Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо сме такива безотговорни щофьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо сме такива безотговорни щофьори

    Днес сутринта се редя в уличката дето е от лозенец към кръстовището на Черни връх и Вапцаров и гледам през една кола пред менеедна руса мадама се мъчи да си изкара огромния джип измежду паркираните коли като през това време говори по телефона и познайте какво стана - удря един паркиран голф 3 и го удря с ъгъла на бронята си в дясната предна врата докато даваше назад.На голфа му се огъна вратата, тя слезе погледна че на нея и няма нищо огледа се дали я гледа някой и си се качи обратно, през това време другите коли я гледат и никой не прави нищо да я спре.Много се ядосах почнах да и свиря и да и мигам а тая коза не и дреме. След светофара и сякох пътя и спрях по диагонал пред нея да не избяга.И тая тъпа пача почва да ми зяе какъв ми бил проблема на мен мой ли бил голфа даже ми предложи 20 лв да я оставя.Добре че горе имаше полицаи казах и да иде при тях и да им каже какво е станало и че ако не го направи ще кажа че е избягала от ПТП.Сутринта много бързах и незнам дали се е върнала при тях.Сега почнах да се притеснявам какво ли им е казала ако се е върнала и да не ме е натопила мене понеже я засякох точно пред очите им.Записах си номера и, има ли начин да проверя в кат дали е съобщила??Най съм ядосан от факта че останалите 2 -3 коли около нея стояха и зяпаха безучастно как си тръгва.Много ми е интересно как биха се почувствали ако на мястото на голфа беше тяхната кола.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Кво се чудиш повечето като видят огромен SUV/аз не ги наричам джип (JEEP) защото то(JEEP) е запазена марка на еди кой си/ си мислят ,че вътре има мутра с 45 см.бицепс и ще им нацепи кратуната.А то вътре едни ти ми пубери които едва обхващат волана с нежните си пръстета.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      И аз не виждам повод за чудене...
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Бе ти вземи 20-те лева и бегай Ми.. такива сме. Аз нали това писха в темата за уволнение на правителството... В 20 милионния Истанбул никой не ми свирна с клаксон, само като дам мигач, веднага ми правиха път, само щото съм с чужд номер. Като паркирах, включих аварийните, и зад мен спряха и ме изчакаха да паркирам... Иначе и там видях нахални бакшиши, които се опитаха да надлъжат останалите минавайки в насрещното, и ...ядец. Никой не ги пуска да влязат обратно в колоната и така се задръсти движението още повече . Но към бакшишите - нито грам милост Нали се сещаш, че ако това беше в цивилизована държава (тя всъщност не държавата, а хората трябва да са цивилизовани), русата мацка щеше да си остави телефона на чистачката на голфа... А тук всеки, качил се в малко по-нова кола, се мисли за недосегаем...

        Коментар


          #5
          Immortal написа:
          ...В 20 милионния Истанбул никой не ми свирна с клаксон, само като дам мигач, веднага ми правиха път, само щото съм с чужд номер. Като паркирах, включих аварийните, и зад мен спряха и ме изчакаха да паркирам...
          За паркирането да, но клаксона... не мога да повярвам.По темата евала на автора, че се е опитал да помогне на невинния голф Не е първата такава случка, няма и да е последната, дори да отмине модата на СУВ-овете, пак ще има разсеяни или некардърни шофьори, не само жени.

          Коментар


            #6
            infineon - Евала човече
            "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

            Коментар


              #7
              ОФФ ТОПИКОооо, свиреха като на сватба, но не на мен. Там много обичат да си свиркат с клаксоните

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                ОФФ ТОПИКОооо, свиреха като на сватба, но не на мен. Там много обичат да си свиркат с клаксоните
                Мека казано обичат :D

                Коментар


                  #9
                  Като видя мадама в скъпа кола, плюя на петите и бягам. Имах малко премеждия с една на колхозния пазар - излизам аз от паркинга, тъкмо да завия и тя пред мен с един SUV... и аз я гледам... и тя ме гледа... викам "Тая се хипнотизира, не мърда". След мен още 2 коли. Тя вика "Дай назад, дай назад!" (а няма къде назад), а зад нея 3 коли, обаче спрели на 5м. да може да излезе. А тя не мърда.... аз излязох, заключих колата и тръгнах (тоя трик е изпипан и работи). Тя вика "Де отиваш?" Викам: Да докарам кран да та мръдне, че ти май задната незнаеш къде е... Тя вика: Е хубаво де, ще дам назад, защо не казахте.... изводите оставам на васЗаписваш номера и я изпортваш веднага, не че нещо ще стане, щото тоя, дето и е купил колата, сигурно корени е пуснал из МВР.....
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    И аз имам опит с овца зад волана. Завивам аз надясно ама съм отворил завоя, че беше стръмно и бравото щеше да забие носа и въпросната патка с джип ми влиза от вътрешната страна на завоя и ми натисна десния калник леко. Много ми прикипя ама какво да направя? Предния ден ми бяха писали акт и се зарадвах, че тая само се развика малко си тръгна. Моята логика беше същата - тоя дето и е купил джипа едва ли е случаен. Не само ще ме изкарат виновен, ами и боя може да изям!
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      #11
                      Безотговорни сме защото няма с какво да отговорим.В твоя случай какво се получава? Изнервил си се,а последствията от страна на полицията сигурно са никакви. Все някой ден (дано не се случва) някоя такава шматка ще се срещтне и с теб.Тогава го връщаш за всички накуп. Ако успееш да я нариташ достатъчно че да си промени мутрата ,този които и е купил Големата Кола малко вероятно да и обърне внимание вече от което следва че няма да има последствия и за теб

                      Коментар


                        #12
                        хаха е те жените са опасни индивиди някой....Днес пред бившия вече патладжан в надежда гледам някво кабрио ма изчанчена марка няква(ем кабрио ама да минат ефтино)И цъкнала аварийки и да паркира до тротоара ,а от пряката на патладжана излизат 2 коли - 1вия я чака чака тая блее ,показа му къф и е замисъла и пича оп назад да и направи място та замалко да удари оня зад него (тоя задна и газ назад).А аз седя и ги гледам и се смея и викам на тез с мене е тва ако не е жена в кабриото те па на!И от там се огледах по трамвайната линия и газ по-далече....
                        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                        Коментар


                          #13
                          dikanio написа:
                          И аз имам опит с овца зад волана. Завивам аз надясно ама съм отворил завоя, че беше стръмно и бравото щеше да забие носа и въпросната патка с джип ми влиза от вътрешната страна на завоя и ми натисна десния калник леко. Много ми прикипя ама какво да направя? Предния ден ми бяха писали акт и се зарадвах, че тая само се развика малко си тръгна. Моята логика беше същата - тоя дето и е купил джипа едва ли е случаен. Не само ще ме изкарат виновен, ами и боя може да изям!
                          Чакай че не разбрах. Ти завиваш надясно, но отваряш завоя дотолкова, че джип от насреща да влезе и да ти удари десния калник? Да разбирам че ти си бил в чуждата лента, в насрещното, и правиш завой? Де да знам, оставам с впечатлението че сам си си виновен, оплакването ти е тип ’аз исках да си карам както искам все едно пътя е мой пък тя не ме разбра’.

                          Коментар


                            #14
                            Жените, които по принцип смятам за по-добрата част от човечеството, също придобиват понякога мутренски навици. И тогава вече картинката е много грозна.Между другото да станеш свидетел на произшествие, при което виновният водач се е изнизал, и да подадеш сигнал в МВР, е правилната гражданска позиция. Едно време и аз се палех, но сега си имам "некои съображения" и ако не ме засяга лично, не се намесвам.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Евала на колегата, дето поне я е накарал да се чувства леееееко объркана тази в джипката. Аве хора... какво става не знам, ама явно всички са много изнервени и изморени и..... знам ли, не могат да карат. Вчера присъствах на 4 верижни катастрофи... Двете ги видях от колата, след което се прибрах. Паркирах колата пред нас и слязох пеша до работа..... и пред офиса и пред общината пак 2 катаастрофи пред очите ми . На връщане от работа се оглеждах като гърмян заек. За 2 от катаастрофите видях как първата кола(на едната някакво чисто ново ауди огромно, а на другата един параход БМВ) набиха кучките, колата след тях успя да спре накосъм от тях, и в нея се натресоха следващите коли. след което първите 2 скъпи возила си тръгнаха без нищо да кажат. Само слязоха и погледнаха дали им има нещо на колите... а това че те причиниха катастрофите изобщо не ги касаеше. Във 2-рите коли едни уплашени момчета... се чудят как да реагират....... Луда работа. Днес пак си дойдох пеша на работа..... ето точно сега чух една катастрофа пак на Мария Луиза.....
                              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                              ИТАЛФЕСТ 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X