Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не си продавам колата, или колко сме лоши във форума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не си продавам колата, или колко сме лоши във форума

    Здравейте Колеги,С риск да Ви предизвикам и да бъда оплют ще споделя някои мои наблюденияв раздел Продава. Ако модераторите преценят, че не е за тука - да я преместят.Повод за този пост е обява за продажба на Фиат Брава, червена, мисля Мирчо се казваше продавача. Аз лично не го познавам, не ми е приятел, но предполагамче не искате да сте на негово място.Та за какво става дума. Фиат Форумците по мое наблюдение не са от най-богатите хора,заделили някой лев за таратайка, обикновено втора ръка, за ново знае се пари нема.Минава периода на ентусиазъм от новата покупка, живота ни натиска и някои от нас неиздържа или по друга си причина и решава да си продаде колата.Къде е най-подходящо?Фиат форум, разбира се! Да, ама не! И вместо човека да получи подкрепа от съфорумци сепочва едно - ако е скъпа, много искаш, ако е евтина що я подаряваш, и т.н. и т.н.Или продава се цялата и се почва един спам, дай джантите, огледалото, бронята и ...Колеги, Моля Ви спрете със спама, на никой не е нужен!Ако някой от модераторите има инфо, нека каже колко реални сделки са станали през форума,на всякъде другаде имаш шанс да продадеш, само не и тук.И продавача почва да се чуди какво става, един вид като в рекламата - къде сбъркахме?Какво им стана на тези хора, та нали и те карат Фиат?Е, аз не си продавам колата, но дори и да я продавах пак бих се замислил дали си струва да я пусна във Фиат Форум.
    Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
    Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

    #2
    ще ти отговоря аз, защото аз писах в темата на колегатанямам нищо против, обаче не е добре да се заблуждават евентуалните купувачине казвам че продавача го прави с умисъл, може би така е купил колата (и предишния собственик така му е обяснил)и предния път като пусна обявата го питах същото нещо...
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Малийй, ако знаеш колко си прав в твоя анализ! Въреки че понякога има и реални критики, но те са малък процент. Колкото до забележката на Sev наистина е прав тъй като S е без никакви екстри, аз карам такава няма нищо като екстра като Жигулка е дори няма централно.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Така се получава с обяви, които не са написани грамотно и не е дадена достатъчно информация. В момента има такова развитие на технологиите, че е нормално всеки, който ще продава нещо да му направи качествени снимки. При условие, че се пуска обява във форум за автомобили би трявало да се има предвид, че повечето хора от този форум имат кола, което допълнително намалява шанса за продажба, да не говорим ако колата има някакви кусури. И какво искаш да кажеш, че като пуснеш обява във вестник и всичките които звънят не питат нито, защо е евтина колата, съответно скъпа, нито какви са и дефектите и т.н. Аз не съм видял да е имало неетично отношение към колега от форума, когато той е искал да си продаде колата, всичко опира до търговия. Пък и как да не спамиш по обявата на някой джамбазин, като е влязъл във форума само, за да си пусне обявата. Който не му харесва има мобиле и др. п...ки майни сайтове за продажба на автомобили.П.С. фиат форумците не сме бедни направи справка за частите на мерцедес, вв, бмв и на фиат и ще се убедиш.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Наистина има злонамерени коментари от незаинтересовани кибици в някои обяви, но не мисля, че са преобладаващи. А и такива коментари има във всеки форум, не че нещо сме много лоши фиатаджиите. Има и друг тип коментари - "Успех с продажбата на красавицата" и т.н., които също не са от потенциални купувачи. На мен например, ако ми хареса дадена кола, не мога да се въздържа да не напиша нещо хубаво. Понякога също се изкушавам да напиша нещо недотам добро в дадена обява, най-вече ако съм забелязал нещо несъотвестващо. Ще дам пример: преди време имаше обява за кола 99-та година, при положение, че таблото на снимката беше на по-старите модели. Мислех да се обадя, но в крайна сметка се въздържах, така или иначе купувача ще разбере със сигурност кога е произведена колата.Абе нали знаете колко е сладко да кибичиш, да коментираш, в това е и чара на пазара. А колкото до това има ли реални сделки с автомобили, сключени през форума, моето мнение също е, че са пренебрежимо малко. Да продадеш или купиш джанти, музика или нещо друго дребно -да, но цяла кола ... - мисля, че не се случва често.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Аз моята е намерих и купих от форума...Просто като реших каква ще е точната марка, модел и двигател се регистрирах във форума и започнах да следя....Естествено следях и в мобилето и автокъщите, но общо взето си бях харесал тази и още една от форума....даже другата повече ми харесваше ама ми я отмъкнаха пред носа
            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

            Коментар


              #7
              van_dal написа:
              .....Пък и как да не спамиш по обявата на някой джамбазин, като е влязъл във форума само, за да си пусне обявата. Който не му харесва има мобиле и др. п...ки майни сайтове за продажба на автомобили...
              ....и аз съм на същото мнение ....а за нередности по колите и видими неща с оглед коректността към аудиторията тука - напротив задължително трябва да се спами аз съм се отказал повече да пиша в раздел "продава" ако нещо не ме интересува наистина.......

              Коментар


                #8
                Момчета,Никъде не съм споменавал джамбазин или професионален продавач на коли,имах предвид колега, който си продава колата,относно не етичното отношение - ок, всеки може да сбърка,ами ако е пропуснал да напише последната буква от модификацията,ами ако наистина тези екстри ги има въпреки буквата.Пример - Някой продаваше Пунто, влиза друг колега и го почва,ти пич знаеш ли че от тази година няма такъв и такъв мотор,а мотора го има реално, някой чел не дочел от някъдеи станал "Професор". Някой път производителя може да сложи към дадена сериянеща, които залага за следващата буква от модификацията,човека не е виновен за това, а ние го изкараме по-черен от дявола.Дано да съм бил правилно разбран.
                Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                Коментар


                  #9
                  аз пък съм много доволен от спама в раздел продава щото има хора който познават други хора и така някой нередности по колата, която се продава може да не останат скрити както иска продавача примерно.. спама е хубаво нещо, но трябва да сме по умерени

                  Коментар


                    #10
                    ....надушвам потенциал в темата да стане "важна"...

                    Коментар


                      #11
                      Тази тема в този си вид и в този раздел сама по себе си е спам. Аз не мисля, че някой модератор ще откаже учтива аргументирана молба да му се попочисти темата за продажба от спам.

                      Коментар


                        #12
                        Според мен тук сделки не стават,просто ей така ги пускаме тези обяви,но все пак не е излишно.Мнението ми за спама-напълно не съм съгласен да го няма,които иска да продава нека да да му стиска.

                        Коментар


                          #13
                          Аз моето Типо го купих от форума доволен съм общо взето....така и така пиша, да попитам как мога да разбера модификацията на Типото моето уж е HSD ама се оказа, че климатика му е монтиран допълнително в Италия

                          Коментар


                            #14
                            Аз като модератор ще кажа само следното:Защо никой не ми прави забележки и не ми спами в моята обява за продажба на Пунтото????Защото всичко е ясно, точно и без увъртания.Форума, колеги, е жив организъм - макар не винаги да ни харесва това. И когато този жив организъм усети някое вирусче или бацилче или нещо друго, каквото и да е, което по някакъв начин противоречи или възбужда - просто реагира.Все едно да изям 100 люти чушки и да не ме заболи стомаха...Спама е живителна сила, с която ако се прекали - става усмъртителна...Затова и като модератор много често пропущам умерения спам - той има своята функция.Доколкото познавам работата на колегите ми модератори - и те правят така.Освен това ние не сме многоръкия Шива или татко Барба за да огреем на всякъде...
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              аз лично съм съгласен с колегата snake доста е смешно някой като каже че колата му е 99’ а е със старото табло и там к’вото ще е такъв тип номера минават по горубляне аз лично предпочитам да си купя колата от някой съфорумник отколкото от тия измамници по авто-пазарите най-малкото защото ако имам интерес към колата на колегата мога да разгледам мненията за проблемите по колата му
                              алфа ромео 146ТД

                              Коментар

                              Working...
                              X