Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данъка на Брава,Мареа 1,6.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Данъка на Брава,Мареа 1,6.

    Здравейте,искам да попитам от Варна колегите ако са си платили данака на фиаткитетам брава/о и мареяза 1.6 мотора става думазащото мин. година платих 126лв. и някви стотинкиако някой е платил да сподели кви парички е оставил щото се видях малко с пари и искам да отида да ги похарчаНО дали ще стигнат
    Fiat Brava 1.6 16V 2001

    Не на войната по пътищата !
    http://media.causes.com/ribbon/478500

    #2
    Колега, данъкът ти е 187.46.Ето ти да си проверяваш:http://pariteni.bg/Calcs/5/1ff1de774005f8da18.html
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #3
      Пфу моят бил само 30 лева :D
      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

      Коментар


        #4
        И моя на Мареата ми го дава за Велико Търново 29,97 лв. ама в писмото от данъчното пише друго 56,94 лв.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Че колко ти пише в писмото колега...че като гледам си със същият мотор като моя...Иначе много ми е интересно как могат да разберат, че си без катализатор, ако го махна примерно?
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            И моя на Мареата ми го дава за Велико Търново 29,97 лв. ама в писмото от данъчното пише друго 56,94 лв.
            Зависи колко коня си писал :D Над 100 коня, дори само 103, ВСИЧКИ коне, и най-грохналите магарета поскъпват рязко и няма и намаление за катализатор. Аз досега не съм се натъквал на някакви грешки в този калкулатор
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              #7
              gantcho написа:
              Tornado написа:
              И моя на Мареата ми го дава за Велико Търново 29,97 лв. ама в писмото от данъчното пише друго 56,94 лв.
              Зависи колко коня си писал :D Над 100 коня, дори само 103, ВСИЧКИ коне, и най-грохналите магарета поскъпват рязко и няма и намаление за катализатор. Аз досега не съм се натъквал на някакви грешки в този калкулатор
              Стига с тези коне и магарета.В закона е записано;до 74 kw включително и над 74 kw.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Geraka написа:
                Че колко ти пише в писмото колега...че като гледам си със същият мотор като моя...Иначе много ми е интересно как могат да разберат, че си без катализатор, ако го махна примерно?
                В писмото пише 56,94 лв.за Мареата 1,9 Тд100 и 22,71 лв. за Бравото 1,4 12VНищо не съм махал от колата.Като отида да го плащам ще се разправям и питам как са го определили този данък.ЗМДТ ДВ от 13.12.2005г. в сила от 01.01.2006г.Чл. 55. За леки автомобили размерът на данъка се определя съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:1. до 37 kW включително - по 0,34 лв. за 1 kW;2. над 37 kW до 55 kW включително - по 0,40 лв. за 1 kW;3. над 55 kW до 74 kW включително - по 0,54 лв. за 1 kW;4. над 74 kW до 110 kW включително - по 1,10 за 1 kW;5. над 110 kW - по 1,23 лв. за 1 kW.В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:Над 14 години 1Над 5 до 14 години включително 1,5До 5 години включително 2,8(2) За ремаркета на леки автомобили се заплаща следният данък:1. товарно ремарке - 5 лв.;2. къмпинг ремарке - 10 лв.;(3) За мотопеди се заплаща данък 10 лв., а за мотоциклети, както следва:1. до 125 куб.см включително - 12 лв.;2. над 125 до 250 куб.см включително - 25 лв.;3. над 250 до 350 куб.см включително - 35 лв.;4. над 350 до 490 куб.см включително - 50 лв.;5. над 490 до 750 куб.см включително - 75 лв.;6. над 750 куб.см - 100 лв.;(4) За триколка данъкът се определя от общото тегло:1. до 400 кг включително - 4 лв.;2. над 400 кг - 6 лв.;(5) За автобуси данъкът се определя в зависимост от броя на местата за сядане:1. до 22 места, вкл. мястото на водача - 50 лв.;2. над 22 места, вкл. мястото на водача - 100 лв.;(6) (Доп. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) За товарен автомобил до 12 т технически допустима максимална маса се заплаща данък по 10 лв. за всеки започнат тон товароносимост.И нещо също много важноЧл. 59. (1) За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства, данъкът се заплаща с 50 на сто намаление.(2) За автобусите, товарните автомобили, влекачите за ремарке и седловите влекачи, снабдени с "екодвигатели", съответстващи на стандартите "Евро 1", "Евро 2" и "Евро 3", данъкът по чл. 55, ал. 5, 6, 9 и 15 се заплаща с 50 на сто намаление.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Миналата година направиха поправка в закона, която влезе в сила тази година по някое време. Сега вече всяка община си налага каквито данъци прецени в рамките на изменения закон. Ако си обърнал внимание, именно затова калкулаторът ти дава да си избереш откъде си, защото е различно навсякъде. Вече дори и двата процента данък за придобиване на МПС на места вече са три процента, напр. Русе.П.П. И, разбира се, за киловатите също не си съвсем прав - много добре знаеш, че е едно и също с коефициент 1.36
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    gantcho написа:
                    П.П. И, разбира се, за киловатите също не си съвсем прав - много добре знаеш, че е едно и също с коефициент 1.36
                    Еххх не ти увира главата с тези коне и магарета.Не е едно и също защото ако по твоята логика се гледат конските сили то трябва да сме в горната граница защото 74 kw x 1,36=100,64 катърски или както искаш там конски сили.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      В София пък още не съм си платил данъка, но когато ходих преди 2 седмици да отписвам старата кола питах за Мареа-та какъв ми е данъка и момичето там провери в компютъра по моето ЕГН и ми каза "95 лв".Бях крайно изненадан 1.8 84 kW май беше...нещо над 80 kW, 113 коня излиза някъде.А очаквах да е над 130 лв.
                      FIAT Marea Weekend 1.8 HLX '99

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        gantcho написа:
                        П.П. И, разбира се, за киловатите също не си съвсем прав - много добре знаеш, че е едно и също с коефициент 1.36
                        Еххх не ти увира главата с тези коне и магарета.Не е едно и също защото ако по твоята логика се гледат конските сили то трябва да сме в горната граница защото 74 kw x 1,36=100,64 катърски или както искаш там конски сили.
                        Ама ти да не си с ТД 100 :D Че аз откъде да знам. При това положение, да - ти си от много малкото случаи, в които има изобщо някаква значение. Иначе нали се сещаш, че законодателят се е водил именно от конските сили - обърни всичките киловати в коне и ще видиш какви кръгли числа стават Иначе в закона са дадени в киловати, защото е технически по-правилно.
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          #13
                          мерси на всички вчера бащата е платил данака и видях че е 190 и някви стотинкис лихва 2 лв и 80 ст ако знаех че го е платил нямаше да пущам темата...мин. година 126.16 стся ...пък на баща ми аудито 80 1.8 карборатор 91 година от 18 на 38 лв е качено ...може вече да заключите темата ако искате мерси още веднъж за отговорите..
                          Fiat Brava 1.6 16V 2001

                          Не на войната по пътищата !
                          http://media.causes.com/ribbon/478500

                          Коментар

                          Working...
                          X