кола излезе от нея ... дори се чудя дали да не е свържа с този човек отново и да го помоля да ми внесе друга такава ?!?В понеделник ще се разбере какво ще става с колата ... за жалост в Ст.З няма никой навит да я ремонтира за 3-4 дена ... А дали изобщо ще се стигне до ремонт не е ясно ... тези дни я е гледал някакъв майстор при хората при които я оставих на съхранение до като намеря превоз и казал че е посукана според него ... до това заключение стигнал след като видял единият калник който е според него странно крив ... със сигурност аз нищо не мога да кажа ... само в едно съм сигурна че колата преди този удар НЕ Е била удряна толкова жестоко ...
                НЕ на безразсъдното шофиране!

                Коментар


                  #68
                  Princo написа:
                  Тцтцтцтцтт а ако се беше случило това на вас ? Не давай съвет щом не си патил ! Ele не вярвам да си застрахована че никога няма да си виновна като участник в ПТП ! Най-малкото колкото и да е внимателен човек винаги стават съкътлъци ! Не оправдавам Белла ! Но трябва ли да я съдим ? Тя си е понесла последствията от тази случка ! Достатъчно е да изпита човек стреса от такава случка ! По въпроса за колата виж разходи се по моргите тука в Стара Загора,също и на съботниа пазар ! Няма начин да не откриеш нещо ! И няма смисъл да дадеш 1-2 бона за ремонт на кола като можеш да дадеш само 700-800 лева ... П.П . Не защитавам Белла,вината може да е неина може и да не е неина,не сме били свидетели ! И все пак мисля че не е нормално да изсипвате толкова нападки ... още повече че това може да се случи на вас
                  Вината е нещо много обширно като понятие .... дали Камиона по който се подведох е преминал неправилно през кръговото или другите участници са навлезнали преждевременно в него НЕ Е ясно!В по-голяма степен вината си е моя ... първо се доверих на преценката на шофьора на камиона от ляво на мен които в същото това време ми отнемаше чрез габаритите си видимостта и аз тръгнах да навлизам в кръговото когато и той тръгна съдейки че след като той е тръгнал просто сега е нашият ред ... и всичко това без да очаквам че той ще навлезе неправилно в кръговото ... от там след това ми стана ясно защо той се изнесе толкова бързо от кръговото ---> просто защото е видял потенциалната опасност и дим да го няма ... аз нямам видимост през цялото това време до като е наравно с мен ... и не очаквам от ляво на него да има др коли .... и другите участници не очакват зад вече неправилно навлезлият камион да има и една неправилно навлезнала лека кола.Ударът неизбежен ... стана толкова бързо че разбрах какво точно става след удара които усетих ... това е ... виновна съм защото трябваше да преценя сама дали и кога да влезна в кръговото ,а не да тръгвам без видимост мислейки че сега е нашият ред .... ето това се случи.На всички скочили тук против мен мога само да им пожелая НИКОГА да не им се случва подобно нещо , но да не забравят че никога не са застраховани!Била съм въвличана в далеч по-опасни ситуации по магистрали , но съм успявала да се спася невредима ... и ето че точно където не очаквах,там от където минавам всяка седмица и ми е познато ... точно там се случи това.НЕ се оправдавам,но имам смелостта да кажа това което мисля по случилото се и явно това дразни.Продължавам да се тревожа за своите си щети....дори да се тревожех за останалите с това не бих им помогнала,нито с извинения които получиха от мен,просто кофти мал шанс-може да се случи на всеки .... но естествено когато не се случва на нас да обвиняваме,нападаме и обиждаме ... какво и да е ... със здраве.Сигурна съм че всички които реагираха остро имат поне по едно по-тежко ПТП и не са съвсем без вина,но в случая важното според тях явно е : " Нищо че на мен ми е зле,нека не Вуте да му бъде още по-зле." или както там се казваше .... Със здраве ... но като гледам каква злоба ги тресе някои хора се съмнявам че това ще им донесе здраве.
                  НЕ на безразсъдното шофиране!

                  Коментар


                    #69
                    Neosi написа:
                    Абе,...четох, четох и реших да си кажа скромното мнение.Първо...що плюете колежката? Да...виновна е...и си носи кръста. Я един от плюещите тук да каже " Аз съм безпогрешен"?Ами...искала "оригинални" части...ми да иска...като й е толкоз акъла...Нищо лично към колежкта, обаче жена и кола са несъвместими понятия.Нооооооо...болшинството "майстори", които срещам всеки ден по пътищата са мъже!И питам пак плюещите - един да каже " Безпогрешен съм"?!!??
                    Ми не съм удрял коли с хора в тях бе.Имам 3 ПТП-та без КАТ, щото нямаше за какво:1. Като новобранец шофьор ужулих един ъгъл на кооперация, докато влизах в двора и... входа - колко да минат огледалата.2. Като по-застаряващ шофьор центрирах едно дърво точно в гредата на комбито - не го видях в ни едно от трите огледала. Дори и след като го треснах.3. Няколко месеца по-късно - със 80км извънградско занесох по уж почистения от сняг път - тряснах се в едно дърво.От трите ПТП-та съм си извадил един извод - най-добре е да се разминеш уплаха, по-добре е с малко ожулена боя, добре е да се разминеш само с материални щети. Колите все още си ги имам и все още си ги карам. Едната е с неоригинални калници и капаци @bella: Според това, което пише в правилника за прилагане на ЗДП: Всеки извършващ маневра носи отговорност за безпроблемното и извършване. Т.е. шофьора на камиона не ти е виновен с нищо. В ляво е нормално да има коли, ненормално е да има коли в дясно. Нали знаеш, че посоката на кръговите движения в България е надясно? Т.е. всички лявостоящи от теб са с предимство В кръговото обаче. Извън него - на нерегулирано кръстовище - всички дясно стоящи от теб са с предимство. Та в общия слуай както писах преди - не си преценила силите си на шофьор и не си се справила. Мой колега онзи ден се ударил в някакъв, защото му се сторило, че оня ще мине на жълто-червено, но той взел, че спрял. Моят инструктор, да е жив и здрав казваше - всеки си преценява сам за себе си как да извърши дадената маневра. Ако се съобразиш с друг и този друг изведнъж си промени намеренията, какво става??? Стават ОСЕМ страници за катастрофата ти... това става.Хайде, радвай се, че си жива и здрава, а тенекии и жена се изчукват.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #70
                      Може би доста от вас са имали пътни произшествия ... дано не е така,но факт е виновни или не няма застраховани.Та така: преди шест години в студенстки град пред 36 блок един Форд се заби в Пежо 309 1.9D ... моето Пежо. Юнака с 30-40 км/ч се удари почти челно в паркираният ми автомобил. Равносметката е повече от 1300лв/преди 6години/ за изчукване на калник;боядисване и всичко друго счупено беше подменено с такова здраво, но от автоморгите. Тази Алфа е доста поломена и със сигурност,като погледнем и днешните цени...ремонта ще излезне доста солен. Искам да кажа,че тези оптимистични прогнози за 1500-2000лв са ... малко несериозни.Към колежката само искам да я посъветвам: неразчитай на този мАстор,който само с поглед и то на калник дава диагноза:
                      Bella написа:
                      ... и казал че е посукана според него ... до това заключение стигнал след като видял единият калник който е според него странно крив ...
                      Вината ти и според мен е точно тази:
                      Bella написа:
                      ... а не да тръгвам без видимост мислейки че сега е нашият ред ...
                      просто си била прекалено самоуверена. Не е правилно в случая обаче да се нахвърляш срещу другите участници в ПТП-то.п.п. Странно се чувствам - нещо камбани ли звънят,що ли? В цялата тая...тема се изписаха доста гневни изказвания. Това че е форум и че всеки може /така и трябва да бъде/ да се изказва е много добре. Но по същата логика и всеки може да сгреши дори и в поведението си и писането си ако щете. Колежката дето се е заяла с грешната шофьорка с големите проблеми,невярвам да е толкова стриктна и изрядна. Не е нужно някой да се рее из облаците...някои неща просто се случват.
                      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                      http://www.keepfighting.ms

                      Коментар


                        #71
                        !

                        Колеги, това е единствения форум в който сигурно всяка 5-та тема се превръща с спор и се пълни с нападки. Колежката Bella може и да е виновна, но не мисля че това е причина да я храните толкова. Всеки се плаши от катастофа и човек когато е ядосан казва много глупости. Повечето от вас се запалиха толкова сякаш е блъснала и убила човек. В темата за Максим Ставийски не се запалихте толкоз бе!!!Всеки прави грешки... Важното е да си ги признаваш и да продължаваш напред...
                        EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                        Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                        ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                        Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                        Коментар


                          #72
                          А аз пък си задавам откровенният и безобиден въпрос - защо почти всички / да не кажа "всички" / теми на колежката Bella придобиват настоящият в тази тема характер...

                          Коментар


                            #73
                            Същото кръгово го минавам поне 2 пъти на ден и в двете посоки. Почти винаги лява лента е закрита от камион, даже по някой път 2-3 един след друг. Ако тръгнеш да чакаш видимост - ще откараш цял ден. Все пак целият трафик Брезовска-Изгрев, Брезовска-Тракия минава оттам... Винаги си ползвам камион за параван, ОБАЧЕ като ползваш параван не трябва нито предницата ти да излиза по-напред, нито задницата да изостава! Караш абсолютно плътно зад паравана! Ако е малко камиончето, по-добре си го изчакай да мине и се лепни до големия камион зад него... Не успееш ли да тръгнеш навреме - по-добре не тръгвай! На това кръстовище е кофти дясна лента за напред, щото след кръстовището десната лента след няколко метра се влива в средната, а и обикновено там има спрели коли и тарикати идващи от дясната ти страна и излезли по средата на кръговото...Колко пъргав е бил тоя камион че е надбягал алфата, направо не мога да си обясня... Успял е да се изнесе от кръстовището, дошли са колите отляво и ти чак тогава си тръгнала, щом си ударила ладата странично... Би трябвало да спреш да търсиш вината в другите шофьори и да си признаеш че е напълно и изцяло твоя. Камиона е преценил ситуацията и е преминал, а другите с нищо не са виновни за закъснялата ти реакция и прекалено късното ти тръгване.За колегите които казват че няма проблеми, ударът бил с малка скорост... С 20-30км/ч не можеш да отместиш лада и да я праснеш в друга кола! Ами ако не беше лада ами моторист? Или ако в ладата имаше малко дете или бременна жена?
                            Вината е нещо много обширно като понятие .... дали Камиона по който се подведох е преминал неправилно през кръговото или другите участници са навлезнали преждевременно в него НЕ Е ясно!В по-голяма степен вината си е моя ...
                            Вина в по-голяма или по-малка степен тук няма. Има една единствена вина и тя е твоята. Възмущаваш се че всички те нападат - не те нападат заради самата катастрофа, а заради отказът ти да поемеш отговорност! И съм убеден че нападките ще продължт докато не признаеш, и не само признаеш а не ОСЪЗНАЕШ вината си. И това осъзнаване не е за да си направим душевна чи*ия че сме прави, а за да можеш да преценяш ситуациите и да осъзнаеш правилата за движением, за да не се повтарят подобни или недай боже по-лоши ситуации...Грешки се случват на всеки, въпросът е да си ги признаваме и да си поемаме вината, а не да я търсим там където не е.
                            Fiat Brava 1.6
                            Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                            Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                            Коментар


                              #74
                              Bella написа:
                              ...Вината е нещо много обширно като понятие .... дали Камиона по който се подведох е преминал неправилно през кръговото или другите участници са навлезнали преждевременно в него НЕ Е ясно!....
                              а камиона бил виновен щото те е подвел..... но той си е минал по правилата, не е ударил никого.ще прощаваш ама съвсем приятелски те съветвам да си направиш проверовъчен изпит.Къде търсиш ’преждевременно навлязли’. Хората са си влязли преди 20 метра в кръговото, карат вътре , с предимство са , ти потегляш и ги удряш странично , изхвърляш ги върху трета кола... е как успяваш да намериш вина и в тях ???????аз за разлика от тебе тука в темата не видях злоба срещу теб. Но видях нежелание да се поеме вина пред самия себе си.

                              Коментар


                                #75
                                Тук ли става цялата патаклама? Дори на снимката се виждат камионите, но кръговото изобщо не е сложно ...
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X