Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко от вас са били "Сендовчета" ?????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко от вас са били "Сендовчета" ?????

    Колко от вас са минали през претърпялата неуспех Сендовска система?? И понеже аз съм минал през нея да ви запозная с няколко факта:- Започнахме да се учим на ръкописно писане 5 клас (до тогава беше само печатно)- имахме часове "Чета книга" -носиш си една книга и си я четеш (това ми беше любимото)- имахме часове от рода на "Език и Математика" -в един час присъстват и двете учителки и 20 мин. преподава едната после другата- с Българският език започнахме и Руският- Учебниците ни бяха 30 на 20 см.- Учеха ни да не пренасяме на следващият ред сричка, а докадето сме стигнали на думата И такива подобни...............................
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    #2
    Това коя година ще да е било? Не ви ли учиха направо да пишете на чатица?
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      jenshen73 написа:
      Това коя година ще да е било? Не ви ли учиха направо да пишете на чатица?
      Роден съм 1976год. Започнал съм шестгодишен училище-значи 1982 е било.
      "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

      Коментар


        #4
        Re: Колко от вас са били "Сендовчета" ?????

        MOYA написа:
        Колко от вас са минали през претърпялата неуспех Сендовска система?? И понеже аз съм минал през нея да ви запозная с няколко факта:- Започнахме да се учим на ръкописно писане 5 клас (до тогава беше само печатно)- имахме часове "Чета книга" -носиш си една книга и си я четеш (това ми беше любимото)- имахме часове от рода на "Език и Математика" -в един час присъстват и двете учителки и 20 мин. преподава едната после другата- с Българският език започнахме и Руският- Учебниците ни бяха 30 на 20 см.- Учеха ни да не пренасяме на следващият ред сричка, а докадето сме стигнали на думата И такива подобни...............................
        Вие сте били адски ограничена бройка Виждам, че пишеш сносно - да не си част от ограничения успех на системата. Мен пък започнаха да ме товарят с гадния руски от детската градина - оттам и "любовта" ми към език и нация Майтапът настрани, дори не съм и чувал за тази система, а сме горе-долу на една възраст!
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          MOYA написа:
          jenshen73 написа:
          Това коя година ще да е било? Не ви ли учиха направо да пишете на чатица?
          Роден съм 1976год. Започнал съм шестгодишен училище-значи 1982 е било.
          Ааа това са така наречените шестгодишни така ви наричаха по нашия край.
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #6
            Абе не помня много добре, но в София не беше ли 119-то по тази система? Със сигурност помня, че му викахме Сендовото училище... Имах една съученичка от него, странна птица беше...

            Коментар


              #7
              Абе и аз съм 1976, ама не съм бил по тази система...За сметка на това учителя ми по Български език и Литература в 5 клас в последствие стана един от местните мошеници - в зората на капиталъзЪма...Смятайте колко добре поставям запетайки - те нали в 5 клас се учеха...
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Леле Майко- само аз съм....................
                "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                Коментар


                  #9
                  Аз пък не съм и чувал ,че е имало такова нещо, ама това е защото съм малък, а иначе детска градина и първи клас учих в Русия и после ми беше трудно да свикна с БГ. И каква е тази система до 4-ти клас са ви учили да изписвате буквите технически, така ли?
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    van_dal написа:
                    Аз пък не съм и чувал ,че е имало такова нещо, ама това е защото съм малък, а иначе детска градина и първи клас учих в Русия и после ми беше трудно да свикна с БГ. И каква е тази система до 4-ти клас са ви учили да изписвате буквите технически, така ли?
                    Точно така, Но станахме 5-ти клас и системата я отхвърлиха ,като неуспешна и се почна
                    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                    Коментар


                      #11
                      MOYA написа:
                      Леле Майко- само аз съм....................
                      И братовчеда ми. Сещам се, че почна на 6 години и ако аз бях 2ри клас той вече беше първи, а е по-малък от мен с 2 години. Не го оставиха да си изживее детството... Ама верно ли се провали таа програма? Щото то гот - да си носиш книжка за четене
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        MOYA написа:
                        jenshen73 написа:
                        Това коя година ще да е било? Не ви ли учиха направо да пишете на чатица?
                        Роден съм 1976год. Започнал съм шестгодишен училище-значи 1982 е било.
                        Гледам, че си от Овча Купел, да не си учил в 132-ро. ?Иначе по темата, аз съм ’74, почнал съм ’81 даскало, ама такова нещо не си спомням.
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          #13
                          trace написа:
                          MOYA написа:
                          jenshen73 написа:
                          Това коя година ще да е било? Не ви ли учиха направо да пишете на чатица?
                          Роден съм 1976год. Започнал съм шестгодишен училище-значи 1982 е било.
                          Гледам, че си от Овча Купел, да не си учил в 132-ро. ?Иначе по темата, аз съм ’74, почнал съм ’81 даскало, ама такова нещо не си спомням.
                          Не съм учил в 132-ро, учил съм във Враца но доколкото си спомням тази система я пуснаха експериментално из цялата страна -би трябвало да я има и в София
                          "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                          Коментар


                            #14
                            И аз съм почнал от 6 год. ,но съм по-малък и не съм учил Руски
                            fiat coupe 2.0 16V

                            Коментар

                            Working...
                            X