Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с "продадена" кола.!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Как да кажеш в полицията, че са я откраднали като нямаш нито ключ нито талон?!Свалиха ме на светофара ли ?
    F31 BMW 320d

    Коментар


      #17
      Vladim написа:
      snake написа:
      Ако си я продал със старите номера, отиваш в КАТ и я бракуваш без проблем съвсем легално. Казваш, че е предадена за скрап. Естествено като отидеш в данъчното да ти я отпишат, ще трябва да си платиш и данъка.
      Без номерата и документ, че си я предал за скрап от фирмата изкупвач, как ще стане?
      Не знам, става. Съвсем наскоро един приятел установи, че ЗАЗ-ката му още му се води и й се начислява данък. А още преди доста години я е продал на някакви цигани. Вярно е, че търсихме познати в КАТ, но колкото да не се заяждат. По принцип за кола със стари номера става. Подаде молба, описа случката и му издадоха документ за пред данъчното, че колата е бракувана. Ако номерата са от новите, не може да стане.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        значи братле аз имах същия проблем продадох колата с пълномощно и 3 год. ни вест ни кост и изведнъж имам да плащам данъци, отидох при нотариоса при който е направено пълномощното обясних му каква е работата и той ми направи едно предупредително писмо че в 7 дневен ако упълномощения не покрие задълженията и не прехвърли колата на свое име прекратявам пълномощното и трябва да ми върне автомобила в 7 дневния срок нито беше платено нещо нито беше прехвърлена колата но аз вече имах предупредително писмо което е изпратено на адрес и има клеймо със съответната дата от там задвижих частен съдия изпълнител след 10тина дни съдията ми се обади че колата е открита и ме попита кога мога да си я получа отидох при него а там ония охлюв ми циври че щял да си плати всичко бил забравил да ги плаща данъците и така братле ония покри данъците покри и разходите на частния съдия изпълнител и чак тогава му направихме договор за покупко-продажба и му дадох колата, а можех изобщо да не му я давам ама не съм такъв човек да се ебавам с хората. А и още нещо ако не можеш да го откриеш човека защо не пробваш да го откриеш чрез застрахователите, той без данък може да кара ама без застраховка няма как да кара така е открил мойта кола съдията

        Коментар


          #19
          BAI MILE написа:
          значи братле аз имах същия проблем продадох колата с пълномощно и 3 год. ни вест ни кост и изведнъж имам да плащам данъци, отидох при нотариоса при който е направено пълномощното обясних му каква е работата и той ми направи едно предупредително писмо че в 7 дневен ако упълномощения не покрие задълженията и не прехвърли колата на свое име прекратявам пълномощното и трябва да ми върне автомобила в 7 дневния срок нито беше платено нещо нито беше прехвърлена колата но аз вече имах предупредително писмо което е изпратено на адрес и има клеймо със съответната дата от там задвижих частен съдия изпълнител след 10тина дни съдията ми се обади че колата е открита и ме попита кога мога да си я получа отидох при него а там ония охлюв ми циври че щял да си плати всичко бил забравил да ги плаща данъците и така братле ония покри данъците покри и разходите на частния съдия изпълнител и чак тогава му направихме договор за покупко-продажба и му дадох колата, а можех изобщо да не му я давам ама не съм такъв човек да се ебавам с хората. А и още нещо ако не можеш да го откриеш човека защо не пробваш да го откриеш чрез застрахователите, той без данък може да кара ама без застраховка няма как да кара така е открил мойта кола съдията
          Съдия може да го направи, градски, но на частно лице застрахователите не са длъжни да разкриват личните данни на клиентите си. Даже им е забранено.
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #20
            gantcho написа:
            BAI MILE написа:
            значи братле аз имах същия проблем продадох колата с пълномощно и 3 год. ни вест ни кост и изведнъж имам да плащам данъци, отидох при нотариоса при който е направено пълномощното обясних му каква е работата и той ми направи едно предупредително писмо че в 7 дневен ако упълномощения не покрие задълженията и не прехвърли колата на свое име прекратявам пълномощното и трябва да ми върне автомобила в 7 дневния срок нито беше платено нещо нито беше прехвърлена колата но аз вече имах предупредително писмо което е изпратено на адрес и има клеймо със съответната дата от там задвижих частен съдия изпълнител след 10тина дни съдията ми се обади че колата е открита и ме попита кога мога да си я получа отидох при него а там ония охлюв ми циври че щял да си плати всичко бил забравил да ги плаща данъците и така братле ония покри данъците покри и разходите на частния съдия изпълнител и чак тогава му направихме договор за покупко-продажба и му дадох колата, а можех изобщо да не му я давам ама не съм такъв човек да се ебавам с хората. А и още нещо ако не можеш да го откриеш човека защо не пробваш да го откриеш чрез застрахователите, той без данък може да кара ама без застраховка няма как да кара така е открил мойта кола съдията
            Съдия може да го направи, градски, но на частно лице застрахователите не са длъжни да разкриват личните данни на клиентите си. Даже им е забранено.
            да обаче в случая става въпрос за собственика на автомобила а по номера може и в нета да го провери къде е направена застаховката и после с лична карта при застрахователя

            Коментар


              #21
              Какъв е изводът?Не продавайте МПС-та с пълномощно

              Коментар


                #22
                BAI MILE написа:
                gantcho написа:
                BAI MILE написа:
                значи братле аз имах същия проблем продадох колата с пълномощно и 3 год. ни вест ни кост и изведнъж имам да плащам данъци, отидох при нотариоса при който е направено пълномощното обясних му каква е работата и той ми направи едно предупредително писмо че в 7 дневен ако упълномощения не покрие задълженията и не прехвърли колата на свое име прекратявам пълномощното и трябва да ми върне автомобила в 7 дневния срок нито беше платено нещо нито беше прехвърлена колата но аз вече имах предупредително писмо което е изпратено на адрес и има клеймо със съответната дата от там задвижих частен съдия изпълнител след 10тина дни съдията ми се обади че колата е открита и ме попита кога мога да си я получа отидох при него а там ония охлюв ми циври че щял да си плати всичко бил забравил да ги плаща данъците и така братле ония покри данъците покри и разходите на частния съдия изпълнител и чак тогава му направихме договор за покупко-продажба и му дадох колата, а можех изобщо да не му я давам ама не съм такъв човек да се ебавам с хората. А и още нещо ако не можеш да го откриеш човека защо не пробваш да го откриеш чрез застрахователите, той без данък може да кара ама без застраховка няма как да кара така е открил мойта кола съдията
                Съдия може да го направи, градски, но на частно лице застрахователите не са длъжни да разкриват личните данни на клиентите си. Даже им е забранено.
                да обаче в случая става въпрос за собственика на автомобила а по номера може и в нета да го провери къде е направена застаховката и после с лична карта при застрахователя
                Прав си градски, забравих за тази дребна подробност
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар


                  #23
                  snake написа:
                  Ако си я продал със старите номера, отиваш в КАТ и я бракуваш без проблем съвсем легално. Казваш, че е предадена за скрап. Естествено като отидеш в данъчното да ти я отпишат, ще трябва да си платиш и данъка.
                  Няма стари няма нови номера.При бракуване в КАТ искат да се представят номерата и двата талона.Щом е продадена, нали са дадени на новия собственик талоните. Как ще се бракува?С номерата номера минава като се заяви в КАТ, че са откраднати. Издава се някакъв документ, който се представя при бракуване, но с талоните не вярвам да стане. Нали големия трябва да се съхранява в къщи?А в банъчното искат големия талон, който в КАТ обработват така, че да не е валиден.При бракуването на моя ветеран, "Москвич-408 И", не са ми искали документ, че съм предал колата за разкомплектоване. Само попълних декларация, че ще я съхранявам в частен имот. А циглаците като видят кола без номера, няма отърване. Единствено да му опра нещо в челото.чичо Нено
                  Fiat Punto 1,1- 1996г.
                  газ-бензин , "Lovato"

                  Коментар


                    #24
                    Аз като гледам каква е колата на колегата - ГОЛФ 1 - най-вероятно е някъде разпарчетосана и продадена за скраб.Пък талоните са някъде изхвърлени - не им е пукало, щото не са на тяхно име.Не разбирам защо като си продавате колите, не ги прехвърляте? Като сте продавач, нищо не ви коства. Да му мисли купувача.Както и по-горе казах, и нашия Опел се води на комшията, но сме съседи откакто се помним и няма къде да избягам, нито той. При сделка с непознат - тъй и тъй отивате при нотариус - пишете вместо пълномощно - договор за покупко-продажба и толкоз.Иначе стават тези работи.Мисля че BAI MILE е дал най-доброто решение. Пробвай така.

                    Коментар


                      #25
                      Според мен единственото решение е обявяване на колата за открадната. Пълномощното и да не се отмени то урежда само ползването на автомобила, не и разпореждането с него. С други думи упълномощения трябва да предоставни автомобила на упълномошителя при поискване от първия. Ако не-полиция и обяване на автомобила за откраднат. Може и директно дело срещу упълномощения. Но за това си трябв адвокат и трае около 3 години....
                      Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

                      Коментар


                        #26
                        Neno Er написа:
                        snake написа:
                        Ако си я продал със старите номера, отиваш в КАТ и я бракуваш без проблем съвсем легално. Казваш, че е предадена за скрап. Естествено като отидеш в данъчното да ти я отпишат, ще трябва да си платиш и данъка.
                        Няма стари няма нови номера.При бракуване в КАТ искат да се представят номерата и двата талона.Щом е продадена, нали са дадени на новия собственик талоните. Как ще се бракува?С номерата номера минава като се заяви в КАТ, че са откраднати. Издава се някакъв документ, който се представя при бракуване, но с талоните не вярвам да стане. Нали големия трябва да се съхранява в къщи?А в банъчното искат големия талон, който в КАТ обработват така, че да не е валиден.При бракуването на моя ветеран, "Москвич-408 И", не са ми искали документ, че съм предал колата за разкомплектоване. Само попълних декларация, че ще я съхранявам в частен имот. А циглаците като видят кола без номера, няма отърване. Единствено да му опра нещо в челото.чичо Нено
                        Не ми се спори. Както писах по-горе, чисто и просто това упражнение съм го правил с един приятел. Съвсем добросъвестно описахме всичко, никакви рушвети не сме давали. Колкото да талоните, не забравяй, че колите едва от няколко години имат по два талона - голям и малък. Преди това беше само един. В КАТ ни казаха, че само със старите номера може да стане това бракуване. Факта че номерата не са сменени и колата се води в КАТ със стари номера, за тях може да е равносилно на бракуване и затова да се прави лесно.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар

                        Working...
                        X