Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Временни номера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Временни номера

    Здравейте, тъй като не видях в кой подфорум да пиша, поствам тук.Искам да питам къде точно в КАТ е гишето за изваждане на временни номера? Аз съм се редил само в сградата за изваждане на СУМПС, плащане на глоби и т.н. Просто ми се иска като отида там рано сутрин, веднага да се наредя където трябва, а не да се лутам и да ми отиде половината ден.П.С. Говоря за КАТ-СофияБлагодаря!

    #2
    Колега , ами за временни номера се нарежедаш там кадето издават и постоянни , само че ще кажеш че искаш временен (транзитен) , но преди това ако става въпрос за кола попълваш едно заявление в което декларираш от каде е внесен автомобила , кога , дали в момента е с номера (ако е бил докаран с автовоз не посочваш номер) , номер на рама и номер на двигател . Преди това трябва да имаш лицензиран превод на Български на договора за покупко продажба , след което да си направиш една гражданска отговорност и най-накрая се редиш в КАТ , автомобила не е задължително да е с теб , тъй като за временни нимера не минаваш канал в КАТ. Препоръчвам ти Бул-инс за гражданската , тъй като там има опция да си направиш гражданска на 4 вноски , а номерата в КАТ струват около 45-50 лв. (става въпрос за цената + всички техни такси , поне навсякаде другаде е така).
    .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

    Коментар


      #3
      Мерси, батка...Вече съм направил гражданската и е от Булинс...

      Коментар


        #4
        С всички документи и платена ГО влизаш първо в сградата където преди даваха номерата и талоните (мисля, че отваряха около 7.45, въпреки, че пише 8 или 8.30ч) . Става на двете гишета от входа в дясно и направо в дъното. Там вземат 3 лв. и после те изпращат на гише в сградата където са книжки, актове и........ , там ти вземат 30+ лв. и това е. Става бързо, но ако си първи ситринта рано, после става тегаво, че се довличат ония зализани лигльовци с моногото талони и тогава си е..... мамата.Да не забравиш да си вземеш подложка за номерата ако нямаш.
        Lupo - The Monster
        Е83 3D

        Коментар


          #5
          А защо временни, а не направо нормални номера? ИЛи ще я караш другаде за регистрация?На мен в КАТ Дупница не са ми искали превод на договора, когато чаках за транзитни номера (които и не дочаках, щото имаше огромна опашка и си я докарах колата на риск с изтеклите транзитни немски номера).В КАТ Ямбол искаха превод, а в КАТ Кърджали - не искаха при регистрацията (регистрирахме я последователно в двата града по ред причини)...Така че ако вече не си взел номерата - добре ще е да провериш точно какви документи ще искат, за да не се окаже че си чакал на опашката напразно.

          Коментар


            #6
            Работата е, че колата се намира в автокъща в Перник и за да я откарам до София трябва или на платформа, или с временни, но предпочитам втория вариант, за да мога свободно да си я карам когато и както пожелая, а не да съм зависим от хората с платформите.За изваждане на временни номера се искат документите на колата (които са си преведени вече) и застраховка ’Гражданска отговорност’. Ще си взема и винетка. Това е което знам. Чудех се просто къде точно в КАТ София се изваждат тези временни номера, защото там има 1380173013 гишета.

            Коментар


              #7
              Е за какво ти е да ги вадиш в София, като можеш да ги извадиш в Перник. Предполагам че там по-няма опашки, но не съм сигурен.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                .... докарах колата на риск с изтеклите транзитни немски номера....
                А аз имах глупостта да тръгна на риск без номера. И по законите на Мърфи, на 200м. палка.Следваше 1 месец книжката на трупчета и 50 лв.А какъв случай видях: отпред Астра и отзад Астра (полицейски), (почти като др.Р.Петков) и по средата автомобил без номера. Явно не беше от моята черга и го водеха за регистрация.Така, че не рискувайте. По-добре на влек,на платформа, на бутане, но да не им доставяме удоволствие на другарите от КАТ. Да не се "притесняват "как да си искат.чичо Нено
                Fiat Punto 1,1- 1996г.
                газ-бензин , "Lovato"

                Коментар


                  #9
                  Аз бях нещо подобно на този с ескорта Вътре в колата си возех полицай

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Аз бях нещо подобно на този с ескорта Вътре в колата си возех полицай
                    Голям полицай работа не върши ( ако не е корумпиран ). Моят трябваше да го взема от РПУ-то, ама то беше доста след "палката".Вярно е, че моят човек после ми издейства мнимума. Но все пак е много кофти. След близо 40 год. шофьорски стаж, само с две глоби с фиш, да ми опънат жартиерите. Да се ..... в бившия офицер.чичо Нено
                    Fiat Punto 1,1- 1996г.
                    газ-бензин , "Lovato"

                    Коментар


                      #11
                      Neno Er написа:
                      Immortal написа:
                      .... докарах колата на риск с изтеклите транзитни немски номера....
                      А аз имах глупостта да тръгна на риск без номера. И по законите на Мърфи, на 200м. палка.Следваше 1 месец книжката на трупчета и 50 лв.А какъв случай видях: отпред Астра и отзад Астра (полицейски), (почти като др.Р.Петков) и по средата автомобил без номера. Явно не беше от моята черга и го водеха за регистрация.Така, че не рискувайте. По-добре на влек,на платформа, на бутане, но да не им доставяме удоволствие на другарите от КАТ. Да не се "притесняват "как да си искат.чичо Нено
                      Покрай автокъщите винаги има за куките голяма жътва.Къде някой пробва автомобил,къде купува и тръгва на риск.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Имам си съображения да си регистрирам колата в София, а не в Перник. И затова ще й извадя временни номера. Днес си взех документите за колата, но те са на италиански. Трябва ли да им правя превод за да извадя временни номера?Благодаря!

                        Коментар


                          #13
                          hellmasterbg написа:
                          Имам си съображения да си регистрирам колата в София, а не в Перник. И затова ще й извадя временни номера. Днес си взех документите за колата, но те са на италиански. Трябва ли да им правя превод за да извадя временни номера?Благодаря!
                          Не е необходим на документа за собственност и документа за демолизация , но почти навсякаде искат превод на договора (ако ти я продават с договор на Италиански) , а ако документите са оригиналните от Италия , но фактурата и договора са от българска автокъща , няма нужда от никакви преводи :D Лек и успешен ден колега !
                          .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                          Коментар


                            #14
                            Ти транзитните номера можеш да ги извадиш отвсякъде, а после да си я регистрираш където си искаш.Няма нищо общо между транзитната регистрация, и регистрацията по местоживеене(по лична карта).Щом колата е в Перник, взимаш си транзитните от Перник, пък после я регистрирай в София.Ама ти си знаеш.

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря!

                              Коментар

                              Working...
                              X