Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам малко информация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам малко информация

    колеги, имам най-голямото желание да се "открехна" за някои работи.понеже искам следващата ми кола да е турбо или компресор как да позная коя има и коя не (понеже гледам в мобиле.де ма там рядко е написано дали колата има нещо от двете изброени...) ???любопитно ми е има ли БМВ турбо-говорим за по старите модели 90-97 г. и ако да кои са те?какво ще да рекът означенията от сорта : GSI, CE, Turbo-Targa, TwinCam, GTV, CRX и прочие ... Също така какво ви е, мнението за Ванкеловите двигатели,защото имам слабост към VW Corrado и много съм навит да се сдобия с едно такова но с Ванкеловия мотор..е? Темата стана малко каша но питам каквото съм се сетил сега надявам се да получа много мнения по въпроса а също така дано и темата бъде интересна за тези които са толкова неграмотни в сферата на возилата колкото мен P.S. Сефтето ми да ремонтирам мотор и ходова част беше на Bedford 1983 г. 6 liter turbo ... веселба а?сигурно малцина от вас са чували за тази марка камиони или бъркам?

    #2
    Re: искам малко информация

    bolreflex написа:
    Също така какво ви е мнението за Ванкеловите двигатели,защото имам слабост към VW Corrado и много съм навит да се сдобия с едно такова но с Ванкеловия мотор..е?
    За сефте чувам, че има Корадо с ванкелов двигател. Ти сигурен ли се, че не си видял някоя Мазда?А мнението за Ванкеловия двигател - със сигурност не печелиш достатъчно за да си позволиш автомобил с такъв.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #3
      Тези въпроси са по-подходящи за форумите на VW и BMW...А как да разбереш дали една кола има турбина ? Ако нямаш достъп до отворения преден капак на колата, ти препоръчвам да ползваш ето този сайт - www.catalog.auto.ru.Избираш си марка, модел, модификация, двигател, и там виждаш дали е с атмосферно пълнене или "турбонадув" (както казват руснаците, че сайта е руски)И аз не съм чувал за Корадo с ванкелов (ротационен) двигател, ма щом казваш... може и да има, не съм им много фен на ’народните коли’. Виж, с VR6 двигател Корадо има, на такоав съм се качвал... ’Ма не е като италианките...

      Коментар


        #4
        Аз пък изобщо не съм сигурен дали Ванкеловият двигател някога е пускан в серийно производство... Дано не греша, но мисля, че не е...
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          VW с Ванкелов мотор???Е такова животно Нема!!! Само Мазда е с такова чудо :D

          Коментар


            #6
            gantcho написа:
            Аз пък изобщо не съм сигурен дали Ванкеловият двигател някога е пускан в серийно производство... Дано не греша, но мисля, че не е...
            Има колега , миналия месец в Карлово прецакаха двигателя на една Мазда купе много стара година на производство мисля че беше в началото на 80-те години. Много вървеше Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 но и изпържиха мотора сега така стои няма никакви части за нея.
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Германците са правили кола с Ванкелов двигател - NSU Wankel Spider, но годината е едва 1965-та. Едва ли тогава е имало и идея да се създаде VW Corrado.А дали сме чували за Бедфорд камиони!?!? Чували сме... не е като да не сме. И поназнайваме някои неща повече отколкото очакваш. Ако ти трябва кола с турбина е достатъчно да погледнеш оборотомера и ще разбереш какъв двигател има. Стига да не е Хонда Type-R.

              Коментар


                #8
                gantcho написа:
                Аз пък изобщо не съм сигурен дали Ванкеловият двигател някога е пускан в серийно производство... Дано не греша, но мисля, че не е...
                RX-7 и RX-8 ,на Мазда ако не се лъжа са с такъв.7 не съм виждал,но 8 има по пътищата,дълго време имаше една червена изложена в шоу-рума с/у ВМА.@Борофлекс Бедфорд оправяш,ванкелов търсиш,имаш някаква страст явно към по-неизвестното.Само че трудно ще се намери майсто в БГ да се занимае с такъв...струва ми се.

                Коментар


                  #9
                  Да! И аз само за мазда с ванкелов двигател знам, но за VW... не съм чувал!А как да разбереш най-лесно дали има турбина една кола и дали е работеща - ми в най-общия случай даваш газ над 2500 оборота и слушаш дали свисти специфично на турбина!

                  Коментар


                    #10
                    SHB написа:
                    gantcho написа:
                    Аз пък изобщо не съм сигурен дали Ванкеловият двигател някога е пускан в серийно производство... Дано не греша, но мисля, че не е...
                    RX-7 и RX-8 ,на Мазда ако не се лъжа са с такъв.7 не съм виждал,но 8 има по пътищата,дълго време имаше една червена изложена в шоу-рума с/у ВМА.@Борофлекс Бедфорд оправяш,ванкелов търсиш,имаш някаква страст явно към по-неизвестното.Само че трудно ще се намери майсто в БГ да се занимае с такъв...струва ми се.
                    Вярно е, на всички Мазда RX серия се монтира такъв.Справка: http://en.wikipedia.org/wiki/Categor..._Wankel_engine

                    Коментар


                      #11
                      Re: Искам малко информация

                      bolreflex написа:
                      колеги, имам най-голямото желание да се "открехна" за някои работи.понеже искам следващата ми кола да е турбо или компресор как да позная коя има и коя не (понеже гледам в мобиле.де ма там рядко е написано дали колата има нещо от двете изброени...) ???любопитно ми е има ли БМВ турбо-говорим за по старите модели 90-97 г. и ако да кои са те?какво ще да рекът означенията от сорта : GSI, CE, Turbo-Targa, TwinCam, GTV, CRX и прочие ... Също така какво ви е, мнението за Ванкеловите двигатели,защото имам слабост към VW Corrado и много съм навит да се сдобия с едно такова но с Ванкеловия мотор..е? Темата стана малко каша но питам каквото съм се сетил сега надявам се да получа много мнения по въпроса а също така дано и темата бъде интересна за тези които са толкова неграмотни в сферата на возилата колкото мен P.S. Сефтето ми да ремонтирам мотор и ходова част беше на Bedford 1983 г. 6 liter turbo ... веселба а?сигурно малцина от вас са чували за тази марка камиони или бъркам?
                      В тези години, които си посочил няма БМВ с турбо освен дизеловите мотори, впрочем БМВ имат модел "2002", който е турбо мотор!!!Моделът 2002 се произвежда от 1968 г. - 1976 г.Шницер създават двигател за БМВ 2002, който е 1,4 литра, 4-цилиндров турбо двигател, с 386 к.с.
                      BMW E90 320D
                      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                      Коментар


                        #12
                        наистина виждал съм Корадо с ванкелов сега дали е бил серийно или не немога да кажа на 100 процента.по въпроса с турбото става въпрос че гледам в мобиле.де коли а там рядко пише турбо или атмосферки са.колегата който е чувал за бедфорд-а да го питам дали знае къде се включва жилото на оборотомера,защото 5 дена ремонтирахме двигатела и не намерихме никъде пробка за жилото..

                        Коментар


                          #13
                          bolreflex написа:
                          ...колегата който е чувал за бедфорд-а да го питам дали знае къде се включва жилото на оборотомера,защото 5 дена ремонтирахме двигатела и не намерихме никъде пробка за жилото..
                          Не е подвиг да разглобиш двигател...обратното упражнение също. Впъросът е след събирането да можеш да дадеш заводска гаранция при професионалните машини изразяваща се в стотици хиляди километри или моточасове. Това вече е критерии за качество.Данни за оборотите на двигателя се вземат от различни места, но по два различни принципа - механичен или електрически. В единия случайсигнала се взема от колянов вал, нафтова помпа, разпределителен вал или друг агрегат, свъран с твърда връзка с коляновия вал (зъбно колело, верига или ремък), а дугия е от делкото. За конкретния случай на двигателя на Бедфорд (между другото тези двигатели са поне на 40 и повече години) едва ли някой ще може да ти даде точна информация, но в процес на работа и логика (последното е най-важното) ще можеш сам да откриеш отговора. Ако въпроса ти е с изпитен характер, то и ние можем да поставяме такива. Дори и за Ванкеловите двигатели!

                          Коментар


                            #14
                            Вярно е колеги, назад съм бил с материала, а и никога не съм си падал по японските коли - респективно и не съм се интересувал много от тях :D Когато бях дете баща ми ми беше обяснявал принципа на Ванкеловия двигател, но ми беше казал, че не е внедрен :D Но в уики чета, че колегата дето иска да си взема такъв двигател ще трябва доста да дерзае за компресия :D в такъв стар двигател.
                            She was only a whisky maker but he loved her still.

                            Коментар


                              #15
                              В страницата на Стар мотърс има RX-8 2004 година за 46 000 лева.Пък колегата може да иска и чисто нова,кой знае.Колкото до БМВ турбо ,сега мисля,че има в продажба е90 или е92 335 турбо.,с 3 литров редови 6-цилиндров двигате. :D

                              Коментар

                              Working...
                              X