Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спорове по темата "Трикове използвани при каране"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спорове по темата "Трикове използвани при каране"

    ogi28b написа:
    ...Когато някой ме изпреварва , а това е забранено по някаква причина, правя всичко възможно да му попреча да се върне - ускорявам, намалявам с него, само и само да се изправи на нокти при приближаване на насрещния камион...
    Точно такова поведение едва ли може да се нарече логично или разумно. А ако отсреща в този момент се появи автомобил? И нищо неподозиращият човечец в него се размаже и претрепе в този, който те изпреварва и ти си решил да му дадеш урок. А ако случайно не дай си Боже жертвата се окаже твой познат или роднина?В тази тема са поместени всички "спорни" постове от темата "Какви трикове използвате при каране".Ако споровете продължат с обиди и неспазване на правилата, темата ще бъде изтрита без предупреждение, а провинилите се колеги ще бъдат официално предупредени.Модераторски екип на fiat-bg.org.
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    #2
    Ако пък тоя мой роднина вземе та оцелее? Вместо да измисляме последствия, защо не гледаме причините? Ако в момента в който оня иска да се върне, а на моето платно изскочи котка и набия спирачки, пак същото ... само че без да искам.И да, правя го абсолютно умишлено, целенасочено, като целта е ГЛУПАКЪТ да се самоунищожи с глупавата си маневра, и да няма възможност повече да нарани никого.

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Защо ако камион се движи извън града с 90, никой не може да търпи да кара зад него, а иска да го изпревари, при положение че е забранено, и скоростта е ограничена? ...
      ами защото оги, камионите минават технически преглед ПРОФОРМА.защото зад тях като караш 5 минути без противогаз ще колабираш от отровните газове изпускани,ако преди това не ти се боядиса стъклото черно от пушеците.Ако камионите бяха НОРМАЛНИ с двигатели отговарящи на еконормите бих карал и 50 минути зад тях.п.с. за колегите в чиито постове и шофиране личи МНОГО АГРЕСИЯ - бих препоръчал две лекарства .Да се употребяват заедно и поотделно. Номер едно има много по-добро , дълготрайно действие и без странични ефекти.Номер две ... не е за всеки .1. Секс - от вида РЕДОВЕН - по-начесто2. По 50 гр. концентрат преди ядене .така ще намалите агтесията и ... може да спасите и/или съдадете нечий живот.

      Коментар


        #4
        ogi28b с такова мислене и каране, ако си във варна няма да оцелееш дълго. след като седиш зад камиона и не изпреварваш другите ще тръгнат а ти си задължен да спазиш дистанция и дадеш път. при пречкане един удар пред средната колонка си доказано виновен. явно има много да караш и учиш за ситуяциите на пътя. какво значи мощни коли, нима ти като караш на 5-та с 80 си по-бърз от мен като съм на 3-та в обороти дори с маломощна кола? по какво познаваш мощните коли или ги преценяваш по марки. относно другия колега за фаровете при разминаване като опънеш дългите веднага взимаш очите на другия и заради твоята слепота че невиждаж оставаш другия сляп.

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Когато някой ме изпреварва , а това е забранено по някаква причина, правя всичко възможно да му попреча да се върне - ускорявам, намалявам с него, само и само да се изправи на нокти при приближаване на насрещния камион.
          Едва ли си вярваш и сам на това. Предполам, че само си мечтаеш за един по-справедлив свят, в който си superogi28b и раздаваш справедливост.Потресен съм, че може да има такъв начин на мислене. Разбирам да направиш нещо подобно в състояние на афект, но хладнокръвно да се разсъждава така ...
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            snake написа:
            ogi28b написа:
            Когато някой ме изпреварва , а това е забранено по някаква причина, правя всичко възможно да му попреча да се върне - ускорявам, намалявам с него, само и само да се изправи на нокти при приближаване на насрещния камион.
            Едва ли си вярваш и сам на това. Предполам, че само си мечтаеш за един по-справедлив свят, в който си superogi28b и раздаваш справедливост.Потресен съм, че може да има такъв начин на мислене. Разбирам да направиш нещо подобно в състояние на афект, но хладнокръвно да се разсъждава така ...
            На мен ми е мн чудно гъзарите с джиповете и С-класите , дето толкова мн ги мрази, като тръгнат да го изпреварват как точно ще им попречи. Нали ще го минат като точка, пък той нека се опитва да им дава газ.
            Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Ако пък тоя мой роднина вземе та оцелее? Вместо да измисляме последствия, защо не гледаме причините? Ако в момента в който оня иска да се върне, а на моето платно изскочи котка и набия спирачки, пак същото ... само че без да искам.И да, правя го абсолютно умишлено, целенасочено, като целта е ГЛУПАКЪТ да се самоунищожи с глупавата си маневра, и да няма възможност повече да нарани никого.
              Колега а ти защо си мислиш че ако нещата вървят на челен удар ,изпреварвящият няма да завие рязко в дясно и да те изхвърли от пътя ?За него това определено е по-опция от това да се челоса с камион например.Честно казано от постовете ти бях останал с друго впечатление , но с тази тема направо ........
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                #8
                Според мене pr_off не си прав пишеш неша който не разбираш.И като гледам обичaш да критикуваш само и да се правиш на компетентен.Свали малко гарда аз съм съгласен с колегата.

                Коментар


                  #9
                  Добре де, понеже тръгна разговора в тази посока, нека ви питам вие в тази толкова коментирана ситуация:Някакъв камион кара с 40-50 кмч е направил зад себе си огромна колона. На по-правите участъци където има видимост 2-3 коли успяват да го изпреварят. Малко помалко наближава и вашия ред - то е ясно, всички в колоната се движат средно с над 90 кмч и всички ще трябва да го изпреварят. Изведнъж, обаче, някой решава, че той е най-хитър и най-бърз и на място без никаква видимост тръгва да изпреварва колите, които чинно си чакат реда. Естествено, място няма, насреща се задава някой и тарикатът действа на принципа "Пазете ме щото изпреварвам" и тръгва да се бута пред вас. Ами мен това също ме влудява. Просто побеснявам И също не го пускам пред себе си - навирам се до г..за на предната кола и го принуждавам да бие кучките и ако тоя зад мен го пусне, това е. Ми тръгнал някакъв дришльо с някаква вектра на 100 години да се прави на джигит - какъв е той - по-хитър ли е, по-можещ ли, колата ли му върви повече? Нулева толерантност за такива!!!Но, вярвно е, че НЕ намалявам, когато и другият тръгне да намалява - ако може да се тикне зад мен не му правя проблеми!!!
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    gantcho написа:
                    Добре де, понеже тръгна разговора в тази посока, нека ви питам вие в тази толкова коментирана ситуация:Някакъв камион кара с 40-50 кмч е направил зад себе си огромна колона. На по-правите участъци където има видимост 2-3 коли успяват да го изпреварят. Малко помалко наближава и вашия ред - то е ясно, всички в колоната се движат средно с над 90 кмч и всички ще трябва да го изпреварят. Изведнъж, обаче, някой решава, че той е най-хитър и най-бърз и на място без никаква видимост тръгва да изпреварва колите, които чинно си чакат реда. Естествено, място няма, насреща се задава някой и тарикатът действа на принципа "Пазете ме щото изпреварвам" и тръгва да се бута пред вас. Ами мен това също ме влудява. Просто побеснявам И също не го пускам пред себе си - навирам се до г..за на предната кола и го принуждавам да бие кучките и ако тоя зад мен го пусне, това е. Ми тръгнал някакъв дришльо с някаква вектра на 100 години да се прави на джигит - какъв е той - по-хитър ли е, по-можещ ли, колата ли му върви повече? Нулева толерантност за такива!!!Но, вярвно е, че НЕ намалявам, когато и другият тръгне да намалява - ако може да се тикне зад мен не му правя проблеми!!!
                    по-добре не, защото може ти да се окажеш преебан. не ме интересува той ако ще да се трепе, но не си заслужава и аз да пострадам. аз ги пускам заради себе си. между другото съм се насочил да си купувам джип, ще жертвам от по-бързото си каране и разхода в името на малко по-сигурно пътуване.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Тука става дума не за нормално изпреварване, тогава - да, пускаш го да върви. Колегите имат предвид просташко, тарикатско изпреварване и набутване в колона, където очевидно няма място да се напъхаш, ако не притесниш останалите - нулева толерантност към такива, да си трошат главата, както намерят за добре.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        gantcho написа:
                        Добре де, понеже тръгна разговора в тази посока, нека ви питам вие в тази толкова коментирана ситуация:Някакъв камион кара с 40-50 кмч е направил зад себе си огромна колона. На по-правите участъци където има видимост 2-3 коли успяват да го изпреварят. Малко помалко наближава и вашия ред - то е ясно, всички в колоната се движат средно с над 90 кмч и всички ще трябва да го изпреварят. Изведнъж, обаче, някой решава, че той е най-хитър и най-бърз и на място без никаква видимост тръгва да изпреварва колите, които чинно си чакат реда. Естествено, място няма, насреща се задава някой и тарикатът действа на принципа "Пазете ме щото изпреварвам" и тръгва да се бута пред вас...
                        Става дума за различни неща. Оgi28b каза, че по принцип пречи и дори застрашава живота на всеки, който го изпреварва на непозволено място. И все пак, за каквото и да става дума, аз се опитвам да не реагирам така. Нараненото его според мен не е повод и оправдание да желаеш да се претрепе някой, когото даже не познаваш.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Tzarevo написа:
                          Според мене pr_off не си прав пишеш неша който не разбираш.И като гледам обичaш да критикуваш само и да се правиш на компетентен.Свали малко гарда аз съм съгласен с колегата.
                          Да критикувам без да разбирам ми е любимо занимание Теб не те ли бяха баннали , че се загуби и почна да ми става скучно.
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            #14

                            Коментар


                              #15

                              Коментар

                              Working...
                              X