Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си Брава!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Купих си Брава!

    Да се похваля и аз, направих сделката за която говорих по-рано, бартер Клио 1,2 /91 г. /последна грижа/ за Брава S 1,4 12 V от 11.1997 г. с доплащане естествено. Опитах няколко варианта за бартер и този се оказа най удачен. Пунтото го оставих на сина ми а аз се качвам на Бравата. Естествено че има някои работи за пипане като всяка стара кола, но е къде по-добра от Клиото. Най-голямото което трябва да правя от стандартните масла и ремъци са предни амортесьори /това бе предвидено в сделката/, тука ми предлагат 4 марки: AL-KO, Kayaba, Victor и някакви бразилски които веднага изключвам от избора вие какво ще ме посъветвате. Снимки ще сложа по-късно, днес мисля да я регистрирам.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    1 глас за Kayaba, a бразилските Кофап не ги изключвай читави са.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      И от мен 1 глас за Kayaba
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #4
        Забравих да пиша цената Kayba газови 103 лв, Victor маслени 74 лв.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Честито, остава да се съберем да я видим.
          brava 1.6_v16 elx

          Коментар


            #6
            Няма проблем само да организираме пак среща, може пак при Пешо.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              И аз да те посъветвам да не изключваш бразилските Magnetti Marelli COFAP. Те се монтират заводски на бразилските фиатки.На Темпрата сложих такива, и 4 години не мръднаха. Съотношението цена/качество е невероятно.

              Коментар


                #8
                spark написа:
                1 глас за Kayaba, a бразилските Кофап не ги изключвай читави са.
                kayaba и аз съм чувал само добри неща
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  За бразилските самата продавачка ми каза че като класация са последни от това което предлага. В АХМ предлагат и FIAT за 88 лв.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    ....с две ръце гласувам за AL-KO! Едно време като работех "продавач - консултант" в магазин за авто части, това бяха амортесьорите с най-малко рекламации (да не казвам никакви). Само за сравнение SACHS и BOGE даваха много повече дефекти, а са с около 30% по-скъпи....... Лично аз съм си сменил на три коли досега и проблеми не съм имал. Японските (доколко са японски това е отделен въпрос) не са лоши и са по-евтини, но даваха дефекти........а за Алкото - испански са и се правят по немска технология. Разправяха, че в Испания са изнесли старите поточни линии от BOGE когато са правили завода там......Контрола на качеството също е на много високо ниво.....

                    Коментар


                      #11
                      Е честито! Много безпроблемни километри, след смяната на амортисьорите разбира се , между другото ти препоръчвам да си сложиш маслени, а не газови и не мисля, че бразилските кофап са за подценяване.
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        От мен само честито!!! :D От амортисьори не разбирам, за съжаление.
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          #13
                          Честито,аз на времето исках да взимам Брава,но парите стигнаха само за Пунто.Скоро смених амортисьорите,взех Кофап маслени.Само не ми харесва,че много меко возят.Само намен ли ми се струва,че частите на Брава са по евтини от на Пунтото.
                          ex. punto elx 1.2i
                          Lancia Libra 1.6

                          Коментар


                            #14
                            petio4528 написа:
                            Честито,аз на времето исках да взимам Брава,но парите стигнаха само за Пунто.Скоро смених амортисьорите,взех Кофап маслени.Само не ми харесва,че много меко возят.Само намен ли ми се струва,че частите на Брава са по евтини от на Пунтото.
                            Сега започвам да сравнявам имам ги вече и двете. А за тези Victor били италиянаски, комшията ги продава и дава 2 г. гаранция, какво ви е мнението?
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Аз си взимам частите от един познат,и когато дойде времето на амортисьорите го питах и ми каза да не взимам от тях.Не били за наши хора,даже повече нямало да поръчва от тях.Питаи за Глобо или Рекорд,били хубави но незнам цени.
                              ex. punto elx 1.2i
                              Lancia Libra 1.6

                              Коментар

                              Working...
                              X