Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с "продадена" кола.!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с "продадена" кола.!

    Здравейте колеги Имах един Голф 1 , преди няколко години го "продадох" но без прехвърляне и се оказа, че не му е плащано нищо и сега Данъчното търсят мен ,защото Аз се водя собственик на Автомобила, тогава преди 4-5 години при Нотариус му дадох пълномощно , но не генерално, а само за управление на автомобил, та въпроса ми е какво да правя ,по какъв начин да изляза от ситуацията ? Много Ви благодаря за съветите предварително!

    #2
    Плащаш си данъците, анулираш пълномощното и обявяваш колата за открадната, след това твой познат полицай я открива и юнака дето те е овътрил се сдобива с дело (и досие) за автоджамбазин.Миролюбивия вариант е да си платиш данъците и да пиеш една студена вода, от това няма как да избягаш.

    Коментар


      #3
      А междинния вариант е, първо да се обадиш на купувача, като му кажеш, че ако до 3(5,7,20) дни не оправи тези "твои" задължения, минаваш на варианта, който ls1 ти е казал. Ако откаже - анулиране на пълномощното и т.н. А парите кото ти е дал ще се смятат за наем. Така че, действай. И нашият Опел се води все още на стария собственик, но той ми е съсед и редовно си му плащам всичко...

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        А междинния вариант е, първо да се обадиш на купувача, като му кажеш, че ако до 3(5,7,20) дни не оправи тези "твои" задължения, минаваш на варианта, който ls1 ти е казал. Ако откаже - анулиране на пълномощното и т.н. А парите кото ти е дал ще се смятат за наем. Така че, действай...
        Точно същото щях да предложа и аз.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Прави сте, просто рано сутрин съм малко зъл

          Коментар


            #6
            Следвай плана на ls1, старото ни Ритмо го обявихме за откраднато при познат ушев...

            Коментар


              #7
              Много шум за нищо. Този голф 1 за 4-5 години данъка му едва ли е повече от 60-70 лв. Да го обявиш за откраднат - това си е измама и можеш да загазиш за някакви мизерни левчета. Чисто и просто трябва да се разберете, в противен случай анулираш пълномощното и си прибираш гълфстрийма. Ако не го дава - жалба за обсебване.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Това може и да съм го писал вече - аз си продадох кадета с генерално но СРОЧНО пълномощно. Т.е. онзи имаше право да си го продаде на себе, си но до 40 дни. Той нещо се замота, аз му се обадих и му казах, че ще го обявя за откраднат. Той ми се тросна нещо и затвори, но след 10 минути се обади с уговорка да ходим да го прехвърлим. Бързо и ефективно Да не говорим що за глупост е да си дадеш колата по този начин. Данъка може и да не те притеснява, но ако онзи прегази някого и избяга, а се намери някой да му види номера, познай кого ще търсят от полицията!!!
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  По-добре му плати данъците и се радвай,че този юнак не е направил някоя беля с кола на твое име. Аз продадох семейната ни Лада на един познат без договор,само на честна дума.И тоя папагал блъснал някакъв пенсионер на пешеходна пътека и избягал.Естествено,полицаите след един час бяха пред входа ни и се почна едно ходене по мъките,не ти е работа.Тая Лада ни излезна златна.
                  Octavia RS
                  Evo 10-служебната играчка.

                  Коментар


                    #10
                    Нека не забравяме, че юнакът остава с копие от анулираното пълномощно и с него може да докаже, че не е бил във владение на автомобила без представителна власт. Обаче, ако се напъне, също може да докаже, че собственикът е бил страна по скрита сделка целяща да заобиколи закона.Разберете се приятелски, ако трябва сплаши го, но не действай радикално ю, както предлагат някои колеги, щото иначе се навлиза в една правна каша дето...Успех!!!
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #11
                      Аз вървя по тази гадна пътека вече 3 години.Продадох така една Самара, от 2 години я търсят - отменях пълномощни и т.н. - всичко заедно с адвокат.Сега вече 3 пъти ме викат да пиша обяснения, отсрещната страна разправят че я били препродали и се губят следите.А всъщност никой не издирва колата в момента - в кат си се води на мен, дължа си чинно ваче над 200лв данъци и си майката таковало...Кога ще се свърши....не знам
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Yavor написа:
                        Аз вървя по тази гадна пътека вече 3 години.Продадох така една Самара, от 2 години я търсят - отменях пълномощни и т.н. - всичко заедно с адвокат.Сега вече 3 пъти ме викат да пиша обяснения, отсрещната страна разправят че я били препродали и се губят следите.А всъщност никой не издирва колата в момента - в кат си се води на мен, дължа си чинно ваче над 200лв данъци и си майката таковало...Кога ще се свърши....не знам
                        Ако си я продал със старите номера, отиваш в КАТ и я бракуваш без проблем съвсем легално. Казваш, че е предадена за скрап. Естествено като отидеш в данъчното да ти я отпишат, ще трябва да си платиш и данъка.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          Ако си я продал със старите номера, отиваш в КАТ и я бракуваш без проблем съвсем легално. Казваш, че е предадена за скрап. Естествено като отидеш в данъчното да ти я отпишат, ще трябва да си платиш и данъка.
                          Без номерата и документ, че си я предал за скрап от фирмата изкупвач, как ще стане?
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            snake написа:
                            Ако си я продал със старите номера, отиваш в КАТ и я бракуваш без проблем съвсем легално. Казваш, че е предадена за скрап. Естествено като отидеш в данъчното да ти я отпишат, ще трябва да си платиш и данъка.
                            Без номерата и документ, че си я предал за скрап от фирмата изкупвач, как ще стане?
                            Да ама беше с новите номера.Тя ако беше със старите, отдавна щеше да е решен проблема.... Имаше начин тогава, ама сега
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              snake написа:
                              Yavor написа:
                              Аз вървя по тази гадна пътека вече 3 години.Продадох така една Самара, от 2 години я търсят - отменях пълномощни и т.н. - всичко заедно с адвокат.Сега вече 3 пъти ме викат да пиша обяснения, отсрещната страна разправят че я били препродали и се губят следите.А всъщност никой не издирва колата в момента - в кат си се води на мен, дължа си чинно ваче над 200лв данъци и си майката таковало...Кога ще се свърши....не знам
                              Ако си я продал със старите номера, отиваш в КАТ и я бракуваш без проблем съвсем легално. Казваш, че е предадена за скрап. Естествено като отидеш в данъчното да ти я отпишат, ще трябва да си платиш и данъка.
                              Продадох я със старите номера, проблема е че този на който я продадох не мога да го намеря и не знам колата въобще къде е, те без мен не могат да направят нищо.! Най-вероятно е за скраб някъде Чудя се какво да правя, това е един проблем който много хора имат , като стигна до някакво решение ще пиша.

                              Коментар

                              Working...
                              X