Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

й - Тема за правопис

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    EVITA написа:
    На какви ли Очители ще попаднат нашите деца
    "Варви народе вазродени...."
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #17
      Всичко това идва от SMS-те на латиница.

      Коментар


        #18
        Явно и в други форуми се вълнуват за правописа, което е добре: http://extelligence.ringlet.net/flas...es/000662.html . В днешните безпросветни времена, в които голяма част от хората смятат, че знанието се изразява в това да потърсиш и намериш нещо в Google или пък да препишеш на матурата (ами да, кой ти пречи, "контролират" те твоите собствени учители) и да влезеш без изпит, но със знания на седмокласник, мисля, че не е лошо да си припомняме основите на правописа.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          Не е обаче много сигурно дали могат да намерят нещо в Google,защото щяха да са си намерили как да си проверяват правописа

          Коментар


            #20
            Ако правописа е проблемен само по форумите здраве му кажи .Но като влезна в http://www.dnes.bg/ да прочета последните новини то се натъквам на купчина правописни грешки .Хем това би следвало да го пишат най грамотни хора .Колкото до нашия форум аз бих се радвал знаещите и имащите право да редактират постовете да поправят някой от неправилно написаните думи , но така ,че когато четем написаното да можем да разберем коя е истински правилно написана дума.Например стана въпрос за бобина .Дали трябва да се пише бобина или бубина ? Нека грешната буква се изпише голяма с друг цвят и вече да знаем как се пише и изговаря.Мое мнение е и лично за мен би било от полза.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #21
              Нашия форум е малко... с техническа насока! Имам на предвид, че доста от термините са чуждици! 100% от колегите биха написали дифтунка, а всъщност идва от немското дихтунг (уплътнение)! Но това е само един пример, който би го оценил само технически грамотен и то в сферата на автомобилите! Естествено и аз бих се изложил с правписа на термини примерно в някой медицински или компютърен форум!

              Коментар


                #22
                Виште сега. Това е бесмислено. Навсякаде има простотий. Неможете да се пребори те с неграмотноста. Такаче присаеденете се.
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #23
                  Имбус - Инбус - Лимбус - Линбус Тото 1 от 4

                  Коментар


                    #24
                    Да честитим ПЪРВИЯ ПОСТ на този наш колега!Саглсен сам с веско, по добре е да се присаединиме кам тйах да не ни забелиазвът а ние си знаеме че сме си ние потят ми се стаклата ПОМОЩ КАКВО ДА НАПРАЖЙА?

                    Коментар


                      #25
                      ///// написа:
                      Нашия форум е малко... с техническа насока! Имам на предвид, че доста от термините са чуждици! 100% от колегите биха написали дифтунка, а всъщност идва от немското дихтунг (уплътнение)! Но това е само един пример, който би го оценил само технически грамотен и то в сферата на автомобилите! Естествено и аз бих се изложил с правписа на термини примерно в някой медицински или компютърен форум!
                      Не става въпрос за термини, колега! Недопустимо е пълнолетен човек да пише Оправя, или дори Оправа! Имаче е пълно с термини в тоз наш форум, но не става въпрос за еаърбег, събуфер, или нещо подобно. Дори и да не си сигурен за думичката биалеТка, ако не си сигурен дали е с Д, или Т, то можеш да поровиш малко и да провериш вместо да се излагаш. Аз също понякога не съм сигурен в думичките, които пиша. Мисля, че никой не може да бъде оневинен, че не е научил правописа на родният си език! Нито интернет, който в началото бе само на латиница, нито СМС-ите, нито това, че си е чоплил носа в училище! Човек винаги може да се научи, стига да иска!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #26
                        Колеги , в темата за правопис се наблюдава масова липса на... запетайки! Да не са ги забранили?Има и в повече - от престараване Я си ги наслагайте където трябва.Ако не знаете къде точно, пускайте по няколко в края на постовете си.Като престоят една нощ, може и да се наместят. Или да помоля някой модератор да ви (ме) нашари с червеното? Майтапя се ,,,,,,,,
                        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                        Коментар


                          #27

                          Коментар


                            #28
                            Прикачени файлове
                            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              #29
                              deadairplane написа:
                              Vladim написа:
                              Не става въпрос за термини, колега! Недопустимо е пълнолетен човек да пише Оправя, или дори Оправа! Имаче е пълно с термини в тоз наш форум, но не става въпрос за еаърбег, събуфер, или нещо подобно. Дори и да не си сигурен за думичката биалеТка, ако не си сигурен дали е с Д, или Т, то можеш да поровиш малко и да провериш вместо да се излагаш. Аз също понякога не съм сигурен в думичките, които пиша. Мисля, че никой не може да бъде оневинен, че не е научил правописа на родният си език! Нито интернет, който в началото бе само на латиница, нито СМС-ите, нито това, че си е чоплил носа в училище! Човек винаги може да се научи, стига да иска!
                              Не че нещо, но тая дума в червено, е написана правилно, според речниците, които прерових.
                              Уууправя се пише! Това съм искал да дам за пример. Дори да сбъркам не мога - голям зор, като имаш някаква матрица в главата!
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар


                                #30
                                Ясно е, че всички грешим, понякога от бързане, но по-често от незнание. Елементарните неща поне не е лошо да се знаят и да се спазват. За й смятам, че вече се разбрахме . Всеки, прочел темата, поне това ще запомни, което е все пак нещо. Не е лошо и да се прави разлика между "нямаме" и "няма ме".А колкото до запетайките, слагам ги там, където ми се струва, че им отива да стоят :D . Това е майтап, тук вече навлизаме в дебрите на филологията, а форумът наистина е технически и не е нужно да се стига до издребняване.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X