Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запитване колеги.?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запитване колеги.?

    Искаме да си сложим Дограма . Каква да е PVC или ALu?Също така да ме посъветвате и към коя фирма да се обърна.От коя фирма сте доволни?Как работят ?Доволни ли сте?БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!

    #2
    Re: Запитване колеги.?

    bravosx написа:
    Искаме да си сложим Дограма . Каква да е PVC или ALu?Също така да ме посъветвате и към коя фирма да се обърна.От коя фирма сте доволни?Как работят ?Доволни ли сте?БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!
    PVC задължително, алуминиевата дограма е само за тераси и помещения, които не се отопляват...., по мои наблюдения четирикамерните са най-добри като цена-изолация. фирма - нямам идея, първо защото не съм от София и второ, защото брат ми има фирма за дограма :D
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      При пожар, PVC-то не отделя ли отровни газове, които ще те тушират доста по-бързичко?

      Коментар


        #4
        Airfan написа:
        При пожар, PVC-то не отделя ли отровни газове, които ще те тушират доста по-бързичко?
        Ти па за най-лошото си мислиш!Пишете само по темата моля ви.

        Коментар


          #5
          bravosx написа:
          Airfan написа:
          При пожар, PVC-то не отделя ли отровни газове, които ще те тушират доста по-бързичко?
          Ти па за най-лошото си мислиш!Пишете само по темата моля ви.
          Извинявай, че ти спамнах темата тогава. Реших, че все пак това би могло да те интересува... явно не. Успех!

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            При пожар, PVC-то не отделя ли отровни газове, които ще те тушират доста по-бързичко?
            То по тази логика да не ядем, че може да се отровим или да не излизаме на улицата, че може да ни блъсне кола. Ако стане пожар, едва ли дограмата ще ти е първа грижа.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              Смея да кажа, че мога да дам достатъчно компетентен отговор какво да търсиш, но при коя фирма в СФ е трудно да се каже. ПВЦ-то е по-добрия вариант по-добри звуко и топлоизолационни качетсва и по-малко кондензира. Като профил търси: Рехау, Шуко, Саламандър, Дикьоник, Инаутик, Века, Трокал, Геалан, за обкова търси MACO и нищо друго освен него, при Шуко профил предлагат и Шуко обков, който също е добър. Най-добре е да се поръча с К-стъкло, лесно се проверява дали е такова със запалка светваш до стъклото и пламъка в отражението се вижда червен. За момента не се сещам друго, освен, че по-добре е да сложиш 5 камерен профил и имай предвид, че някой профили имат и 7-8 камери.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                Каквото и да избереш, гледай внимателно да има гаранция освен на самите прозорци, и на МОНТАЖА. Щото съм виждал при силен вятър в Сливен как падат цели прозорци заедно с дограмата. На единия съсед му беше виснала дограмата само на един дюбел, но се задържа, а на други изпопадаха...Второто нещо - искай твърда гаранция за срока на доставка и монтаж, щото в момента им сърбам попарата на такива. Известна Ямболска фирма трябваше да ни монтират на 3-ти септември (двуседмичен срок, според техните думи), а още никакви ги няма. Последно казаха че в петък "ще се обадят" ?!? Като взимаха капарото не се забавиха нито минута...Заради тях целият апартамент вече месец стои разхвърлян... Мисля да ги резна малко с парите, когато все пак монтират прозорците, заради закъснението, ама да видим.
                Airfan написа:
                При пожар, PVC-то не отделя ли отровни газове, които ще те тушират доста по-бързичко?
                При пожар дограмата ще е последното нещо, което ще те отрови... Толкова други неща има из една къща, които отделят отровни газове...

                Коментар


                  #9
                  ОК.Благодаря Ви много за съветите.

                  Коментар


                    #10
                    Има алуминиева дограма с прекъснат термомост. Тя също изолира добре, но не по-добре от пластмасова (ако е качествена пластмасовата). Алуминиевата дограма е вечна. Пластмасата старее и според някои даже е канцерогенна. След години като решиш да си слагаш например дървена или композитна дограма пластмасовата ще я изхвърлиш на бунището, а алуминиевата можеш да я продадеш на старо или за вторични...

                    Коментар

                    Working...
                    X