Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бащата на Мануела -главен герой на ротативките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бащата на Мануела -главен герой на ротативките

    Още снощи го даваха записан със скрита камера по БТВ.Вместо обаче да излезе чист от цялата ситуация като нареди извлечение от сметката и да се види какво е внасяно и теглено,татко Краси предпочита да си трае.Интересно какво ли има за криене.Днес обаче се е намесила и прокуратурата и истината ще излезе наяве. На парите от дарения им е намерено приложение,макар и не за каузата.Тази държава наистина отива на майната си.

    #2
    Това наистина българите сме големи говеда - само приказки и искания, колко хора искат помощ и са недоволни от какво ли не, и като им се даде и какво...Една моя бивша колежка - от 6 месеца във фирмата, заплата и стана х2 на стартовата и взимаше 3-4 пъти повече от това което е взимала на предишната си работа - беше бясна че еди кой си взимал 100на лева повече от нея. На този детето му бере душа и ...Не ми се говори.

    Коментар


      #3
      Re: Бащата на Мануела -главен герой на ротативките

      lubobg написа:
      Още снощи го даваха записан със скрита камера по БТВ... На парите от дарения им е намерено приложение,макар и не за каузата.Тази държава наистина отива на майната си.
      Какво общо има тук държавата ? Просто един човек, смазан от сполетялото го нещастие, който не може да се пребори с пороците си.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Дано някой сега не ме за последващото, но... Честито на печалившите, които се опитаха да помогнат, дариха пари или СМС-че... Просто нямам думи, ако това дето се опитват да твърдят е истина. Просто за пореден път си дозатвърдих мнението, че няма смисъл да се пробвам да променям света и да го дарявам с било то и едно левче. От много по левче - всеки може да даде, бълха го ухапала. Но от много по левче в касичката на един си е кофти работа, а бугарина е алчен... Първо спрях да давам на просяци и по сфетофари. После на расни дето предлагат картички за сякакви добри каузи... После и за БЧК... Сега вече се чудя дали има смисъл и от тези СМС-и и дори по банка да превеждаш някому пари... Единственото на което винаги пускам, са "Българската Коледа" и на някой уличен музикант, и то само ако ми хареса това което чуя. Незнам, обезверих се тотално за тези неща, всеки път ми се свива сърцето, но като си представя как може да напълниш гушката на някой на чужд гръб и отрзвявам, и продължавам натам... Дано някой ден на мен да не ми се наложи така да събирам пари за някой... Направо не ми се мисли след горенаписаното как ще посмея да го кажа на широката публика...От друга гледна точка ми се струва, че това е поредната долна инсинуация (не съм гледал новините, само прочетох това-онова в нета с кафето сутринта), не може така да се обвинява човек и някой да си прави поредната медийна бомба. Ако бяха го издебнали от прокоратурата, да разберат че е крал от свойте и да го раздухат тогава - да. Но не може да го видят някъде (стига да не е редовно) и веднага да си правят безумни заключения... Но това разбира се е по-лесно и се трупат точки за новина. Са представете си, дава ми някой пари по такъв повод примерно и аз започвам да ходя с дрехи като клошар, спирам да карам колата, шоколада и сладоледа стават табу, да не говорим за разните там неща които са от първа необходимост, билет за лифта до Алеко, нови гуми за колелото или подарък за жената за рожденния и ден или за годишнината... А да не говорим за някои вредни навици или хобита... А тя жена му сама си каза, че той си поиграйвал на ротативките... Са кат се замисля, надали са напуснали работа и да са почнали за се издържат от даренията. Но това никой не го споменава... Се едно жена ми да ме хока и съди, че с коледната премия, която си беше чист бонус съм обул колата с хови гуми. Или аз да и се карам, че с парите едето е изкарала днес, вместо хляб си е купила ново портмоне... А ние също не сме от най имащото семейство.Нещото, което най-много ме кара да си мисля че това е поредния медиен скандал, е следното: Когато (и ако) парите са внесени на името на момичето, трябва и двамата родители да се разпореждат с тях заедно. Освен ако единия не е дал на другия пълномощно, за това. Правя си този извод, тъй като и ние омаме един влог на името на дребния в който прадядото внася по нещичко от време на време и нещата седят точно така. А ако жена му му е дала такова пълномощно и го е знаела, че има такава слабост... това я прави не по-малко виновна за мен. Все пак в момента има и електронни подписи и какви ли не глупости с които може да се докаже, че и двамата са сългласни за някой превод, саже и да са в различни страни. Но затова може да се изкажат теси дето знаят повече от мен.П.С.: Сори за това, че може да има малко разпокъсана мисъл, но докато писах дребния се опитваше да ми отнеме клавиетурата и на няколко пъти спирах да пиша да се занимавам с него, но в общи линии се надявам да сте разбрали на къде клони мисленето ми

        Коментар


          #5
          Bubachko: Да ти кажа честно - на видеото нищо не се вижда, има го все още в бтв онлайн. Лошото знаеш ли кое е - човешките разходи никой не му ги смята, но да те видят да играеш комар... и някой да каже, че оставяш по хилядарка седмично - виж, това си е подсъдно, предвид, че си ревял за помощи... Същото е с просяците дето реват: "Дай бате стинки за хляба", а като сберат - и отиват си купуват от най-гнусната ракия и пукат, вместо да купят хляб и да ядат... е това е дразнещото - вместо да си руча лебец и пържолки дома - он хукнал да играе комар...
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            КИМИ написа:
            Гледах го путеглавеца- играеяе чко на ротатишките, по ношините казаха юе сега щчло да се изчснчша дали е играл доброшолно... мани- като иде ш съда и точ ще тури патерици. мислч юе трчбша да иде на едно мчсто, кудето мангалите ще му слагат патерици шсчка шеюер. Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
            Я пък!...Авео хубаво писа..."Много моля употребилите алкохол потребители да не пускат теми, най-добре е да си легнат!!"

            Коментар


              #7
              Този още от самото начало ми е бил много мазен и неприятен. Така че изобщо не съм изненадан, че го хванаха по терлици - просто беше въпрос на време да се случи. Въпреки всичко не трябва да се спират помощите за детето, защото това е шансът му, а и то не е виновно за простотията и алчността на баща си.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Преди доста години, когато бях беден и мизерен студент, работех на площад Славейков в магазин Бонжур. Нямаше пари за цигари, събирахме с жена ми пари, за да отидем на театър...както и да е. Една вечер, точно до магазина, седнал един слепец с една чашка в ръка и мълчеше...гледаше тъжно с черните си очила, размазан от отчаяние. Направо ми се скъса сърцето. Бръкнах в джоба и му дадох част от последните си стотинки. След около 15 мин., колкото да се преоблека, излязох от магазина и отидох до една закусвалня, за да си взема геврек. Толкоз стинки останаха - за един геврек. Влизам и.... ...нашия седнал на една от масите и хапва баница, свалил очилата, върти очи, хили се и говори с някакъв клошар. След около минута ги изгониха и двамата......Почувствах се като супер тъпо копеле, заръфах си геврека и се отправих към къщи......но най-лошото от цялата работа е, че и до ден днешен ми се свива сърцето, като видя такива...и колкото и да ги "премервам" с поглед, продължавам да им давам стотинки, с надеждата че съм "отмерил" правилно....Поне се надявам в рая да се пази едно местенце и за мен....

                Коментар


                  #9
                  Явка, 11 години съм живял във Владиславово - имаше един без крака и с недъгави ръце, циганин де... та всяка сутрин го сваляха в централния подлез да проси с една табела, виждал си я - "Моля Ви добри хора.... дрън... дрън... протези... дрън.... дрън...", та тоя недъгавия циганин по обед го инкасираха, а и вечер също. Изкарваше около ... 150-300лв/дневно. Днешни пари имам предвид. Вечер пак си го прибираха, а цялото циганско воинство запиваше за негова сметка..., не готвеха, а муаха луканки и суджуци...Ти пак им давай и си яж геврека, а те ще папкат луканката, филето и шампанското за твоя сметка...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Когато става дума за пари, не вярвам на никой. По-точно вярвам само на себе си, макар и не напълно :D . Имам предвид, че изкушението да посегнеш на голяма сума пари сигурно е много силно. Не искам нито да оплювам бащата на Мануела, нито да го оправдавам: не го познавам, не знам каква е точно истината. Но все пак ще спомена, че от самото начало винаги съм имал усещането, че това е алчен човек, който иска да използва сполетялото го нещастие и обществената нагласа, за да се позамогне.И все пак най-важното е това хубаво момиче да се оправи. То с нищо не е заслужило съдбата си. Надявам се и с нея нещата в крайна сметка да завършат благополучно, както с медиците в Либия. Дал съм няколко мизерни левчета за SMS-и в нейна подкрепа, бих го направил пак. Пък дали ще отидат по предназначение, мога само да се надявам.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Аз помагам само на такива ,които тихичко и притеснено ровят сутрин по кофите( не просят, а сабират хартия или иначе казано- не чакат някой да им даде ) Свива ми се сърцето, като видя такъв човек. И най интересното е, че като подам двулевката ме поглеждат изненадано и с недоумение. Имал съм случаи в момента, когато протягам ръката "каката" ровеща в кофата се сви мислейки си, че ще я ударя.......... п.с. А за бащата на Мануела - No Coment....................
                      "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                      Коментар


                        #12
                        Истината е някъде там...но едва ли е такъв дявол, за какъвто го олицетворяват!!! Нито го защитавам, нито го хуля!Едва ли на човечеца му е лесно.

                        Коментар


                          #13
                          Sashe написа:
                          Това наистина българите сме големи говеда - само приказки и искания, колко хора искат помощ и са недоволни от какво ли не, и като им се даде и какво...Една моя бивша колежка - от 6 месеца във фирмата, заплата и стана х2 на стартовата и взимаше 3-4 пъти повече от това което е взимала на предишната си работа - беше бясна че еди кой си взимал 100на лева повече от нея. На този детето му бере душа и ...Не ми се говори.
                          Хи хи що ли се сещам за коя колежка става въпрос.... Българи сме ние
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            coolboby написа:
                            Истината е някъде там...но едва ли е такъв дявол, за какъвто го олицетворяват!!! Нито го защитавам, нито го хуля!Едва ли на човечеца му е лесно.
                            Той дявол не е, щото багажът му е твърде оскъден, ама едва ли на "човечеца" ще му стане по-лесно, като цака на ротативките с подарените му пари.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар

                            Working...
                            X