Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за гипскартон...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за гипскартон...

    ....май се изложих.Правя ремонт в хола и праскам гипскартон по стените. Мина един френд и кат видя картона, ме навика...оказало се, че картона се лепи с бялата страна към стената, а не с тъмната. Опулих се насреща му, защото нямах представа че имало значение....Въпроса ми е има ли наистина значение, защото до сега съм налепил два листа и не е фатално да ги гътна....но все пак да си създавам ли допълнително работа или да бацам тъй.Според мен едва ли има значение, все картон е, но......нека чуя вашите коментари...да свалям ли двата листа?Мерси и поздрави на всички...

    #2
    Ако не бъркам има значение, заради това че лъскавата част, бялата е водоустойчива, но щом я слагаш вътре не виждам проблем, а твоя човек като е казал, че не е правилно не ти ли е обеснил защо така трява.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      van_dal написа:
      Ако не бъркам има значение, заради това че лъскавата част, бялата е водоустойчива, но щом я слагаш вътре не виждам проблем, а твоя човек като е казал, че не е правилно не ти ли е обеснил защо така трява.
      ...слагали преди години в нам ква стая...майстора така казал. Иначе френда разбира от гипскартон колкото баба ми от фотошоп...аз за това се допитвам до вас...

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за гипскартон...

        Авео написа:
        ....май се изложих.Правя ремонт в хола и праскам гипскартон по стените. Мина един френд и кат видя картона, ме навика...оказало се, че картона се лепи с тъмната страна към стената, а не с бялата...
        Не знам как се лепи, но дали изобщо е добра идеята за гипскартон по стените ? Много лесно се чупи, освен това е доста тежък.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Яворе, в краищата си гипскартона е с намалена дебелина от едната страна. Когато долепиш два листа един до друг - се образува нещо като канал...или улей да го наречем... Функцията на този улей е да поставиш после в него една лента, която се намазва с гипс, за да се направи невидима връзката м/у листите. Ако те бива с гипса, и ако можеш без нея (лентата) да запълниш фугата - няма проблем! Това дето казва колегата за едната страна, че е водоустойчива е вярно,но... за гипскартон, който изрично е указано, че е предназначен за бани (има и такъв). Ако твоя е за жилищни помещения - нема от ко да се пуашиш. Освен това, само два листа си залепил... направи другите както трябва (улея), а ако не ти харесва накрая - можеш да ги махнеш после!Аре успех... и пусни снимки да гледаме като как се справяш! Иначе ако ще трябва да правиш нещата както трябва - не бива да го лепиш... а да го хванеш с винтове към специални шини! :P
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #6
            Ако си го взел за да си изправиш стените ще ти е трудно ако го лепиш,трябва да е с шини ,както каза колегата nikki_sixx. Но ще трябва да се оръсиш още малко за тези шини и видии.
            fiat coupe 2.0 16V

            Коментар


              #7
              А като се хване с шини, се получава една тежка конструкция, която стеснява и няколко сантиметра от помещението. И доста чуплив е както вече казах. Не се деформира, като някои вътрешни изолации, които са от подобен на стиропор материал, а просто се чупи.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Между другото ,защо неизползваш майстори ? Аз лично вкъщи в момента правя ремонт в коридора (шпакловки, раздвижен таван , ламинат и т.н.) и ползвам услугите на едни майстори , първите дойдоха монтираха раздвижения таван ,удариха първата ръка шпакловка на стените ,платих им част от договорените пари и повече недойдоха .От тях ми остана една ударна дрелка на стойност около 150 лв (аз съм им платил 100лв за работата ) , в неделя дойдоха другите майстори ,които довършиха шпакловката и им платих (от там нищо неостана ) бяха съвестни , сега си търся кои да боядиса и да ми сложи ламината и да видим от тях какво ще остане като инструмент. Така ремонта ти излиза на цената на материалите не защото неискам да плащам ,а защото те неидват да си свършат цялата работа ,че да си вземат парите.
                fiat coupe 2.0 16V

                Коментар


                  #9
                  Да има значение на къде го лепиш и до някъде nikki_sixx ти е обяснил защо.Това със изграждането на конструкция и захващането на картона за нея е добре,защото можеш да си сложиж и вата за изолация,но стеснява стаята с около 5 сантиметра на всяка стена и освен това си има някои особености които трябва да ги знаеш.Също така ще ти се наложи да изкарваш контактите и ключовете по напред,а някъде няма да ти стигнат кабелите и ще трябва да ги надиш.Както си решил да го лепиш не е лоша идея,стига да го направиш добре.Някога правил ли си такова нещо или поне гледал ли си как се прави,да не е после да ти се напукат всички фуги.

                  Коментар


                    #10
                    Малиии....е за това го обичам този форум...за едно кафе време, темата се напълнила със съвети.Обяснявам:- стените са криви до немай къде. Направил съм нещо като профили, само че от летвички, който закрепвам с видии към стената, като преди това изравнявам с нивелир и тежест, за да е симетрично. Към тези т.нар. "профили", закрепвам гипс-картона. Под тях слагам изолация дебела, която незнам как се казва, братчеда на жена ми му остана много от ремонта му, та намазах......иначе го лепя към стената с лепило, като оставям през 50 см. т.нар. дупка, където поставям на топка лепилото и съответно гипс-картона отгоре....т.е. самият картон е захванат с поне 20 видии за летвичките, освен това и има към 6-7 топки лепило за към стената. Шпакловам фугите и слагам лента между тях, но не се старая много-много, зяащото отгоре редя от тънките стириопорни изолации - квадратните. Като попие лепилото, става буквално камък. Така направихме в спалнята и вече година и нещо не е мръднало нищо. И да се поразмести картона с времето или каквото там събитие, ко ти пука....отгоре е стириопора и не личи. Иначе цялата тая философия я видях в един апартамент на близки и много ни хареса като изпълнение....сега ще направя две снимки и ще кача.А що се отнася до работата сам - страхотен кеф ми доставя да си правя нещата сам. До този момент, реално, само за дограмата съм викал фирма - няма как. Иначе например, Емо феникса може да се каже че ме светна как се реди ламинат, другото съм го виждал тук-там и т.н.....

                    Коментар


                      #11
                      snake написа:
                      А като се хване с шини, се получава една тежка конструкция, която стеснява и няколко сантиметра от помещението. И доста чуплив е както вече казах. Не се деформира, като някои вътрешни изолации, които са от подобен на стиропор материал, а просто се чупи.
                      Колега, профилите са много леки. Точно те няма да ти утежнят конструкцията кой знае колко. А и гипсокартона ако "просто го чупиш" значи си доста як. Изобщо не е толкова крехък или си работил с менте гипсокартон. Поначало се препоръчва да се слага два пласта гипсокартон - тогава бая зор ще видиш за да го счупиш. Авео, както ти написаха колегите, просто гледай скосената страна на гипсокартона да гледа към теб за да можеш да го фугираш.
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #12
                        ето и моя съвет ако не те бърка задължително ги свали защото ако ги оставиш след време сами ще се свалят и още нещо по принцип гипсокартона се прави на конструкция но и с лепене става лепи се задължително с ПЕРФЛИКС като се прави на топки и се налепят през 20см върху тъмната страна(бялата винаги е от вън за да няма после разлики при боядисването) на плоскоста защото за да може след натиск на плоскоста да се разпредели равномерно и задължително с нивелир ,след като си налепиш така гипсокартона по фугите се налепя фугиращата мрежа евтина е и има формата на тиксо а функцията и е да не се напукват после фугите , и чак накрая фугите се шпакловат със Сатенгипс а после се шкурят с финна шкурка е това е от мен дано съм помогнал ако бях по близо щях да ударя едно рамо в ремонта но уви ако не си разбрал нещо питай и успех

                        Коментар


                          #13
                          Ето снимки:
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            Ммм... така... колегите са ти обеснили, как се лепи. А защо лепене вместо монтаж с профили и запълване с вата - много просто, така няма да ти се намали осезаемо помещението. Аз лично си направих тавана в кухнята, банята и коридора с гипскартон и профили разбира се. Доста изчетох преди това. Честно казано не знам, как ще шпакловаш след, като си обърнал картона с вдлъбнатите кантове навътре!? Както каза колега по-горе, те трябва да се застъпват със следващият лист, полага се лента и се шпаклова. Лентата е с цел да не се получават напуквания след време. А при твоят малък процеп... не знам, как ще успееш да шпакловаш без да се напука после.Всъщност не прочетох за стиропора... Няма значение, как си ги лепил, редил, ако няма да шпакловаш отгоре.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              ако ще лепиш стириопора отгоре на гипсокартона няма никакво значение накъде си го залепил то ти май го използваш само за изправяне на стената

                              Коментар

                              Working...
                              X