Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Станка Златева изпусна златото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Станка Златева изпусна златото

    Много тъжно,победи я жълтата представителка,в двубой продължил по-малко от 2 мин.8:3 А това ни беше една от големите надежди за злато...

    #2
    Честито на Станка!!!Знам, че и е гадно - второто място носи по-малко радост и от 3тото, но какво да се прави - спорт е.Но китайката си го заслужи - "жената" се справи много добре в ситуацията - усети момента и се възползва. Да и е честито.Браво Станке, горди сме с теб!!!
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #3
      Всъщност става дума за спорт, който не е съвсем естествено да бъде практикуван от жени, така че колкото китайката е жена, толкова и нашата. Всичко на олимпиадата е някаква мимолетна радост и гордост и на практика е без значение. Големият спорт е изцяло подвластен на допинга, на стимулантите. Спринтьорът Болт 10 м. ръкомаха, все едно е на манифестация и прави световен рекорд. Да бе да, той е напълно чист. Слушах интервюто с Пламен Константинов - човекът със сълзи на очи казва, че не знае какво е допинг. Цитирам: "По едно време засичам състезателка, която ако ми удари шамар, ще ме прати на луната. Една огромна, цялата в пъпки, все едно са я дупчили с въздушна пушка. Тая е чиста, а аз не съм, така ли ?" Това е спорта в момента, една голяма измама.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Честито на Станка! Не съм фен на борбата,още помалко на женската,но гледах финала,гледах и интервюто по бнт.Несе зарадва на среброто,напротив даже имаше сълзи в очите и за пропуснатата титла.Поклон пред това момиче ,ако всички бяхме такива максималисти към себе си тази държава наистина щеше да бъде държава.Дано не се откаже и в Лондон да ги смачка всичките,да си вземе своето.
        Фиат Брава 1.4 12V 1998г

        Коментар


          #5
          Честито на Станка! И аз съм разочарован, че не взе злато, но съм абсолютно съгласен с колегата snake. Още по-фрапиращ пример за бръмчащ от допинг е "куршума от Балтимор" Майкъл Фелпс. Това дебилно момче с акъл, колкото карфица, мачка всичко наред и няма появяване в басейна без световен рекорд. Току-виж, след няколко години тихомълком ще връща златните медали, защото няма как без допинг да се постигат такива "феноменални" резултати. Както е случаят и с Ланс Армстронг, между другото. Той се закани, че за рекорден път ще спечели Тур дьо Франс, ама нещо нямаше смелост да се пусне пак, защото май хората се усетиха как и той мачка така целенасочено на Тура, а иначе през останалото време на годината никой не чува за него и едвам крета в другите обиколки. Обаче никой не смее да проверява американците за допинг или вярва на честната им дума, че те такова нещо не са и помирисвали. А сестрите-щангистки Уилямс в тениса?!
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            sugarboy написа:
            Честито на Станка! И аз съм разочарован, че не взе злато, но съм абсолютно съгласен с колегата snake. Още по-фрапиращ пример за бръмчащ от допинг е "куршума от Балтимор" Майкъл Фелпс. Това дебилно момче с акъл, колкото карфица, мачка всичко наред и няма появяване в басейна без световен рекорд. Току-виж, след няколко години тихомълком ще връща златните медали, защото няма как без допинг да се постигат такива "феноменални" резултати. Както е случаят и с Ланс Армстронг, между другото. Той се закани, че за рекорден път ще спечели Тур дьо Франс, ама нещо нямаше смелост да се пусне пак, защото май хората се усетиха как и той мачка така целенасочено на Тура, а иначе през останалото време на годината никой не чува за него и едвам крета в другите обиколки. Обаче никой не смее да проверява американците за допинг или вярва на честната им дума, че те такова нещо не са и помирисвали. А сестрите-щангистки Уилямс в тениса?!
            И аз съм съгласен, но...Кой иска да гледа 100 метра мъже за 12 секунди? Кой му пука, че Фелпс има интелекта на пушена скумрия щом плува така? Останалите 7 във Финала с Болт да не би да не вземат нищо? Или само той "зоби", а те маат зеле с ориз и салата от моркови?Армстронг - той се интересуваше само и единствено от ТУРа - за колкоездачите това е Еверест. Помниш ли миналата година какво направиха с Расмусен? Още не мога да им простя.Трябва все пак да приемем, че има хора, които притежават повече от другите в дадена област. Кактос това си обясняваме нашите, макар и напоследък доста оскъдни, успехи. И може би те вземат същото като останалите 7 на стартовата линия, но с онова Малко от природата постигат по-добри резултати.Не искам да влизам в полемики, но не виждам защо нашите успехи винаги са чисти, а на другите - съмнителни. Утре ако Ивет успее ще я превъзнасяме, ако не - веднага ще набедим другите за "назобени"Помните ли "Най-бързия бял мъж на планетата"? Румяна, Станка, Явор - благодаря ви!!!
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              Ами тогава да разрешат тотално допинга, те и без това "високи спортни резултати" без него не могат да се постигат. Така и така спортистите са като опитни зайчета за мощните фармацевтични компании, а и ще се закрият сума ти излишни допинг-лаборатории, комисии и прочие поръчкови институции, които само избирателно проверяват. А световният рекорд на Флоранс Грифит на 100 метра бягане как беше постигнат, че сега не могат и на половин секунда да го доближат. Впоследствие тази иначе симпатична ми по онова време спринтьорка загина преждевременно май не от предозировка на аспирина. Този рекорд няма да може да бъде подобрен поне в следващите 20 години. Далеч съм от мисълта, че и нашите са абсолютно чисти, но само такива като нас проверяват и съответно изгърмяват, американците не ги бутат, понеже те са добри по душа.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                E някак си извънреден тапигьозлък се иска след като десетилетия си се "борил" за "чист спорт" изведнъж да признаеш допинга.Става въпрос не само за олимпийското движение ами за спорта изобщо.Публична тайна е употребата на допинг,само че за що се хващаш за американците?Руснаците като че ли всеки ден ги хващат ,пък се говори че заради тях сме "гърмяли " не веднъж.Нека бъдем обективни,парица е царица-който имал -дал и така...това не са неща започнали от вчера,и не са и неща които ще завършат утре.Вярвам че докато има професионален спорт ще има допинг,а избора дали да употребяваш от една страна и дали да го гледаш този спорт от друга си е личен.В крайна сметка печелбата идва от всички които гледат олимпиадата...

                Коментар

                Working...
                X