Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще кажете за електро уреди Нео.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    ls1 написа:
    Между другото много хора които казват ’Аз си купих Нео телевизор 3 години няма проблем и супер картина има’ не са имали случай да сложат един до друг техния телевизор и някой от по..хмм...’марковите’. Пускаш ги едновременно, поглеждаш и хлъцваш каква разлика има на картина, цветове и геометрия. Само че не става да гледаш вкъщи - и после да идеш да гледаш в комшията. Само един до друг виждаш разликите.Но каквото и да си говорим всичко опира до възможностите. Като не можеш да си позволиш скъпото ще вземеш по-евтиното, няма нищо лошо в това. Все си мисля че ако вземахме по 3-4 000 евро заплати нямаше да има много Нео-та и производни по магазините просто щото никой нямаше да ги пазари.Според мен най-добър е средния вариант. Взел съм скъпа пералня и сушилня - но евтина микровълнова. Хубав телевизор за хола, приемлив за спалнята, боклукчив за кухнята и една въшка-бакшишка за колата.
    Имам NEO в кухнята и SONY Trinitron на 15 години в спалнята, Samsung на лозе - най-гнусния е самсуняка.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #92
      PASSARELLA написа:
      Аз си имам принципи - за бяла техника - Indesit или Fagor. За климатици - Carriere. За електроника - Panasonic. Мирна главица - бистра водица.
      Indesit - правят ги амуджите в Турция. Кариер - не съм ги чувал, но национал, дайкин и чогу са по-добри, електроника - Панасоник са добри в посредствените телевизори само...
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #93
        Като качествена марка пералня ще спомена Силтал , италианска хубавица 10г. пере у нас без да и пусна ръка дори Две деца пораснаха и ги пере все още не се предава.Интересно че няма разлика в шума като нова и сега все така тиха и кротичка си върши работата. :D
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #94
          Immortal написа:
          Пробвайте да потърсите такава марка в интернет...
          Абе те от КиК беха направили сайт на "Нео корпорейшън" ,ама нз дали още съществува.
          Samsung на лозе - най-гнусния е самсуняка.
          ’Подкрепям,самсунга е христоматиен пример за ...Дърво.Аз най си харесвам LG телевизора.

          Коментар


            #95
            Carrier е семейната фирма на инженера, измислил климатика - Уилис Кериър. Бих казал, че това е Мерцедеса на климатиците - по аналогията на първата кола на Бенц.А Indesit не е турска, а италианска марка. Основана от Аристиде Мерлони и е част от Merloni Group. А дали имат заводи в Турция - незнам. Но пък и да имат, това едва ли е недостатък. И ФИАТ имат заводи в Турция, при това по-модерни от тези в Италия...

            Коментар


              #96
              SHB написа:
              И аз съм твърд противник на НЕО.То всеки техен продукт се поръчва на различни места в различни периоди и ако има някои сполучливи бройки ,то няма гаранция че ти точно ще попаднеш на такава.Достатъчно върнати съм видял в техномаркет ,че да не си взема никога.Веднъж само се подлъгах именно по цената(с компютър,асемблира се от една пловдивска фирма ,няма да я споменавам) НЕО и резултата беше на 2 месец сервиз.Един елит(телевизор) също го водих на лечение така че от куче марки вече се пазя.За аудио/видео -Сони, филипс,панасоник,ЛГ,за бяла техника електролукс и уърпул.Разочарован съм също от Самсунг(ама много,пълен идиотизъм) и Индезит(не чак до там).Разликата в цената м/у някой случаен продукт и относително по-стар ,но брандиран не е толкова голяма,но разликата в качеството е очевидна.
              Е я сега ми обясни къде ги видя тия върнати стоки в техномаркета и как ставая далаверата с връщането. Щото аз се опитах да върна една пералня от реномирана и хвалена марка и още един миксер. Та побелях от разправии поне да ги ремонтират. И понеже стигнах чак до най горно ниво а и прочетох всички документи относно гаранцията на стоките продавани в техно маркет. А ми както са направни условията по гаранцията посмъртно не можеш да върнеш нещо освен ако в процеса на аварията не се е самоунищожило. Така че моляте не лъжи хората така безочливо че си видял нещо някъде си.А след този случай с пералнята взех компромисното решение да не робувам на марката и толкова. Хареса ли ми като качество и да е на ниска цена става. Ако избуши навънка и си взиам ново и хич не се разправям да го ремонтирам и да си късам нервите. Че аз заради тая пералня полудях половин година по ремонти а изхвърлих работеща че да си взема маркова под въздействието на жената. Е и след тоя случай и тя вече е на същото мнение. А относно НЕО като марка за сега от това което ползвам не мога да се оплача. Имам четири телевизора копувани по различно време и ралични като модели, едно ДВД и съдомиална. Да чукна на дъво с отдавна истекла гаранция ощве си бачкат ама и да се строшат след тази експлоатация отдавна са си избили парите щото ми струваха почти на половина спрямо марковите които вършат същата работа.
              BRAVA 1.4 12v - 1998г.


              http://vbox7.com/play:124bedab

              Коментар


                #97
                За десет години тотална експлоатация фритюрник и пералня Бош (правени са в Германия) не са мръднали, бачкат перфектно. Съседите с Елит три пъти за две години носиха пералнята на майстор. А фритюрника им щеше да запали терсата. Телевизор Сони на 9г. стои с цветовите настройки (почти всички показатели са на средата), които съм направил тогава. Докато телевизорите ( ЛГ, Самсунг, Беко, Елит) на мои познати вече нямат свободно място на скалата с цветовите настройки, всичко е на макс за да се вижда горе-долу.
                Fiat Bravo 11'97
                1.4 12V A/C

                Коментар


                  #98
                  Immortal написа:
                  Carrier е семейната фирма на инженера, измислил климатика - Уилис Кериър. Бих казал, че това е Мерцедеса на климатиците - по аналогията на първата кола на Бенц.А Indesit не е турска, а италианска марка. Основана от Аристиде Мерлони и е част от Merloni Group. А дали имат заводи в Турция - незнам. Но пък и да имат, това едва ли е недостатък. И ФИАТ имат заводи в Турция, при това по-модерни от тези в Италия...
                  За климатик Хитачи и Митсубиши това е най-хард в жанра това за мерцедеса много немско ми звучи :D
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #99
                    Това за Кериър, че са едни от най-добрите климатици наистина е така. На едно ниво са (поне за мен) с Фуджицу, Дженерал, Хитачи. А това, че Митсубиши са хард-не съм мног съгласен. Миналата зима гледах на една сграда, точно от тази марка имаше десетина и всичките бяха буци лед, а до тях се мъдреше една Осака, която работеше перфектно и нямаше грам лед.
                    Fiat Bravo 11'97
                    1.4 12V A/C

                    Коментар


                      Така че моляте не лъжи хората така безочливо че си видял нещо някъде си.
                      Само ще те помоля да не ме обвиняваш в лъжа,най -малкото не ме познаваш.Продължавам да твърдя,не само че съм ги виждал,ами че съм приемал рекламации и съм ги заменял и съм им изготвял протоколи за това!това че теб са те мотали е сродно със съдбата на мнозина други,но аз нямам никаква вина за това,че да ме обиждаш.И ако сериозно ме питаш -как,ако пак ти се наложи опитай със закона за защита на потребителите в ръка,според мен повече ще помогне от гаранционната карта с нейните условия,можеш да си го намериш в дир.бг.Дано не ти се налага!

                      Коментар


                        Доколкото си спомням наскоро приеха закон в който се урежда връщането на стока и гаранционното обслужване и май бе доста в ущърб на клиента, разбирай - оправя се до дупка но не се заменя. А преди заменяха. Така че може и двамата да сте прави, просто да говорите за преди и след новия закон.

                        Коментар


                          Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                          Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                          Коментар


                            Аз докато бях стоки дали проблем до 3 дни след покупката се заменяха.Също така сервизите издаваха бележка(ако може така да се нарече),че не могат да извършат ремонт и се налага замяна.,това много рядко се случваше.И 3 път по който нещо отива в сервиза беше ако в момента на продажбата при изпробване не работи.Иначе на гаранционните карти винаги е пишело,че няма законово изискване за максимален брой отремонтирания след което да се налага замяна.

                            Коментар


                              За климатици, ако не са проблем финансите Hier или General. Разликата с други марки климатици в съседни, еднакви помещения е повече от огромна.

                              Коментар


                                Atanas71 написа:
                                Като качествена марка пералня ще спомена Силтал , италианска хубавица 10г. пере у нас без да и пусна ръка дори Две деца пораснаха и ги пере все още не се предава.Интересно че няма разлика в шума като нова и сега все така тиха и кротичка си върши работата. :D
                                Анатема, братле! Родителите ми имаха някакъв модел от тази марка преди 10-15 години. Е няма такова дърво, дори амортисьори на барабана нямаше. Никакво нивелиране не помогна, за да не се разхожда или да не думка яко та чак комшиите 3 етажа надолу чуваха като центрофугира.

                                Коментар

                                Working...
                                X