Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще кажете за електро уреди Нео.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Airfan написа:
    Atanas71 написа:
    Като качествена марка пералня ще спомена Силтал , италианска хубавица 10г. пере у нас без да и пусна ръка дори Две деца пораснаха и ги пере все още не се предава.Интересно че няма разлика в шума като нова и сега все така тиха и кротичка си върши работата. :D
    Анатема, братле! Родителите ми имаха някакъв модел от тази марка преди 10-15 години. Е няма такова дърво, дори амортисьори на барабана нямаше. Никакво нивелиране не помогна, за да не се разхожда или да не думка яко та чак комшиите 3 етажа надолу чуваха като центрофугира.
    Със сигурност не е била такава марка .Силтал без амортесьор виж прочети за тази марка неговори на сляпо имали някакъв модел.....Силтал е основен производител на компоненти за италианските марки Знам моделите преди моя и два следващи модела след моята пералня е те такава нема . Впрочем може да има но в далечното минало когато произвеждат първата си пералня , мисля че е било 50-те години така поне пише в книжката която вървеше с пералнята :D Това е марка с традиции и е правила перални още когато в България се е перяло в реката вервай ми
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      Atanas71 написа:
      Airfan написа:
      Atanas71 написа:
      Като качествена марка пералня ще спомена Силтал , италианска хубавица 10г. пере у нас без да и пусна ръка дори Две деца пораснаха и ги пере все още не се предава.Интересно че няма разлика в шума като нова и сега все така тиха и кротичка си върши работата. :D
      Анатема, братле! Родителите ми имаха някакъв модел от тази марка преди 10-15 години. Е няма такова дърво, дори амортисьори на барабана нямаше. Никакво нивелиране не помогна, за да не се разхожда или да не думка яко та чак комшиите 3 етажа надолу чуваха като центрофугира.
      Със сигурност не е била такава марка .Силтал без амортесьор виж прочети за тази марка неговори на сляпо имали някакъв модел.....Силтал е основен производител на компоненти за италианските марки Знам моделите преди моя и два следващи модела след моята пералня е те такава нема . Впрочем може да има но в далечното минало когато произвеждат първата си пералня , мисля че е било 50-те години така поне пише в книжката която вървеше с пералнята :D Това е марка с традиции и е правила перални още когато в България се е перяло в реката вервай ми
      Аз отивам напред и нагоре, ама за теб незнам. Мога да ти я подаря ако искаш? Siltal е и се кълна в майка си! Поне така пише по нея...

      Коментар


        И понеже си получих това на лични и се говори за аннимност Пуснато на: Сря Авг 20, 2008 11:50 pm Защо така ,колега...може да сме анонимни и да е просто форум,но по какъвто и да е начин да ме наричат лъжец ме обижда! ----------------------------1991 Типо 1.6 (карбуратор) In der Einigkeit liegt die Stärke! ще ти отговоря ще спазя добрия тон и ще ти се извиня. Но понеже темата малко се отплесна а искам да дам някои пояснения още по въпроса на теб колега а и на доста които още вярват в ’’добрите реклами’’. Такова чудо като ’’марково’’ в настоящия момент няма.Говоря за електрониката конкретно. Всичко опира до печалбата която ще получи на края. Хайде задаите си въпроса как китайците направиха тоя бум в областа на съвременните технологии и този бърз икономически разтеж. Просто и лесно за отговор повториха модела на япония след войната. Печалба за сметка на оборота а не на надценката. За да имаш голямо производство с нисък брак трябва да използваш най съвременните технологии. Повярвайте поточнните линии за производство на телевизори примерно маркови или не не се различават. Тенологията е една и съща и който залага само на новостите той печели. Въпрос на икономическо мислене и политика. Същото е и с производството на чипове и друга елементна база. Изостанеш ли малко вече си мъртав на пазара. А темповете в областа на развитие на електрониката са невероятни. Имам база за сравнение защото повече от четвърт век се занимавам с ремонт на електроника а когато започвах да се занимавам като дете за да си купя един транзистор беше голяма молба към родителите ми да ми дадаат пари струваше около 2-3 лева, а толкова на онова време си бяха доста нещо. Сега седите пред компютрите си които в прочем съм убеден че са също китайско производство или поне доста голяма част от елементната база е поизведена там и не си давате сметка че вътре са вложени милиони транзистори. И когато сте решили да си го купите е бил върха на технологията и екстрите в кавички които са ви направили впечатление към днешна дата са вече масово явление и самия той вече като машина се числи към динозаврите. Стоките от тоя тип бързо остаряват като цената на производство продължават да падат защото само така можеш да накараш потребителя да изхвърли старото без да се замисли и да вземе ново. Един колега по напред го беше каза много точно че не иска децата му да ползват това което е копувал той. И аз не исках например да ползвам на баща ми стария лампов чернобял телевизор купуван по времето когато само вечер имаше телевизия а в петък беше руска и всичко това беше невероятен лукс да го притежаваш. И на вас няма да ви хареса да ползвате морално остарели неща. Нищо че е телевизора беше върха за онова време Шарп. Така че ако на кратко обобщим за всеки влак си има пътници. Един предпочита да си купи костюм на армани и да си го носи чал живот и да се хвали с него макар че живее на необитаем остров. Ползвам метафората на случая който направи колегата за музиката в колата. Вярно супер качество на излъчване ама при невообразим фонов шум какво разбрахме от качеството. Пълно нищо само дето е армани.И като една любопитна подробост точно тези които най много врещят за марковото имат едно две такива неща и всичко останало е под всякаква критика щото даваме мило и драго да се изфукаме а за останалото нема парички и гледаме да го минем на тънка лайсна. Дето имаше една поговорка на гол тумбак чифте пищови.Аре да спирам че много се отплесна и ще ме удари носталгията по миналотои ще ми се прище да извадя перфокартите от хард диска на стария си супер компютър.
        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


        http://vbox7.com/play:124bedab

        Коментар


          Immortal написа:
          Carrier е семейната фирма на инженера, измислил климатика - Уилис Кериър. Бих казал, че това е Мерцедеса на климатиците - по аналогията на първата кола на Бенц.А Indesit не е турска, а италианска марка. Основана от Аристиде Мерлони и е част от Merloni Group. А дали имат заводи в Турция - незнам. Но пък и да имат, това едва ли е недостатък. И ФИАТ имат заводи в Турция, при това по-модерни от тези в Италия...
          Не спирай, моля те!

          Коментар


            Immortal написа:
            Carrier е семейната фирма на инженера, измислил климатика - Уилис Кериър. Бих казал, че това е Мерцедеса на климатиците - по аналогията на първата кола на Бенц.А Indesit не е турска, а италианска марка. Основана от Аристиде Мерлони и е част от Merloni Group. А дали имат заводи в Турция - незнам. Но пък и да имат, това едва ли е недостатък. И ФИАТ имат заводи в Турция, при това по-модерни от тези в Италия...
            Знам и за двете марки. Имам индезит пералня от 1996 година. Все още работи, но и перлата ми от 1993 също работи... Кериър ги знам, проблема е, че колкото и желязно да е името - в българия пристигат само китайски сглобки. Всъщност за европесйкия пазар всичко марково се прави в Китай, Малайзия, Индонезия, Тайланд и от скоро във Виетнам. Във форума на сетком има стотици жалби срещу климатици Panasonic, HITACHI, Mitsubishi, TOSHIBA и компания правени в Китай. Тайландските били по-добре. Аз самият имам наблюдения върху много марки и модели климатици и то не само "Я колко хубаво хладно е при вас"... Мога да кажа отговорно - един хиперинвертор National или Chogu ще надживее всички измислици изброени по-горе. Имам 16 годишен National Scroll Inverter - е такова животно още не са направили китайците..., а това са 16 години еволюция...
            rudiem написа:
            Това за Кериър, че са едни от най-добрите климатици наистина е така. На едно ниво са (поне за мен) с Фуджицу, Дженерал, Хитачи. А това, че Митсубиши са хард-не съм мног съгласен. Миналата зима гледах на една сграда, точно от тази марка имаше десетина и всичките бяха буци лед, а до тях се мъдреше една Осака, която работеше перфектно и нямаше грам лед.
            Количеството лед зависи и от начинът на монтаж, от мястото, от правилният подбор на климатика за помещението, от... абе от камара фактори. А и не означава, че като са обледени не са работели, докато виж - Осаката щом е нямала ЛЕД вероятно е била ИЗКЛЮЧЕНА за да не харчи ток за генериране на лед.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              Panasonic и Technics са търговски марки на Matsushita Electric Industrial Co Ltd. - (MEI), един от най-големите световни производители на потребителска електроника - 3-тата фирма в областта на електрониката според класацията на Fortune 500.През 2000 MEI има оборот от 68,862 милиарда USD.ИСТОРИЯКомпанията е основана през 1918 в Осака, Япония от Коноске Матсушита и расте от само 3-ма служителя до повече от 290 000 в днешно време по целя свят.Принципите на Panasonic са ясно заложени във философията на компанията от нейния основател Коноске Матсушита.Той започва през 1918 изобретявайки двоен щепсел за крушка за осветление. Това изобретение с огромно значение поставя началото на една от най-големите компании за електроника в света.Изграждайки Matsushita Electric Коноске Матсушита никога не забравя важността на клиентите и на обществения интерес.Нашата дейност навсякъде по света се определя от няколко основни принципа. Един от тях, въведен още през 1929 година, но в пълна сила и днес, е:"Осъзнавайки нашите отговорности като индустриалци, ние ще посветим усилията си за прогреса и развитието на обществото и благоденствието на неговите членове, подобрявайки по този начин живота на хората в целия свят"PANASONIC В ЕВРОПАPanasonic започва дейността си в Европа през 1962 година, когато се основава първият търговски офис на компанията в Хамбург, Германия. Постепенно Европейското присъствие на Panasonic се разширява и днес в производствена, развойна и търговска дейност за компанията работят 15 000 души в цяла Европа.Днес 60% от продуктита на Panasonic, продавани в Европа, са и произведени е Европа, включително цветните телевизори и микровълновите фурни, произвеждани в Уелс, Великобритания (Matsushita Electric UK Ltd) и в Чешката република (MatsushitaTelevision Central Europe).Нашите прахосмукачки се произвеждат в Испания от Matsushita Espana SA, видеомагнетофоните в Германия от Matsushita Audio Video GmbH.GSM апаратите на Panasonic идват от завода във Великобритания (Matsushita Communication Industrial UK Ltd in England).Matsushita има и сериозно присъствие чрез множеството Европейски лаборатории за разработка на нови технологии - като тази в Шотландия, която се занимава с технологиите в областта на DVD авторството, обработката на електронни данни и разработката на нов софтуер.Централата на Matsushita Electric Europe (HQ) Ltd е дъщерна компания за Европа на Panasonic / Technics и се намира в Лондон.Марката Panasonic е синоним на иновативност, качество и надеждност.Продуктите, продавани с тази марка в Европа включват:ПОТРЕБИТЕЛСКА ЕЛЕКТРОНИКАЦветни телевизори, DVD плейъри, Системи за домашно кино, Цифрови фотоапарати и видеокамери, Портативни аудио компоненти, Автомобилна електроника, Прахосмукачки и Микровълнови фурни.ОФИС ТЕХНИКАGSM телефони, Факс апарати, Копири, Лаптопи, Монитори, Принтери и Телефонни централи.ИНДУСТРИАЛНА ТЕХНИКАПроизводствени роботи, Автомати за монтиране на електронни компоненти и друга индустриална техника.ПРОФЕСИОНАЛНА ТЕХНИКАPanasonic Broadcast е основен доставчик на професионалана апаратура за множество телевизионни станции. Хиляди телевизионни студиа, кабелни мрежи и телевизионни компании използваттехника Panasonic.Марката Technics е за висококачествена потребителска Hi-Fi техника и домашно кино. Грамофонните DJ шасита на Technicsдобиха култов статут сред DJ-ите в последните години. Продуктите, продавани с марката Technics в Европа включват:ПРОДУКТИ - TECHNICSDJ Грамофонни шасита, Усилватели, Ресивъри, DVD и CD Плейъри, Минидискови декове, Тунери, Високоговорители, Мини и Микросистеми.Дайте да не говорим наизуст, а?

              Коментар


                jenshen73 написа:
                .Количеството лед зависи и от начинът на монтаж, от мястото, от правилният подбор на климатика за помещението, от... абе от камара фактори. А и не означава, че като са обледени не са работели, докато виж - Осаката щом е нямала ЛЕД вероятно е била ИЗКЛЮЧЕНА за да не харчи ток за генериране на лед.
                Пак всичко е до късмет на каква бройка си попаднал. Както неведнъж съм споделял, имам Осака от 5 години и през зимата се държи перфектно - работи безотказно и при -22 градуса, докато това лято имах проблем с Панасоника - понеже е гаранционен, два месеца ги чаках да дойдат да му направят профилактиката и да оправят досадния дефект, че се включваше и изключваше, когато си поиска. И пак - никога НЕО, а само известни и доказани марки! Ще кажете, защо тогава си купил Осака - тогава ми го препоръчаха от магазина и явно, не са ме излъгали. И да добавя - тогава не беше от най-евтините, по-скоро, най-скъпият от евтините - 900 лева беше.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  Passarella: Изобщо не говоря на изуст. Дори подкрепям с факти ако желаеш да поспорим. Защото в чудната ти извадка от българския сайт на Panasonic липсва марката спомената от мен - National. И понеже виждам началото на върл спор - искам да ми посочиш държава в Европа в която се произвеждат КЛИМАТИЦИТЕ Панасоник. Matsushita produces electronic products under a variety of names, including: * Panasonic (home appliances for the overseas market, personal electronics, audio/video equipment, microchips, automotive components) * National (home appliances for the Japanese market) * Nais (components for automated systems, replaced by Panasonic in 2004) * Quasar (lower-priced televisions, video equipment and appliances in the North American market--being phased out) * Technics (audio equipment) * Ramsa (professional audio equipment) * Rasonic (as of 1994, home appliances for the Chinese market).In many computer systems, Matsushita devices identify themselves as "MATSHITA", to fit the limit of 8 characters imposed by Microsoft Windows device handlers.Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. (松下電器産業株式会社, Matsushita Denki Sangyō Kabushiki-gaisha?)
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    @lov Ето доказателствен снимков материал на думите ми-ето ги върнатите стоки...Относно анонимността-имах предвид ,че ти незнаеш зад ника на който и да е ,какъв човек стои ,че да му слагаш етикет.

                    Коментар


                      Кучето скача според тоягата, а всеки да се разпростира спрямо чергата! Май споровете станаха безсмислени.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        Това къде се произвежда нещо не знам защо задължително трябва да говори за качеството.Маратонки Nike се произвеждат във Виетнам но са изключително здрави, само такиваси купувам.А щом на марковите и не-марковите неща разликата е само в името, ами купете си фотоапаратПрактика и се наслаждавайте на "качество".
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          PASSARELLA написа:
                          Airfan написа:
                          Индезит е каймака на батака.... не бих ги причислил към марковите.
                          Тихичко ще се похиля на срамното ти невежество...Значи все пак има и такива люде по земята...
                          Малкия, Ти виждал ли си нещо с марка Индезит?Три перални поред сменихме за един месец.И то с екстри, сушилня и не знам какви глезотии. Четвъртата бе А.......От тогава в Техномаркета тези момчета от щанда за перални ми станаха приятели. Ами четири пъти да вдигаш пералня до 4-я етаж,ще я помниш дълго.
                          Fiat Punto 1,1- 1996г.
                          газ-бензин , "Lovato"

                          Коментар


                            Мерси на всички за отговорите.Днес реших и си взех ВЕКО,само пералня,а за климатика когато има пари.Впрочем щях да си взема Нео но много са дигнали цените.Бях харесал една за 300 миналата седмица,днес отивам и я виждам за 359.Просто разликата в цените е много малка.
                            ex. punto elx 1.2i
                            Lancia Libra 1.6

                            Коментар


                              Честита ти придобивка!Безпроблемна експлоатация ти пожелавам,за мен си направил по-добрия избор от двете марки.

                              Коментар

                              Working...
                              X