Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо сме такива безотговорни щофьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ele написа:
    ..............
    Сходна ситуация, само че на уличката до сладкарница Синчец... Камион за смет, зад него 3 коли и изведнъж насреща бронзов мерцедес и руса шоферка... и като ги затапи и не мърда и иска да отклоняват, и се нервира, че не слушкат, и крещи, и писка, а зад нея няма никой и нясто да отбие да се разминат... Е няма такъв смях, наизкачахме от нашия и съседните офиси, от магазинчетата, насъбра се тълпа и като я почнаха онея ми ти събратя от камиона (ма откровено просташки ) "Ей, ква си ти ма?!", "На къде искаш да мърдаме?", "Ти акъл имаш ли?!", "Ако искаш ни прескачай"... А мацето - като дете пред магазин за близалки - тропа с краче, нервира се... Но като цялата камара народ избухна в смях заради държанието и се поизчерви бая и майсторски се прибра в колата, пусна ги да се разминат и се изстреля по терлици след това по улицата, по-тиха от водата, по-ниска от тревата...А това със заключването на колата насред улицата е наистина доста добра и изпитана тактика. Направо до бяс ме бяха докарали разни тарикатчета след като направиха всички улички по Хладилника в София еднопосочни... След което един колега ме светна на далаверката. Слизам, заключвам и "тръгвам да търся кран" и веднага се разкандардисва опонента да се прави на интересен

    Коментар


      #17
      phoenix, нали значеш по закон кой е виновен в такава ситуация - винаги задния. Макар и на практика да не е точно така, но то ва е положението - не спазваш дистанция. Аз пък много мразя някой мухльо да ми се лепне на 20 сантиметра отзад на цариградско, а да карам със 100. Ей откачам. Колко тъп трябва да си, за да караш така? Само да пусна газта и е влязъл при мене тоя.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #18
        тояно и аз се нервирам много, като ми се залепи някой на 20 санта. Винаги натискам леко спирачките по няколко пъти съвсемлеко, само да светнат стоповете, и ако не се разкара намалям съвсем умишлено, за да ме изпревари... аман от идиоти. А всичките катастрофи станаха със скороста на едно задръстване.... с не повечо от 20-30км/ч......абе то че всички са за бой, много ясно. Просто ми прави впечатление, колко по-агресивни и глупави са станали всички. И вместо да си карат спокойно и на нужната дистанция рискуват и правят катастрофи и трошат в пъти повече нерви, от колкото ако си караха спокойно и мааааалко по-внимателно.
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #19
          Така е, phoenix, прав си. Много е изнервящо цялото движение, но ако се замислиш колко нерви ще ти струва евнтуална катастрофа... въпроса е да се замислиш навреме.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #20
            То и аз тук в една малка уличка като си карах - пред мен една кола... гледам срещу нея в далечината се задава голям джип (в последствие видях, че е много странно бмв, което не бях виждал - X6) . Джипа идва от отбивката и до него има 2-3 места, на които може да отбие (на всичко отгоре минава покрай други 2-3 такива места), ама не - газ срещу нас... спираме двете коли и срещу нас джипа... Чакаме го да мръдне, ама той мърда само към нас ... шофьора отпред не смее да натисне клаксона, беше кола от рода на лада самара или нещо от сорта... докато тръгнем и двамата назад, зад нас още 2 коли... и така 4 коли дадохме назад и едвам сме се провряли в разни тесни места, само и само да мине тоя с БМВ-то ... Той не беше много едър - да знаех - щях да пробвам номера с крана ... определено ще го пробвам срещу някоя жена ако направи така :D
            phoenix написа:
            тояно и аз се нервирам много, като ми се залепи някой на 20 санта. Винаги натискам леко спирачките по няколко пъти съвсемлеко, само да светнат стоповете, и ако не се разкара намалям съвсем умишлено, за да ме изпревари... аман от идиоти. А всичките катастрофи станаха със скороста на едно задръстване.... с не повечо от 20-30км/ч......абе то че всички са за бой, много ясно. Просто ми прави впечатление, колко по-агресивни и глупави са станали всички. И вместо да си карат спокойно и на нужната дистанция рискуват и правят катастрофи и трошат в пъти повече нерви, от колкото ако си караха спокойно и мааааалко по-внимателно.
            в такива ситуации просто задържам газта и с левия крак докосвам спирачката само колкото да светне... достатъчно стряскащо е а на ланчията отзад фаровете й за мъгла са 2 и просто включвам тях...Ама заради това докосване на спирачката с левия крак веднъж малко остана да ме принудят да се натреса ... карам на околовръстното и си ускорявам нормално, а аз не ускорявам никак бавно... В дясна лента няма много коли, но са през някакво разстояние и карат значително по-бавно... и няма къде да се шмугна... Зад мен обаче се лепнала някаква Vectra B и ми кара на милиметри отзад... просто не му виждам ни фарове, ни преден капак, направо предното стъкло в средното огледало... и пак така - давам си газ и с левия крак докосвам спирачката (поне това му признавам на шофьора, че още не съм докоснал спирачката и той беше вече 5-10 метра зад мен, поне внимаваше, но не мисля, че това би било достатъчно ако някой ми бе изскочил отпред)... както и да е - виждам по-голяма дупка и минавам в дясна лента ... тоя с вектрата натиска натиска, ама аз си продължавам ускорението със същата газ и той едвам изпреварва (разбирам да беше натиснал бързо, ама...) - пред мен вече идва голф аз отнемам газта, вектрата ме задминава след 1-2 секунди и аз тръгвам да минавам зад нея (пускам си мигач - всичко) и в момента в който се изравни с голфа тоя малоумник наби спирачки... аз също скочих на спирачките и на клаксона (защото ако не беше пуснал спирачката щях да се натреса в него, а ако бях завил към голфа щях да се завъртя)... просто в момента в който пусна спирачката аз бях на не-повече от метър зад него ... за жалост не му записах номера иначе всеки ден щеше да се налага да си купува гуми ...

            Коментар


              #21
              абе мани тия кранове, т’ва си е майтап. казваш: "е са те подпрях и викаме кат-а!" действа много по-безотказно.
              Fiat Punto S55 1.1
              Fiat Forever!

              Коментар


                #22
                style34 написа:
                Аз пък много мразя някой мухльо да ми се лепне на 20 сантиметра отзад на цариградско, а да карам със 100. Ей откачам. Колко тъп трябва да си, за да караш така? Само да пусна газта и е влязъл при мене тоя.
                Тва са тъй наречените РЕЙСЪРИ колкото повече се лепиш тлкова по спортно караш, ей пълно е с идиоти
                Brava 103HP
                ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                Коментар

                Working...
                X