Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажба на кола... Въпросче?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ама ти си бил сам в КАТ нали? може да искам подарък да му направя на човека... кви договори... глупости само...

    Коментар


      #17
      Martin_66 написа:
      сега се сещам за друга врътка... ако отидем аз и куповача лично в КАТ (от един град сме и няма да има нужда от смяна на рег.табели) и кажем че искам да му прехвърля колата пак ли са нужни някъкви договори и т.н.?
      Начините за прехвърляне на собственост/отчуждаване на движимо имущество са няколко и НИТО един от тях няма нищо общо с КАТ: покупко-продажба по фактура; прехвърляне на собственост при нотариус чрез продажба/дарение/замяна, унаследяване и т.н.Регистрацията в КАТ е само и единствено узаконяване на правоползването.Така че, спокойно можеш да си избиеш от главата тази "врътка"
      She was only a whisky maker but he loved her still.

      Коментар


        #18
        Martin_66 написа:
        ама ти си бил сам в КАТ нали? може да искам подарък да му направя на човека... кви договори... глупости само...
        Ако ще да му платиш за да ти я вземе пича трябва да смени талона-сиреч опираш пак до КАТ.Ходи не с него ми с цялата фамилия ако искаш -документите трябва да ги покажеш...

        Коментар


          #19
          мерси момчета, ще се ходи до данъчното...

          Коментар


            #20
            и си извади застрахователна оценка от ЗАСТРАХОВАТЕЛНО ДРУЖЕСТВО АД, а НЕ ОТ БРОКЕРИ!!! Иначе ще вадиш втори път - оценки от брокери при нотариус не се приемат. значи, искат при нотариуса:1) Талон (големия)2) ГО на колата3) Застрахователна оценка4) Квитанцията от данъчното5) ако си женен - жена ти да е с теб (имущество придобито по време на брак е и на двамата, неможе да се продава еднолично тогава), а ако си купил колата преди да се ожениш, брачно свидетелство за да го докажеш.6) Лична/и карта/иУспех
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #21
              Re: Продажба на кола... Въпросче?

              Neno Er написа:
              ........Отиваш в данъчното, плащаш си глобата ( беше 10 лв. ) за закъснението и после си я избиваш при продажбата........
              Глобата е минимум 20 лв. И аз така закъснях да я регистрирам в даначното и ме глобиха с 20 лв. Максимума ако не се лъжа беша 100 лв. Нямам представа по какъв начин се определя размера на глобата.
              SEAT Leon Cupra 300
              Triumph Street Triple 765 R

              Коментар


                #22
                Глобата за физически лица е до 200 лв. а за юридически до 500, определя се от юристите на "Местни данъци и такси".
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар

                Working...
                X