Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВАЗ-овете с нов мотор и въздушни възглавници

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ВАЗ-овете с нов мотор и въздушни възглавници

    Волжският автозавод модернизира двигателя 1,6 литра, като ще вдигне максималната му мощност на 100 к.с., а максималният му въртящ момент на 140 Нм. Това става възможно благодарение на промени в мотовилковия механизъм и в привода на разпределителния вал, без да се променя ходовият обем на двигателя. В модернизирания мотор са използвани нов газоразпределителен ремък с повишена устойчивост и нова система занеговото опъване, което ще позволи да се вдигне ресурсът на мотора до 200 000 км. Модернизираният двигател ще има възможност даотговаря и на по-високи екологични изисквания.АвтоВАЗ съобщи още, че са приключили всички изпитания, включително и хомологационните на модела Лада Калина, снабдена с въздушни възглавници и колата ще излиза за експорт с тях. Естествено, цената на автомобила се завишава и във ВАЗ не са много уверени далинавътрешния пазар ще се търсят така оборудваните автомобили.Завършили са изпитанията и на автомобилите Лада 110, снабдени с предпазна въздушна възглавница за водача, но и тук отново стои въпросът дали повишената цена ще направи целесъобразно пускането на тази "екстра" в автомобила в серийно производство.
    Прикачени файлове
    Типо 1.6

    #2
    В интерес на истината на мен ми харесват новите модели, дизайна им не е лош, вътрешния интериор малко куца, но все пак....да не забравяме че си е Лада... :D , в предвид на цената, аз лично бих си купил, новото си е ново...

    Коментар


      #3
      А Волга купе виждали ли сте?
      The world belongs to those who dare to be first

      Коментар

      Working...
      X