Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се спира кола от движение в КАТ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се спира кола от движение в КАТ?

    Каква е процедурата да се спре това АУДИ от движение?Какви документи са нужни?

    #2
    ами преди немалко години съм го правил, затова е възможно да има разлики от тогава- искаха платен данък до момента, ако са нужни разни удостоверения за наследници и т.н. сещаш се за ситуацията, носиш си иначе талона и номерата и я свалят от отчет. тва беше тогава.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Мисля,че ако само го спреш от движение трябва да продължиш да му плащаш данък.По новите разпоредби трябва да го бракуваш за да те освободи общината от налог.

      Коментар


        #4
        Преди години, правих това за Стария Москвич. Точно на входа на КАТ в това бялото на бариерата у десно става номера и е за няколко минути. На прозореца има надписи от фолио какво се иска за спиране от движение и какво за бракуване. Когато спреш от движение колами взеха някакъв талон само и платих ма някаква такса за услугата, но номера не искат. Спирането се прави с цел да не плащаш данъци, после пускането става като минеш на каналите на КАТ все едно като я купуваш. Номерата ги искат при бракуване... Абе незнам дали ти стана нещо ясно, ма отскочи и провери, нали ти казвам, на прозореца си пише

        Коментар


          #5
          riiid написа:
          Мисля,че ако само го спреш от движение трябва да продължиш да му плащаш данък.По новите разпоредби трябва да го бракуваш за да те освободи общината от налог.
          Абсолютно вярно!
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Re: Как се спира кола от движение в КАТ?

            doofiat написа:
            Каква е процедурата да се спре това АУДИ от движение?Какви документи са нужни?
            За данъчните не съществува вече понятие "спряно от движение" МПС. Тях ги интересува парички да падат. Колата е собственост, а за собственост се плаща данък.Спирането от движение в КАТ единствено ще те отърве от техническия преглед и гражданската отговорност. То кой ли ще те търси? Две години "Москвича" стоя пред блока и никой не не е търсил за тези неща.Ако я бракуваш, на големия талон ти бият печат : бракувано, не подлежи на възстановяване ( по смисъл ). Ако някой след това я купи няма да може да я регистрира след време като ретро автомобил. Единствено за скраб, но като я гледам колицата ме заболява сърцето. Мангалите само това чакат, почват я с брадвите.чичо НеноП.П. Предполагам, че данъкът и не е голям. Ако има къде, дигай я на трупчета. Цената и ще расте, или намери някой наистина мераклия, но в никакъв случай на циганите!
            Fiat Punto 1,1- 1996г.
            газ-бензин , "Lovato"

            Коментар


              #7
              И моят съвет е да не се отърваваш от нея, и да намериш немски говорящ човек, който да ти помогне да спретнете едно писмо придружено със снимки до централа на Ауди. Тези тук, кой знае, какви са задници, сигурен съм, че хората от чужбина ще ти отговорят. Също така я пусни за продажба в някой голям световен сайт.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар

              Working...
              X