Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

*** Майсторите....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    *** Майсторите....

    Да ви се оплача: отивам сутринта да ударя втора ръка боя и гледам и не вярвам: на едната стена боята "цъфнала". Взимам ножчето и цък-цък-цък и какво мислите: под боята няма шпакловка (гипсокартон е). Цък-цък-цък на другите стени има, обаче на тая - няма... *********************************** (това го разбирайте както искате, мисля, че е доста красноречиво). Та, купих една торба гипс и я шпакловах....**********************нямам думи просто... май всеки се пише майстор ама... по-добре сам да си свършиш работата, в много случай по-добре от ’майсторите’....
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    #2
    Когато се поставя гипскартон се шпаклова само по ъглите и на съединителните фуги в които има лента. Също така и дупките на винтовете. Всичко останало не се шпаклова! Това, че не сте избърасли прахта от гипскартона не означава, че майстора не си е свършил работата. Освен това задължително се полага грунд преди боята. С този грунд трябва да се внимава, не става всеки.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Vladim написа:
      Когато се поставя гипскартон се шпаклова само по ъглите и на съединителните фуги в които има лента. Също така и дупките на винтовете. Всичко останало не се шпаклова! Това, че не сте избърасли прахта от гипскартона не означава, че майстора не си е свършил работата. Освен това задължително се полага грунд преди боята. С този грунд трябва да се внимава, не става всеки.
      То добре, че не се шпаклова, ама що другите 3 стени са? Да, не са си свършили работата, защото освен гипсокартона боядисваха - добре свършена работа ли е да боядисваш без да си изчистил повърхостта????
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        това женски спомени за добрите шпакловчици ли е или .... строителна тема някаква
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          tomazo написа:
          това женски спомени за добрите шпакловчици ли е или .... строителна тема някаква
          не, женски неволи след добрите шпакловчици иначе тия, дето правиха ремонта не бяха мой тип - щом аз мога да фрасна един мъж и да го съборя - къв мъж е аджиба
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            Е те жените дето с един удар събарят мъже , обикновено сами си правят ремонтите
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #7
              ele написа:
              То добре, че не се шпаклова, ама що другите 3 стени са? Да, не са си свършили работата, защото освен гипсокартона боядисваха - добре свършена работа ли е да боядисваш без да си изчистил повърхостта????
              Честно казано не мога да те схвана... един път казваш, че отиваш да удариш втора ръка, което ме кара да предполагам, че си ударил/а и първата, а после казваш, че майсторите били боядисвали - това е друга работа. Между майстори и "майстори" има разлика, затова по ремонта на апартамента всичко сам си правих, като предварително изчетох всичко за монтаж на гипскартон. И все пак, той не се шпаклова целият! Няма смисъл в това. На много места се монтира на стените именно за да се избегне шпакловането и "изправянето" на кривите стени.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                ele написа:
                То добре, че не се шпаклова, ама що другите 3 стени са? Да, не са си свършили работата, защото освен гипсокартона боядисваха - добре свършена работа ли е да боядисваш без да си изчистил повърхостта????
                Честно казано не мога да те схвана... един път казваш, че отиваш да удариш втора ръка, което ме кара да предполагам, че си ударил/а и първата, а после казваш, че майсторите били боядисвали - това е друга работа. Между майстори и "майстори" има разлика, затова по ремонта на апартамента всичко сам си правих, като предварително изчетох всичко за монтаж на гипскартон. И все пак, той не се шпаклова целият! Няма смисъл в това. На много места се монтира на стените именно за да се избегне шпакловането и "изправянето" на кривите стени.
                стаята е правена преди 4 години - поставяне на гиспокартон и боядисване - сега я пребоядисвам. Специално изчагъртах и другите стени на няколко места - те са шпакловани, но не и тази, поне не цялата и точно мястото, където няма гипс се изкърти, иначе там, където са шпакловали е стабилно и не се лющи. Затова и аз лепнах един гипс - да не изглежда като дупка и да го изравня с останалото.... pr_00f: то зависи от мъжа...... някой направо плачат да ги фраснеш.... пък за ремонтите: зависи какъв. Преди 4 години ми направиха дървена вътрешна стълба за чудо и приказ - аз пък си направих дървена външна стълба, също за чудо и приказ, обаче не платих 4000 лева, а само 350 за материали, времето за изработка - 3 месеца и за двете... разликата е очевидна - спестени пари за нов фиат :P
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Евала ти правя, ако това, което пишеш е истина
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    Ко искате ще лепна някоя снимка на външната стълба :D Аз съм я правила с малко помощ за по-тежките части и нагласянето. Ако искате и на вътрешната, дето ми струваше 4000, ще лепна някоя снимка да направите разликата.... то просто няма такава....
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      Давай.Стана ми любопитно :D

                      Коментар


                        #12
                        абе ... майстор да не ти влиза в къщата !!!

                        Коментар


                          #13
                          Няма човек който да не е пропищял от майстори . Затова както казва един мой приятел отидеш ли при майстор за нещо първо му хвърли един як бой и тогава го пускай да работи.
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #14
                            Снимката на вътрешната стълба е от преди 4 години, на външната - от днес. Има още за довършване eто снимки:
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              Ами разликата е огромна . 3,000 лева :D Една кола на старо.Друго разлика не виждам . :D
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X