Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за гипскартон...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колеги, ’видия’ е твърдосплавния "накрайник" на свредлото за пробиване на бетон (най-често). Т.н. ’рапидки’ всъщност се наричат винтове, а рапид е стомана от вида т.н. бързорежещи стомани, които се използват за направата на металорежещи инструменти.Технически форум сме все пак
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #32
      Винаги съм си мислел че рапидка идва от RAPID, което значи бързо, по-бързо от нормалното, и е кръстена така заради двойната резба, която позволява двойно по-бързо навиване , с постигане на желания ефект, в сравнение с не-рапидните винтове, които са с единична резба, но ето че не било така.

      Коментар


        #33
        pakumba написа:
        nai7 написа:
        преди 1 година слагах гипсокартон и ще ти кажа най лесния начин вземаш един винтоверт,доста видии, и без лепило направо за стената, там където не е равно само подлгаш нещо и продължаваш,а тази консрукция от профил се прави само когато слагаш гипсокартона на тавана може и на стена но няма смисъл щом си имаш стена за която да го хванеш.
        колега, извинявай ама тва са пълни простотии. такава технология не съществува. то ако въпроса е да застане само може да подпреш листовете на стената и ако искаш да е много сигурно подпрян може по една летва да му сложиш да го натиска къ стената как с видии директо в тухлата????
        ok ама вече 3 година един лист не се е отлепил така че действа,плюс това аз само помагах на момчето да ги слага и той със това си вади хляба и ги слага на човека за когото работи и който му дава заплатата,и който строи кооперации във Сл.бряг, и си има представа за какво става въпрос.а ти какво работиш? че знаеш толкова много за гипсокартона и със какво се хваща може да провериш дали има видии за гипсокартон.

        Коментар


          #34
          nai7 написа:
          pakumba написа:
          nai7 написа:
          преди 1 година слагах гипсокартон и ще ти кажа най лесния начин вземаш един винтоверт,доста видии, и без лепило направо за стената, там където не е равно само подлгаш нещо и продължаваш,а тази консрукция от профил се прави само когато слагаш гипсокартона на тавана може и на стена но няма смисъл щом си имаш стена за която да го хванеш.
          колега, извинявай ама тва са пълни простотии. такава технология не съществува. то ако въпроса е да застане само може да подпреш листовете на стената и ако искаш да е много сигурно подпрян може по една летва да му сложиш да го натиска къ стената как с видии директо в тухлата????
          ok ама вече 3 година един лист не се е отлепил така че действа,плюс това аз само помагах на момчето да ги слага и той със това си вади хляба и ги слага на човека за когото работи и който му дава заплатата,и който строи кооперации във Сл.бряг, и си има представа за какво става въпрос.а ти какво работиш? че знаеш толкова много за гипсокартона и със какво се хваща може да провериш дали има видии за гипсокартон.
          ами и аз с това съм си вадил хляба. според мен просто бъркаш и отдолу е имало конструкция, както си се прави оригинално. не ми се спори, а и няма смисъл в случая- всичко е готово вече ..май. аз така знам, пък може вашия метод да е някакъв иновационен
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #35
            толкова много излишни приказки.я вижте това http://www.napravisam.bg/forum/viewforum.php?f=52. може да ви е от помощ

            Коментар


              #36
              да не дава господ пък от там някой да следва нечии указания. в общи линии имат идея за какво иде реч, но ако е за имането на идея, и аз имам идея от самолетни двигатели.

              Коментар


                #37
                Гипскартона, ако искате може да го хванете само с пирон-дюбели, или с рапидки за конструкция, или с винтове за дървена конструкция, или да го зелепите за стена, въобще може да го правите, каквото си искате. За да шпакловате трайно без да се появяват пукнатини вече си има пинизи...
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #38
                  Колега лепи смело и не се безпокой щом не е на тавана няма да падне. Тъкмо си завърших подобен ремонт и идваха да ми помагат приятели дето от това си вадят хляба. Където се налага и няма място за конструкция защото се слага само да се изправят кривини направо само с лепене. Даже на някои места разтоянието между картона и стената стигаше 10 на сантима правеха подложки от парчета картон. По няколко пласта с лепило разбира се. Викнах ги точно защото не бях лепил никога и да покажат. А по техен съвет преди 4 години направих две стаи върху дървена конструкци от летви като теб и така хем изправих стените но и сложих 2см стиропор за изолация и до сега нито се е напукалао нито някъде е мръднало. Както са ти писали колегите лента и добро лепило му е майката по фугата.
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар

                  Working...
                  X