Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за фотоапарат!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Stilo написа:
    Прощавай, но тестовата постановка при сравняване на камера по ISO изисква кадъра да е направен на един и същи обект, по едно и също време, на едно и също място при равни други условия.
    Божке, къде видяхте, че правя тестове.Снимките които показах са на въпроса на Владим:"А между другото на по-тъмно дори да няма голямо зърно, не виждам, каква картинка ще изкарате (без светкаваица). Интересни са ми цветовете и контраста..."Просто давам 2 снимки, като можете дори да ме упрекнете, че съм ги рисайзнал.Просто мен ме задоволява този резултат, това са любителски снимки все пак.sclera_bg"при снимане на закрито (у дома например) и при намалено осветление - вечер, ако е на режим автомат и автоматична светкавица се държи абсолютно непредсказуемо - светкавицата пали, но снимка или няма (пълен мрак) или е много тъмна; е понякога има сполука ама не е работа."Това много ми прилича да си снимал от прекалено далеч и светкавицата да не е успяла да осветиобекта. Снимай по-отблизо. То повечето сапунерки имат слаби светкавици дето на повече от 3 метра забрави да снимаш нещо.Ако може да дадеш снимка ще е най-добре, че така е трудна работа.Иначе с моя панасоник няма такъв проблем. Случва се обаче да не може да фокусира някой път и да излезе размазана снимкатано това са нормални неща.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #47
      Колега, TZ1 е за мен супер-сапунер на Панасоник, който въпреки че няма пълни ръчни настройки получава много добра оценка от dpreviewhttp://www.dpreview.com/reviews/panasonictz1/page11.aspЕдно предварително запознаване с поведението на апарата при различните режими ще ти спести много нерви, а и също така в тях можеш да ограничаваш светкавицата или да променяш времето на експозиция, с което да се коригира "тъмния" краен резултат. Също така, когато зададеш в автоматичен режим и забраниш светкавицата, камерата сама избира възможно най-високото ISO за да компенсира ниската осветеност. Това наистина внася шум, който е валиден обаче за всички дигитални апарати. Да не ти показвам снимката ми с Джак Никълсън, която бе провалена (автоматичен режим, 400 ISO, светкавица с малък обсег на действие - 2 метра) именно от апаратче на прехвалените Sony. Шумът е невероятен.

      Коментар


        #48
        trace написа:
        Божке, къде видяхте, че правя тестове.Снимките които показах са на въпроса на Владим:"А между другото на по-тъмно дори да няма голямо зърно, не виждам, каква картинка ще изкарате (без светкаваица). Интересни са ми цветовете и контраста..."Просто давам 2 снимки, като можете дори да ме упрекнете, че съм ги рисайзнал.Просто мен ме задоволява този резултат, това са любителски снимки все пак.
        Добре де... аз пак недоумявам нещо... Тази тъмната ти снимка е размазана, няма рязкост поради ниската скорост на затвора. И определено е недоекспонирана - тъмна. В този случай мисля, че много по-добър ефект щеше да постигнеш с намалена светкавица от по-голямо разстояние. В крайна сметка мисля да се откажа от този спор, предлагам ви няколко снимки подбрани набързо от моите колекции. В тях ясно си личи, защо е важно апаратът да има голямо оптично увеличение. Като поразгледах снимки, които бях забравих, си припомних, че този апарат има изключително добро цветопредаване, а не неестесвени изкуствено усилени. Някой твърдеше, че снимките били по-размазани - вижте тези с момичето. Ниският детайл на професионален език, или размазването 99% е по вина на снимащия. Има и друг фактор според, който позицията на блендата влияе на дълбочината на рязкост, но не ми се влиза в детайли. Снимките са правени с Panasonic FZ-5 http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz5/ фотоапарат на 3 години. Може би е една идея по-висок клас от сапунерките, но е старичък вече. Снимките са в оригинал, без корекции. Тази с котката е възстановен файл, а онази със светкавицата ми е прекалено ценна за да я пусна в пълен размер. На останлите може да се види при какви условия са снимани с малко по-умни програмки, дори едно ACDSee върши работа. Тъмните снимки са снимани от 80 до 200 ИСО.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=272074
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #49
          Vladim написа:
          Добре де... аз пак недоумявам нещо... Тази тъмната ти снимка е размазана, няма рязкост поради ниската скорост на затвора. И определено е недоекспонирана - тъмна. В този случай мисля, че много по-добър ефект щеше да постигнеш с намалена светкавица от по-голямо разстояние.
          Tака е, всъщност съм я правил ей така, докато хапвах тортичка. Скоростта е 1/4, ИСО 80, от ръка, а и жената мърда.Няма как да е неразмазана, каквито и стабилизации да има.А иначе ние не спорим, просто си лафим.п.с. А какво стана с колегата дето пусна темата - купи ли апарат ?И нека пусне някоя снимка
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #50
            trace написа:
            Tака е, всъщност съм я правил ей така, докато хапвах тортичка. Скоростта е 1/4, ИСО 80, от ръка, а и жената мърда.Няма как да е неразмазана, каквито и стабилизации да има.А иначе ние не спорим, просто си лафим.п.с. А какво стана с колегата дето пусна темата - купи ли апарат ?И нека пусне някоя снимка
            Ммдам... затова по-добре със светкавичка за да не ти е толкова ниска скоростта и вероятноста от размазване! От тези тъмните моите снимки нито една не е от статив. Подпирал съм се, къде на парапет, къде на стена... е на някои им личи де... Както и да е. Дори и да спорим - няма лошо, особено когато се прави културно! :D В спорът се ражда истината! А за колегата - наистина да сподели, какво си купи. И въобще избра ли си нещо, че май го ошашавихме...
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #51
              Определено го ошашавихте.Но нищо Хайде ошашкайте и мен. Искам нещо от класа на този Панасоник FZ-5Какво бихте ми препоръчали?
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #52
                Lane Staley написа:
                Определено го ошашавихте.Но нищо Хайде ошашкайте и мен. Искам нещо от класа на този Панасоник FZ-5Какво бихте ми препоръчали?
                Огледай тези модели: FZ18E-K; FZ50EG-K и FZ8EG-K. И си избери според парите, които се дават Между другото доста колеги на, които не им се давата пари за огледално-рефлексен апарат си купиха апарати от този тип и разбира се Панасоник! Аз общо взето повлякох крак... Работим в телевизия така, че прецени дали сме направили правилен избор.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #53
                  По последни новини има вече надежда всеки, ама абсолютно всеки да си купи огледално-рефлексен апарат, който да е с размерите на камера от рода на TZ5. Да, разработката е отново на Panasonic в сътрудничество с Olympus. Още от следващата година ще се появят новите камери и всеки ще може да се радва на супер-възможностите на SLR-ите и размерите на ХХ-зумовите сапунери. С новата система Micro Four Thirds се запазва размера на матрицата, но се намалява фокусното разстояние, от което следват всички минималистични плюсови характеристики. Ето инфотоhttp://www.dpreview.com/news/0808/08...Доброто е че който иска да ползва старите си обективи ще може с един преходник да ги закачи на новото малко тяло.Аз вече започвам да броя дните и да събирам парички за новата камерка.

                  Коментар


                    #54
                    Хахах наистина ме шашнахте и не мога да реша още кой модел да е
                    Lancia Lybra 2,4JTD '03
                    Фиат Браво 1.9TD75 '97
                    Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                    Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                    Коментар


                      #55
                      Vladim написа:
                      Lane Staley написа:
                      Определено го ошашавихте.Но нищо Хайде ошашкайте и мен. Искам нещо от класа на този Панасоник FZ-5Какво бихте ми препоръчали?
                      Огледай тези модели: FZ18E-K; FZ50EG-K и FZ8EG-K. И си избери според парите, които се дават Между другото доста колеги на, които не им се давата пари за огледално-рефлексен апарат си купиха апарати от този тип и разбира се Панасоник! Аз общо взето повлякох крак... Работим в телевизия така, че прецени дали сме направили правилен избор.
                      Много благодаря. Ще бъде или ФЗ8 или това:http://www.electron.bg/product_info....3238Какво мислиш за Сoни-то?Едит:Отказах се от Сони. Утре си вземам ФЗ8
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #56
                        Lane Staley написа:
                        Много благодаря. Ще бъде или ФЗ8 или това:http://www.electron.bg/product_info....3238Какво мислиш за Сoни-то?Едит:Отказах се от Сони. Утре си вземам ФЗ8
                        Моля, моля. За сонито нямам никакви наблюдения... А за Панасоника само мога да кажа, че има чудесен обектив! Имаш, както 12 кратно увеличение, така и макро от 5см. Освен това за класа апарат е чудесно просветлен (максимално отворена бленда). Разбира се в професионалните среди такъв обектив няма, но за домашни нужди е прекрасен. Моят апарат е произведен в Япония, дано да имаш късмета и твоят да е от там. Единственото, което ме дразни на тези апарати е, че диспеите не са им много големи, но пък за сметка на това са качествени. Хайде взимай, снимай и показвай! :D
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #57
                          Колега , хвърли едно око и тук :D http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24329 . Тук става дума за цена до 200 лв без карта , но има и впечатления от дадените марки :D
                          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                          Коментар


                            #58
                            В крайна сметка се сдобих с Панасоник ФЗ 18 Много благодаря на Владим - избрах си средния от 3 те варианта които ми предложи.И е произведен в Япония, няма го йезуитското допълнение - Сглобен в ... Китай да речем.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              #59
                              Lane Staley написа:
                              В крайна сметка се сдобих с Панасоник ФЗ 18 Много благодаря на Владим - избрах си средния от 3 те варианта които ми предложи.И е произведен в Япония, няма го йезуитското допълнение - Сглобен в ... Китай да речем.
                              Далеч по добрия избор от fz8. С здраве да си го ползваш.
                              Marea Weekend HLX Jtd 110

                              oO(_)____////____(_)Oo

                              Коментар


                                #60
                                Lane Staley написа:
                                В крайна сметка се сдобих с Панасоник ФЗ 18 Много благодаря на Владим - избрах си средния от 3 те варианта които ми предложи.И е произведен в Япония, няма го йезуитското допълнение - Сглобен в ... Китай да речем.
                                Да си го ползваш със здраве и да се хвалиш със снимки!
                                Frontera Sport, X20SE март 1998

                                Коментар

                                Working...
                                X