Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Екотакса. Законна ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Екотакса. Законна ли е?

    Не знам дали знаете колеги, но има нова такса, когато регистрираш автомобил.Наречена е "потребителска такса" от така обичаните ни КАТ.По принцип варира взависимист от възрастта на автомобила:1. Над 10 години - 200 лв.2. От 5 до 10 години - 190 лв.3. За нов автомобил - 150 лв.Днес разговарях с адвокат и ме информира, че при обжалване тази такса ще отпадне.Насочи ме и към кого да се обърнем:Асоциация за Европейска интеграция и човешки права (Eurorights)Пловдив, 4000, ул.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Re: Екотакса. Законна ли е?

    Гласувам с 2 ръце.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      А тези които сме ги дали ще ни ги върнат ли гадовете?
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Според мен вместо да им пълним джобовете трява да го измислят така, че когато колата е стара да не се пуска, ако емисиите от изгорели газове не отговарят на нормите, в които е приозведена(Е1,Е2,Е3,Е4). А за новите коли е пълна глупост да се иска екотакса.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          van_dal написа:
          Според мен вместо да им пълним джобовете трява да го измислят така, че когато колата е стара да не се пуска, ако емисиите от изгорели газове не отговарят на нормите, в които е приозведена(Е1,Е2,Е3,Е4). А за новите коли е пълна глупост да се иска екотакса.
          Да ама така пълнят бюджета за наша сметка от нищото. Нищо не правиш и получаваш парички, всеки би искал така.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Откога е тази такса?Май месец я нямаше!
            F31 BMW 320d

            Коментар


              #7
              Тurbodieselcomby написа:
              Откога е тази такса?Май месец я нямаше!
              Поне от юни действа.

              Коментар


                #8
                Вместо да си чешем пръстите питам сериозно дали има някой от Пловдив, който да отдели 1 час от времето си. Ако нито един колега не се намери ще отида аз, но ще е жалко да сме чак толкова незаинтересовани Според моя юрист таксата може да отпадне съвсем реално.Затова се обръщам към Пловдивчани.Просто седалището на институцията е там.Не че не мога да драсна един e-mail, но на място е друго.Обръщат много повече внимание.Няма смисъл да обяснявам разликата нали?
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #9
                  А тази такса кога се внася само при първоначална регистрация или и при смяна на регистрация с БГ номера?
                  Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                  Porsche 944 S2
                  http://www.valmcrae.snimka.bg/
                  http://vbox7.com/user:val_mcrae
                  http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                  Коментар


                    #10
                    Плаща се само при първата БГ регистрация/номер.

                    Коментар

                    Working...
                    X