Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли побойници и в този форум

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    blagun написа:
    Lane Staley написа:
    И аз не съм искал да засегна някого, но както един колега беше казал тук - извадиш ли пистолет, трябва да си готов да го използваш. Лошо е, че тези неща дават нещо като, да го наречем сигурност - човек е по-склонен да влезе в кавга, ако знае, че има с какво да се защити. А понякога границата между защитата и нападението е много тънка. Si vis pacem para belum - има истина в тези думи, но има и нещо отвъд тях.Наистина не очаквах толкова войнственост. Явно наистина има война по пътищата.
    Малко ОФФ Би ли ми казал, откъде имаш такива познания по латински език? Интересно ми е Аз съм завършил Класическата гимназия и оттам знам, но ти? За тези, които не разбират превеждам Si vis pacem para bellum - ако искаш мир, готви се за война. Ще те поправя, ако ми позволиш BELLUM се пише с 2 L Моята любима сентенция е Conscia mens recti famae mendacia ridet - Чистата съвест се надсмива на лъжливите слухове.
    Това с класическата е интересно - респект, както се казва на чист български. И малко то завиждам. Че в СОУто на почти нищо не ни учеха.Благодаря за поправката. Така е, но както се казва Errare humanum est Ами познанията ми са от чисто любопитство. Не са чак толкова големи, както се вижда от допуснатата грешка. Благодаря и на колегата Gantcho, който ме поправи на ЛС.Една от любимите ми е Aquila non capit muscas - Орелът не лови мухи.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #92
      и аз много се ядосвам на нахалниците, които нарушават правилата, и ръкомахат. Ето например сутринта от дружба, към изкачаването по надлеза над релсите, за към летището, карам си зад един бус, в колона, и прясно боядисана непрекъсната бяла линия, забраняваща изпреварването. И изведнъж чувам мощен рев на мотор иззад мен, поглеждам в лявото огледало и.... ГОЛФ 2!!! За нещастие на голфаджията, бях на 3-та в обороти. И набирам успоредно с него и не му давам да се прибере в лентата. Срещу него - камион! Оня намалява, ама аз също намалих, и оня се принуди да набие спирачките за да изостане и да се прибере. От там аз на трета без газ, намалих съвсем и започнах да се влача. В момента в който пича реши пак да изпреварва, аз пак - газ, и оня - греда... Направо побесня. При което свалих стъклото и с ръка посочих прясната линия, а оня маха с ръка, един вид "абе кво ми дреме за тая линия". На такива просто им казвам - ДАНО ДА УМРЕШ! Няма смисъл нито да се биеш с него, нито да му говориш, той ще си намери майстора сам, с това каране. Утре ще тръгне да изпреварва в насрещното при забранено изпреварване, и няма да успее да се върне.... Само едно се чудя - дали толкова ще бърза ако е тръгнал към Малашевци по еднопосочния път?

      Коментар


        #93
        Нервите не само зад волана, а и по принцип не водят до нищо, ама нищо добро. Никаква полза няма от това, най-много в сравнително млада възраст да си докарате високо кръвно, диабет, инсулт, инфаркт. Винаги искрено съм се възхищавал на сдържаните хора и макар, че не съм от тях, работя по въпроса :D .
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #94
          Lane Staley написа:
          blagun написа:
          Lane Staley написа:
          И аз не съм искал да засегна някого, но както един колега беше казал тук - извадиш ли пистолет, трябва да си готов да го използваш. Лошо е, че тези неща дават нещо като, да го наречем сигурност - човек е по-склонен да влезе в кавга, ако знае, че има с какво да се защити. А понякога границата между защитата и нападението е много тънка. Si vis pacem para belum - има истина в тези думи, но има и нещо отвъд тях.Наистина не очаквах толкова войнственост. Явно наистина има война по пътищата.
          Малко ОФФ Би ли ми казал, откъде имаш такива познания по латински език? Интересно ми е Аз съм завършил Класическата гимназия и оттам знам, но ти? За тези, които не разбират превеждам Si vis pacem para bellum - ако искаш мир, готви се за война. Ще те поправя, ако ми позволиш BELLUM се пише с 2 L Моята любима сентенция е Conscia mens recti famae mendacia ridet - Чистата съвест се надсмива на лъжливите слухове.
          Това с класическата е интересно - респект, както се казва на чист български. И малко то завиждам. Че в СОУто на почти нищо не ни учеха.Благодаря за поправката. Така е, но както се казва Errare humanum est Ами познанията ми са от чисто любопитство. Не са чак толкова големи, както се вижда от допуснатата грешка. Благодаря и на колегата Gantcho, който ме поправи на ЛС.Една от любимите ми е Aquila non capit muscas - Орелът не лови мухи.
          Много се радвам когато видя човек, който не е учил там, но пък има интерес към древните езици и култури! Браво!
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #95
            Абе кви езици и култури, бре, благуне, тука за тупаници се говори и за мечове, сабли дамаскини, пушки кримки, топове и джепане.
            Fiat Punto S55 1.1
            Fiat Forever!

            Коментар


              #96
              "Я си нося правата лопата (бел) и търмъка, де убирам плявата от нивътъ!"Ае сиктир с тия картечници, топове и други оръжия за масово поразяване! По-добре е до бой да не се стига. Боят винаги може да се избегне. Една хубава псувня винаги е полезна, ама чак пък бой... Да не говорим че ако се сбиеш с някой после може да лежиш по бързата процедура.Не съм стигал до бой, но обичам да пускам по някоя къдрава по идиотите по улиците. До миналата година (лятото) бях извънредно нервен шофьор. Буквално полудявах от простотиите които вършат идиотите зад волана. Носех топор под седалката и валяк от принтер (със зъбно колело накрая) в шофьорската врата. Един ден в час пик някакъв идиот с бясна скорост, изпреварвайки ме отдясно се размина буквално на една ръка разстояние от моята предница и задницата на автомобил движещ се в дясната лента. При това разминаване поднесе в насрещното, замалко щеше да удари един насрещно движещ се автомобил, обаче успя да овладее колата и се се върна в платното. Направо побеснях, качих се на клаксона, отворих прозореца, показах се навън и изредих цялата му рода до девето коляно. И оня кво направи? Вдигна си ръката и ми показа абсолютно хладнокръвно и без да влага никакви емоции един среден пръст. Набързо, просто ей-така. Премести го от единия крачол в другия, направи още няколко подобни п*дерастки изпреварвания и изчезна. Кво да му направиш на такъв? Да го спукаш от бой? И кво? Пак ще си го премести в другия крачол и ще продължи да си кара така. А за теб си остават само разправиите. Евентуално с полицията ако го набиеш, евентуално с любимата ни здравна система ако той те набие. Още същата вечер разтоварих арсенала от колата и сега въобще не ми пука ако се размина с подобни идиоти. Пускам им по една кротка и блага, местя го от единия крачол в другия и се радвам че не се е стигнало до катастрофа...
              Fiat Brava 1.6
              Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
              Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

              Коментар


                #97
                То не е и да го набиеш такъв. Той ще си намери майстора тоя ка*ут

                Коментар


                  #98
                  mita написа:
                  "Я си нося правата лопата (бел) и търмъка, де убирам плявата от нивътъ!"Ае сиктир с тия картечници, топове и други оръжия за масово поразяване! По-добре е до бой да не се стига. Боят винаги може да се избегне. Една хубава псувня винаги е полезна, ама чак пък бой... Да не говорим че ако се сбиеш с някой после може да лежиш по бързата процедура.Не съм стигал до бой, но обичам да пускам по някоя къдрава по идиотите по улиците. До миналата година (лятото) бях извънредно нервен шофьор. Буквално полудявах от простотиите които вършат идиотите зад волана. Носех топор под седалката и валяк от принтер (със зъбно колело накрая) в шофьорската врата. Един ден в час пик някакъв идиот с бясна скорост, изпреварвайки ме отдясно се размина буквално на една ръка разстояние от моята предница и задницата на автомобил движещ се в дясната лента. При това разминаване поднесе в насрещното, замалко щеше да удари един насрещно движещ се автомобил, обаче успя да овладее колата и се се върна в платното. Направо побеснях, качих се на клаксона, отворих прозореца, показах се навън и изредих цялата му рода до девето коляно. И оня кво направи? Вдигна си ръката и ми показа абсолютно хладнокръвно и без да влага никакви емоции един среден пръст. Набързо, просто ей-така. Премести го от единия крачол в другия, направи още няколко подобни п*дерастки изпреварвания и изчезна. Кво да му направиш на такъв? Да го спукаш от бой? И кво? Пак ще си го премести в другия крачол и ще продължи да си кара така. А за теб си остават само разправиите. Евентуално с полицията ако го набиеш, евентуално с любимата ни здравна система ако той те набие. Още същата вечер разтоварих арсенала от колата и сега въобще не ми пука ако се размина с подобни идиоти. Пускам им по една кротка и блага, местя го от единия крачол в другия и се радвам че не се е стигнало до катастрофа...
                  Абе ти го ритни по пищова,така поне известно време ще го боли като си го мести от единия в другия :DТакива премеждия имах преди,често ме псуваха щот понякога малко шматкаво карам. От миналата година минах експресен по татуиране и пиърсинг.Сега ме мислят за рецидивист и наркоман и обикновенно само ме погледнат лошо и се врътнат :D Иначе на бой бих налетял само као другия е по дребен : d

                  Коментар


                    #99
                    ////Punto//// написа:
                    И аз не съм имал подобни изпълнения по светофарите Поне не помня де. Айде де колегите. Не се стеснявайте. Ония от БМВ форума трупат точки кой колко е свалил с по една тупаница, кой размахвал пушки пистолети прашки и т.н. Толкоз пък ли сме кротки
                    аз братле като ме ядоса някоя и ме сече и размахвам нещо друго Yellow_Flash_Colorz_PDT_03

                    Коментар


                      snake написа:
                      Нервите не само зад волана, а и по принцип не водят до нищо, ама нищо добро...
                      Да, но не винаги човек може да ги сдържа, дори да има и най-доброто желание. Днес някакво ненормално момченце с опел астра (как не записах номера, човек винаги се сеща за тези неща късно...) по чудо не предизвика катастрофа на безопасен прав широк път между Пещера и Пазарджик. Залепваше се за броните на колите, на няколко пъти се пробва да изпревари коли от дясно и доста пъти успя, но ... Но дойде момента, в който изпревари от дясно и мен и ми се хилеше просташки . Е в този момент вече пелената ми падна. За ужас най-вече на жена ми (двете деца, които пътуваха с нас, се забавляваха от случката) го настигнах, изравних се с него и не му позволявах да мръдне наникъде (пътят е широк и позволява да се разминат 4 коли), накрая наби спирачки пред спряла в неговата лента на пътя кола.Изпуснах си нервите и карах много опасно, от което не се гордея и нямам оправдание, но в такава ситуация сигурно трябва да си евнух, за да не реагираш. А откачалника след набиването на спирачки със страшна пушилка от ауспуха все пак ме изпревари и продължи с каскадите.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        snake написа:
                        snake написа:
                        Нервите не само зад волана, а и по принцип не водят до нищо, ама нищо добро...
                        Да, но не винаги човек може да ги сдържа, дори да има и най-доброто желание. Днес някакво ненормално момченце с опел астра (как не записах номера, човек винаги се сеща за тези неща късно...) по чудо не предизвика катастрофа на безопасен прав широк път между Пещера и Пазарджик. Залепваше се за броните на колите, на няколко пъти се пробва да изпревари коли от дясно и доста пъти успя, но ... Но дойде момента, в който изпревари от дясно и мен и ми се хилеше просташки . Е в този момент вече пелената ми падна. За ужас най-вече на жена ми (двете деца, които пътуваха с нас, се забавляваха от случката) го настигнах, изравних се с него и не му позволявах да мръдне наникъде (пътят е широк и позволява да се разминат 4 коли), накрая наби спирачки пред спряла в неговата лента на пътя кола.Изпуснах си нервите и карах много опасно, от което не се гордея и нямам оправдание, но в такава ситуация сигурно трябва да си евнух, за да не реагираш. А откачалника след набиването на спирачки със страшна пушилка от ауспуха все пак ме изпревари и продължи с каскадите.
                        Не ми казвай, че си задаваш тема за размисъл и сам си отговаряш!

                        Коментар


                          Самоцитирах се за майтап, пък кой както го е схванал. Във форум и чат хумора не винаги се схваща, но това е положението, ще взема да спра да се правя на духовит.Чисто и просто разказах случката и направих опит за самокритика :D . Т.е. по-добре не правете това, избягвайте тези ситуации, дори после да кипите отвътре, това исках да кажа. Сега, след като тази глупава случка е отминала, знам, че никога няма да я повторя.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            Ех, как да не правим?! Аз ако бях, сигурно пак по същия начин бих реагирал. Като видя такива келеши, било то опелджии или голфаджии, просто се вбесявам. Но сега и аз не мога да правя много наказателни акции, щото жената също се сърди, а и бебето... Но си прав, че в общи линии е безсмислено. Няма да превъзпитаме простаците, защо да заприличваме на тях.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              sugarboy написа:
                              Няма да превъзпитаме простаците, защо да заприличваме на тях.
                              Много точно !
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                Ей тва робско оправдание бе.... ми да се оставим да ни правят на бълъци!

                                Коментар

                                Working...
                                X