Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна собственост на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна собственост на автомобил

    колеги, сигурен съм, че има някъде такава тема, но не я намирам. казуса е следния: - искам смяна на собствеността на колата, т.е. прехвърляне на мое име, колата е със софийски номера, аз съм със софийска регистрация- т.е. не би трябвало да се налага смяна на номера. обаче ТАЛОНА МИ Е ОТ СТАРИТЕ. това променя ли нещо по въпроса със смяната на номера? Освен това ме вълнува силно дали трябва да минавам на каналите, понеже малко ми гърми гърнето и ще ми бъде проблем да го оправя преди каналите. последно май се минаваше само по документи, но....? ето това е от сайта на кат, какво значи последно 7. Диагностичен лист за техническа изправност - това документа за прегледа на колата ли е или е документ от каналите на КАТ? а и колко струва горе долу масрафаНЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ 1. Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Не се притеснявай от каналите, със сигурност даже и да се наложи да минеш ще ти сверят само номера рама/двигател и това е, колкото и да ти гърми колата.

    Коментар


      #3
      Няма значение, че талона ти е от старите.Важно е номера да не ти е от старите и няма да се наложи да минаваш канал.
      Marea Weekend HLX Jtd 110

      oO(_)____////____(_)Oo

      Коментар


        #4
        да, номера си е изряден от новите, но кво е тва 7 диагностичен лист? не става да минавам с праснато гърне, още повече, че ще карам колата от 200 км за тази манипулация ала бала... абе ще направя 100 неща и накрая да ме върнат... по добре първо да оправям гърне. защо все си мисля, че не трябва да ме набутат на канал?
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          да, номера си е изряден от новите, но кво е тва 7 диагностичен лист? не става да минавам с праснато гърне, още повече, че ще карам колата от 200 км за тази манипулация ала бала... абе ще направя 100 неща и накрая да ме върнат... по добре първо да оправям гърне. защо все си мисля, че не трябва да ме набутат на канал?
          Колега, що не вземеш едно парче ламарина, малко тел, лягаш под колата слагаш ламарината там дето ти е пробило гърнето (естествено малко й придаваш профил на ламаринката) и увиваш здраво с телта... все едно минаване на канала без да боботи ще изкара...
          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
          --- в сърцето завинаги... ---
          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

          Коментар


            #6
            Аз си купих колата със софийски номера и като отидох в КАТ само ми смениха алона-да е на мое име. Иначе нарамваш всички документи които имаш: договор за покупко-продажба, ГО, ГТП, голям талон, малък талон, лична карта... приблизително 40 лв. ии..абе да не забравя нещо..това беше само.. Ако си я купил с ГО трябва да имаш някакъв добавък ... /на мен ми го взеха там / После чакаш и те извикват по име.. късаш си нервите, защото извикват някакви лешпери дошли след теб, изпиваш 5 кафета от машината която тръгва с шут..и това е..но накрая като видиш талона на свое име, особено ако ти е първата количка /и ако си си я купил сам и си търсил кола близо 6месеца/ ммммммммммм...не съжаляваш за чакането нито грам!
            Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              да, номера си е изряден от новите, но кво е тва 7 диагностичен лист? не става да минавам с праснато гърне, още повече, че ще карам колата от 200 км за тази манипулация ала бала... абе ще направя 100 неща и накрая да ме върнат... по добре първо да оправям гърне. защо все си мисля, че не трябва да ме набутат на канал?
              диагностичен лист е май това което ти дават като минаваш прегледа, един лист със проверките които уж са ти правени и са задраскани със хиксче :D
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                мда де, надявам се да е това от ГТП, а не да е от техните канали някав лист.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар

                Working...
                X