Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли журналисти тук...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли журналисти тук...

    ....ако има, да ме извинят, темата е срещу съсловието.Погледнете тези два абзаца, от една тема са. Информацията е за падналият в Мадрид самолет.:Заглавие:Информацията, записана на двете черни кутии от борда на разбилия се в Испания самолет МД-82, е била частично разшифрована от британски специалисти.Това съобщава Си Ен Ен, цитирайки Хавиер Сото, представител на комисията, разследваща катастрофатаВ началото на текста:Експертите са успели да прослушат разговора на пилотите в момента преди катастрофата, както и да извлекат други важни данни от записа. Причините за аварията не се упоменават, но за пръв път след деня на катастрофата, се представят подобни данни за произшествието.В края на текста:Сото е заявил, че засега специалистите не са успели да направят писмено дешифриране на разговора на пилотите, тъй като черната кутия със записите на техните разговори е била силно повредена...Е гати непофесионалистите....Любимецът ми Мартин Карбовски преди месец си е лъснал г...за в Брюксел, като е обещал разговора да не се публикува......връща се в България и веднага го пуска по Дарик и къде още беше...аболютен тъпанар...страхотно уважение от мен преди това, след случая - аутБТВ / извинявам се на Vladim /...като гледам новините, имам чувството, че гледам РОбинята Изаура...то бива преиграване и лигавщини.....към това и преекспонация на всяко едно събитие, което освен че се набива в главите на хората, е и изкривено в основата си.....Абе нямам думи....нищо против телевизиите, пресата, радиото и т.н. като институции, но имам доста против като професионализъм и т.нар. "качество на услугата"Какво мислите вие по въпроса......./ и ако някой може да каже, все пак тия черни кутии разшифровани ли са или не са..../

    #2
    Ами защото се позволява на некомпетентни хора да пишат по всякакви теми, оттам идва проблема. Човека написал текста грам идея си няма какво е то черна кутия и кое как по отношение на нея. Обаче го е домързяло да направи проучване и да попита да речем някой летец или диспечер тука от нашите да му обясни. Един телефонен разговор - но му се е досвидяло.Следващия път когато има някаква трагична случка (от рода на взривовете преди месец) обърнете внимание на водещите и репортерите по БТВ. Блясъка в очите, лекото трепване на гласа, преглъщането - тези хора не просто отразяват трагичните новини, а правят секс с тях. Знам че звучи перверзно, но...факт, просто се загледайте следващия път.За Карбовски - той ми е да споря в себе си. Не е идеален и изобщо не се и предлага за такъв. Но предлага достатъчно различна гледна точка за да може човек да уточни докрай своята собствена. Голямо лайно (с извинение) е, но ме кара да мисля.Журналиста който аз презирам най-много е Миролюба Бенатова. Говори бавно, натъкмява, позволява си да пъха думи в устата на хората. Актуален въпрос - защо след като материала с бащата на Мануела е заснете преди 3 месеца се излъчва сега, преди делото за обжалване на Ставийски? И какви доказателства има Бенатова че бащата е вземал от тези пари? В нормална държава след такъв репортаж се завежда дело и телевизията плаща милиони за клевета. Тук не говорим вярно или невярно, а с какви доказателства бяха направени основните тези? С предположения. Е, дето викаш, гати журналистиката.Няма какво да се лъжем - в момента няма добри професионалисти журналисти. Но пък народа е толкоз затъпял и оскотял че и перфектен материал да му изкараш - той просто няма да те разбере.

    Коментар


      #3
      Както в много други професии и в тази има много индивиди, които се мислят за велики, а всъщност чеп за зеле не става от тях. На много фрапиращи случаи съм ставал свидетел, но не мога да ги споделя...
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Както в много други професии и в тази има много индивиди, които се мислят за велики, а всъщност чеп за зеле не става от тях...
        Така е, защото продължаваме да живеем в комунизъМЪТ! Защото тези ’чепове за зеле’ са назначени по 2-рия начин. Ако ги пуснеш на РЕАЛЕН кокурс за работа не могат да се докопат и до длъжността ЧИСТАЧ! В моята служба е пълнос такива П.П. Черната кутия не е ли в действителност Червена?

        Коментар


          #5
          Не виждам нищо странно колега хората са дешифровали част от черната кутия, прослушан е разговора преди катастрофата т.е. записи от диспечер в кулата и още не са дешифровали разговора на пилотите от черната кутия. ЧЕТИ НАРОДЕ!!!
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Всъщност информацията се подава от разследващите случая, който съвсем не е частен случай. Ако се установи че е пилотска грешка или некомпетентност застраховката на всички загинали и потърпевши ще се изплати от компанията превозвач. В противен случай - застрахователя. Това е огромна сума пари и на всяко ниво се стараят да няма изтичане на информация за да се определи кой ще плаща в крайна сметка. А иначе както навсякъде си има и плява.

            Коментар


              #7
              van_dal написа:
              Не виждам нищо странно колега хората са дешифровали част от черната кутия, прослушан е разговора преди катастрофата т.е. записи от диспечер в кулата и още не са дешифровали разговора на пилотите от черната кутия. ЧЕТИ НАРОДЕ!!!
              Народа май наистина не чете:В заглавието пише:Информацията, записана на двете черни кутии от борда на разбилия се в Испания самолет МД-82, е била частично разшифрованаа в самият текс по-долу пише:не са успели да направят писмено дешифриране на разговора на пилотите, тъй като черната кутия със записите на техните разговори е била силно повредена... Начи...все пак са чули разговорите на пилотите, но не са успели да направят писмено дешифриране....демек са чули какво си говорят, ама не са успели да го запишат ли....Последно......С две думи - от заглавието става ясно, че са дешифрирани записите и разговорите са чути, а в края става дума, че не са успели да я разшифроват, щото и двете кутии били силно повредени.....никъде не става дума за контролната кула...Т.е. двата абзаца си противоречат:Информацията, записана на двете черни кутии от борда на разбилия се в Испания самолет МД-82, е била частично разшифрованасрещу:засега специалистите не са успели да направят писмено дешифриране на разговора на пилотите, тъй като черната кутия със записите на техните разговори е била силно повредена...

              Коментар


                #8
                Humppa написа:
                Vladim написа:
                Както в много други професии и в тази има много индивиди, които се мислят за велики, а всъщност чеп за зеле не става от тях...
                Така е, защото продължаваме да живеем в комунизъМЪТ! Защото тези ’чепове за зеле’ са назначени по 2-рия начин. Ако ги пуснеш на РЕАЛЕН кокурс за работа не могат да се докопат и до длъжността ЧИСТАЧ! В моята служба е пълнос такива П.П. Черната кутия не е ли в действителност Червена?
                В действителност е оранжева. И обикновено са повече от една.
                FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                Коментар


                  #9

                  Коментар


                    #10
                    Че има допуснати фактически грешки - има. И изобщо, журналистите са хора, неспециалисти по нищо конкретно. И винаги се изкушават да коментират неща, които не разбират, просто защото то почти няма нещо, което да разбират. Абе много объркана професия е
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #11

                      Коментар


                        #12
                        Нормално все пак повечето журналисти са завършили или някоя филология или някоя хуманитарна гимназия, даже имам познати журналя и те не са много вещи в доста от нещата за които пишат, ама като се замислиш, много от хората не се и замислят какво им се предоставя като информация, най-важното е сеир да има, а щом има всеки гледа да го отразява.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          Ето поредното доказателство:Обърнете внимание на заглавието.....:
                          Бургаски гларуси свалиха самолет27.08.2008 15:36 45На 3 август самолет на чартърната авиокомпания "BH Air"се е сблъскал с ято гларуси при излитане от полоса "04" на Бургаското летище.Инцидентът станал на 2-3 метра височина.Вследствие на сблъсъка самолетът е получил повреди и в двата двигателя, повредено е и дясното полукрило.След обявяването на аварийна ситуация екипажът е извършил незабавно кацане.Няма пострадали."Новината" беше съобщена едва днес от Кристина Нейкова - говорител на Летище "Бургас", 24 дни след катастрофата.Специалисти разследват инцидента."BH Air" (Балкан Холидейс) е чартърна авиокомпания със седалище в София.Провежда полети до Великобритания, Скандинавските страни, Германия, Израел и Швейцария, както и до други чартърни дестинации.В България извършва полети от летищата в София, Варна, Пловдив и Бургас.

                          Коментар


                            #14
                            Авео написа:
                            Ето поредното доказателство:Обърнете внимание на заглавието.....:
                            Бургаски гларуси свалиха самолет27.08.2008 15:36 45
                            Какво от това? Заглавието продва, дори да няма доза достоверност в него и общо с написаното по-долу :D Най-бялото пране на леля ти Мария мислиш ли, че е е наистина най-бялото?
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Re: Има ли журналисти тук...

                              Авео написа:
                              ....ако има, да ме извинят, темата е срещу съсловието.Погледнете тези два абзаца, от една тема са. Информацията е за падналият в Мадрид самолет.:Заглавие:Информацията, записана на двете черни кутии от борда на разбилия се в Испания самолет МД-82, е била частично разшифрована от британски специалисти.Това съобщава Си Ен Ен, цитирайки Хавиер Сото, представител на комисията, разследваща катастрофатаВ началото на текста:Експертите са успели да прослушат разговора на пилотите в момента преди катастрофата, както и да извлекат други важни данни от записа. Причините за аварията не се упоменават, но за пръв път след деня на катастрофата, се представят подобни данни за произшествието.В края на текста:Сото е заявил, че засега специалистите не са успели да направят писмено дешифриране на разговора на пилотите, тъй като черната кутия със записите на техните разговори е била силно повредена...Е гати непофесионалистите.......
                              Това ме подсети за една моя тема за това, кой от кого копира новините, с които ислиза в ефира/изданията... Снощи гледах новините по НОВА от 23:30, там казака тази новина и... текста ми се стори познат... Сещам се за твоята темичка, отварям форума и - казаният текст 1:1 с това, което си цитирал, тук-там само променили по думичка... И пак ми изби на смех . Незнам от къде ти е цитата, ма тея новинари от НОВА специално отдавна са ми оскучали. Муха пръдне в някое селце, те изкарат че слон е свършил работата, а облака образувал се след това от смрад е стигнал до огромния областен град, обявено е бедствено положение, има и жертви... Винаги са ми много смешни с техните сериозни физиономии когато съобщават нещо, се едно сме в навечерието на трета световна :D

                              Коментар

                              Working...
                              X