Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за фотоапарат!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за фотоапарат!

    Колеги искам да закупя фотоапарат до около 300лв. за подарък! Понеже знам, че в форума има хора, който си падат по фотографията искам да помоля за помощ и препоръки за даден модел. Фотоапарат ще се ползва за любителски снимки най - вече(от екскурзии и т.н.) Иска ми се в 300лв. за се вмести и паметта и батерии и зарядно. Мерси предварително за помоща.П.С.- Днес се загледах по един модел: http://www.dpreview.com/news/0801/08012101panals80.asp
    Lancia Lybra 2,4JTD '03
    Фиат Браво 1.9TD75 '97
    Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
    Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

    #2
    По-добре това - http://www.technomarket.bg/product_d...d=09027536Аз съм с по-стария модел LZ2 и съм много доволен - вече повече от 12 000 снимки съм направил. Разликата е, че видеоклипът ми е със звук, но аз не го използвам, защото е с ниско качество, но за любителско снимане апаратчето е идеално. Освен това е с два пъти по-голям оптичен зум от този, който си избрал.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Всички фотоапарати от ниския клас (димек компактни, сапунерки или който както си ги нарича) са общо взето на едно ниво когато става въпрос за семейни снимки. Затова смело взимай най-евтиния (Кодак, Самсунг, Никон, Сони, Олимпус, Канон или Фуджи). Наскоро купих на вуйчо ми пенсионирането Кодак от технополис Варна, но не си спомням кой модел. 7МП (мисля, или 7.1) със стабилизация и ми излезе под 200 лева, ако не се лъжа около 180 (с 2гб карта). Прави страхотни снимки, а и стабилизацията е предимство. Успех
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Изобщо не съм съгласен, че всички апарати са еднакви, макар и от нисък клас. Когато бях в Щатите, всички мои познати си купихме апарати. Аз си взех SONY с Карл Цайс оптика, 4 MP. Купих и на сестра ми Олимпус, защото нямаше друг като моя. Е разликата е огромна в полза на СОНИ. Панасоник и Канон също са много добри. А мегапикселите са търговски трик по-скоро. Те правят снимките големи, но самото качество не зависи от това. Ето например сега телефона ми има 5 мп камера с Карл Цайс оптика и ако сравня една снимка от него направена с 5мп и една от апарата ми, направена на 1 мп, качеството на апарата наистина си личи. Ако имаш монитор 40 инча може би наистина ти трябва апарат с много пиксели Цифрови апарати, които са с малък обектив, като на телефон, не стават за нищо. Имам приятелка с такова плоско Сони, и много НЕ доволна. Гледай да може да прави клипчета със звук - много е полезно.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #5
          Аз твърдо бих ти препоръчал Никон от евтините. Правят наистина чудесни снимки и са много лесни за боравене. Сравнявал съм снимките между моя Никон L10 и Canon A530... при всичко на Auto, никон-чето го слагаше в малкия си джоб. Кофтито е, че е ограничен от към някои опции, но ако е за абсолютно аматьорски снимки определено Никон.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            style34 написа:
            Изобщо не съм съгласен, че всички апарати са еднакви, макар и от нисък клас. Когато бях в Щатите, всички мои познати си купихме апарати. Аз си взех SONY с Карл Цайс оптика, 4 MP. Купих и на сестра ми Олимпус, защото нямаше друг като моя. Е разликата е огромна в полза на СОНИ. Панасоник и Канон също са много добри. А мегапикселите са търговски трик по-скоро. Те правят снимките големи, но самото качество не зависи от това. Ето например сега телефона ми има 5 мп камера с Карл Цайс оптика и ако сравня една снимка от него направена с 5мп и една от апарата ми, направена на 1 мп, качеството на апарата наистина си личи. Ако имаш монитор 40 инча може би наистина ти трябва апарат с много пиксели Цифрови апарати, които са с малък обектив, като на телефон, не стават за нищо. Имам приятелка с такова плоско Сони, и много НЕ доволна. Гледай да може да прави клипчета със звук - много е полезно.
            Te nе са еднакви, но са на едно ниво - няма значение какъв апарат от избоените марки ще купиш, ако печаташ снимките 10/13 или ги гледаш на монитор. Не говорим за разпечатки от рода на 20/30 и по-големи. Вярно е, че колко МП е апарата няма особенно значение, но тук опираме до въпроса: Кое има значение? Всичко има значение - особенно задапаратното устройство. Колкото до пикселите, които написах - те са само пример за фотоапарата, който купих. А за клипчета със звук - има си камери за това, и то на добри цени.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              Канон ПауърШот А380!http://www.technomarket.bg/product_d...7005Иначе аз лично имам Панасоник ФЗ7. Нямам грижи с него, снима добре и на студено и снежно в планината Предимството на Канона е, че матрицата въобще не е шумна за разликна от Панасоника!

              Коментар


                #8
                В този ценови клас общо взето, каквото и да си купиш - все едно! Все пак ти препоръчвам Канон и Панасоник. Обърни внимание, кой е с по-добро оптично варио, т.е. по, колко е увеличениеъто - колкото повече, толкова повече! Освен това виж и на каква карта пише, ако имаш друго устройство - камера, МП3 плеър, или и аз не знам, какво, можеш да ги съчетаваш. За тез пари - толкоз! А... в заключение да добавя, че Панасоник препоръчвам преди Канон в този ценови клас!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Абсолютно подкрепям! В този ценови диапазон няма друг апарат с по-голям оптичен зуум от Панасоник. Използва SD и MMC карти.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Ето това мога да ти препоръчам - Canon PowerShot A590 IS + подарък 1GB SD карта - 329.00 лв. с ДДСhttp://www.photopavilion.com/?page=c...згледай във Фото-Павилион, цените там са най-добри.За сравнение Canon PowerShot A580, който колегата препоръча:Техномаркет - 329лв.Фото-Павилион - 279лв.По-добре вземи А590, има стабилизация, докато А580 няма.Ето ти и ревю (има снимки в пълен размер и видео):http://www.steves-digicams.com/2008_...on_a590is.html
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      Ей колеги невероятни сте. За пореден път се радвам, че прекарвам 50% от свободното си време в форум-а. Не е изгубено, Значи въпроса е, че го правя подарък за 60-годишнина. от мен фотоапарат от другите екскурзия в Египет мисля. И идеята е да взема нещо с което ще си запазят спомените. Не е важно да са супер качествени снимките. По важно е да пройзведе максимално снимки с едно зареждане на батериите.
                      Lancia Lybra 2,4JTD '03
                      Фиат Браво 1.9TD75 '97
                      Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                      Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                      Коментар


                        #12
                        То зависи дали ще се ползва светкавица, тоест при какви обстоятелства ще се снима - слънчево време, сред природата и така нататък. Вземаш едни батерии 1400 милиамперчаса, аз последно си взех такива на Варта и нямаш грижа за продължително снимане.
                        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                        Коментар


                          #13
                          sugarboy написа:
                          . Вземаш едни батерии 1400 милиамперчаса,
                          повече, повече - аз последно взех оня ден едни 2600 на панасоник... за новия апарат от конкурса...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            sugarboy написа:
                            То зависи дали ще се ползва светкавица, тоест при какви обстоятелства ще се снима - слънчево време, сред природата и така нататък. Вземаш едни батерии 1400 милиамперчаса, аз последно си взех такива на Варта и нямаш грижа за продължително снимане.
                            Принципно да, но малко да поосвежа информацията. Има в продажба акумулаторни батерии тип АА от 2700 mAh. Даже в Техномаркет примерно има изгодни предложения за комплект от тях (2 или 4 броя) заедно със зарядно устройство (без него няма как), като зарядното се явява почти като бонус, направо без пари Е, с такива едни заредени батерии в апарата изкарва наистина мнооооого снимки. Може и до месец време. И има ли едни резервни, също заредени - проблемът не съществува
                            FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                            FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                            Коментар


                              #15
                              Това, колко снимки ще се направят с едно зареждане на батериите зависи как се използва фотоапарата, дали се изключва автоматично, дали се използва светкавица или не и т.н. Аз лично (от личен опит) ти препоръчвам да избереш фотоапарат с лесно меню и с книжка на български, без много ръчни настройки. Наскоро си купих олимпус е510 и упътването беше на някакъв патагонски език - ужас. Препоръчвам ти да вземеш фотоапарат, който работи с обикновени батерии, които могат да се купят от всякъде. Не се хвърляй на тези със зареждащи се батерии, защото можете да останете неприятно изненадани с различните контакти в Египет - по добре се консултирай с чичко гугъл преди това. Не се хвърляй и на зареждащите се батерии със зарядно, вуйчо ми (за чиито 60-ти рожден ден му купих апарата) също получи такова, обаче си купува алкални батерии и им се кефи повече, отколкото на презареждащите се, защото, цитирам, "няям време да ги чакам, а като се сетя, е много късно"... Но, както казах и по-рано - вземи някой евтин, но от добър производител, а останалите пари - хапване и пийване по случай юбилея.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X