Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване и освежаване на пластмаса

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Почистване и освежаване на пластмаса

    Искам да си почистя колата вътре и да възтановя вида на пластмасите вътре.Издайте как автоджамбазите правят колите вътре като нови??Кажете какви препарати се ползват.Също как да си почистя седалките че има петна от нещо разсипвано?Сещам се преди че при рециклирането на Вендинг машини по пласмасите ползвахме един силиконов спрей- пръскаш и минаваш с парцал и става като нова пласмасата.Някой знае ли къде продават такива спрейове?За запушване на дупки по пода кой силикон е по подходящ- червения или прозрачния??П.П. Не съм решил да я продавам просто искам да ми е вътре с вид като от автокъща.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    В метро го има - нормален силиконов спрей - 6 кинти - те са няколко вида пръскалки в сребърни флакони - има за болтове, за гуми, само силикон...няколко вида са. Работата която върши е повече от чудесна. А отвътре аз лично веднъж в годината си я пера - на автомивката на която ходя ми струва 100 лева цялостно пране, без таван.

    Коментар


      #3
      PASSARELLA написа:
      В метро го има - нормален силиконов спрей - 6 кинти - те са няколко вида пръскалки в сребърни флакони - има за болтове, за гуми, само силикон...няколко вида са. Работата която върши е повече от чудесна. А отвътре аз лично веднъж в годината си я пера - на автомивката на която ходя ми струва 100 лева цялостно пране, без таван.
      Ауу много са 100 лв Няма ли начин да ида на чешма и сам с някакъв препарат да я изпера??А за силиконов спрей има ли го в Практикер или подобен магазин че в метро немога да пазарувам
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Този спрей ще оправи ли драскотините по пластмасите или само ще ги полира?Някои от пластмасите на моята кола са отчайващи...

        Коментар


          #5
          За паране използвах Медикс, по препоръка на колега от форума: MEDIX CarpetsПРЕПАРАТ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА КИЛИМИ, МОКЕТИ И ДАМАСКИ2 in 1 премахва петна ПРИЛОЖЕНИЕ:Новият MEDIX CARPETS е изключително ефикасен за пране и почистване на килими, мокети, тапицерии и дамаски. Пяната на MEDIX CARPETS прониква дълбоко в тъканите, като разтваря и премахва различни петна и упорити замърсявания, оставяйки чисто и свежо ухание.500 mlПетната излизат, но си трябва търкане. И си приготви много сухи кърпи, парцали, хавлии и т.н.За таблото си поръчах един пуллверизатор на Търтъл Уакс, ама още не е дошъл и не знам каква работа ще върши! Иначе го дават, че е за почистване и полиране на табла и брони!Cockpit & Bumper Clean & ShineFor all types of automotive plastic, rubber and vinyl interior and exterior trim Cleans, conditions and protects Nano-tech formula prevents fading, drying and cracking
          Прикачени файлове
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Humppa написа:
            Този спрей ще оправи ли драскотините по пластмасите или само ще ги полира?Някои от пластмасите на моята кола са отчайващи...
            Леки драскотинки оправя.Просто придава вид на пласмасата все едно е нова но не оправя дълбоко надрани.Въпроса е откъде да си купя че не виждам по магазините
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Спрей за табло или нещо такова го водеха! Аз си купих от бензиностанция на Шел! Пише, че е с UV-защита! Има разфасовки с различни аромати!

              Коментар


                #8
                Боли ме предната светлина (фара) за миризмите, аз искам да си полирам пластмасите и да изглеждат по-шукаритетни...

                Коментар


                  #9
                  Humppa написа:
                  Боли ме предната светлина (фара) за миризмите, аз искам да си полирам пластмасите и да изглеждат по-шукаритетни...
                  Те не се полират, а само мажат отгоре за да изглеждат по-лъскави. Спрей за табло, или силиконов спрей - имена, колкото искате, спрейове също. Има ги по бензиностанции, Метро, Практикер, Бриколаж... Зимата с тях е добре да се намажат упътненията на вратите, като напече пък аз си мажа през известен период дръжките на вратите!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    Humppa написа:
                    Боли ме предната светлина (фара) за миризмите, аз искам да си полирам пластмасите и да изглеждат по-шукаритетни...
                    Те не се полират, а само мажат отгоре за да изглеждат по-лъскави. Спрей за табло, или силиконов спрей - имена, колкото искате, спрейове също. Има ги по бензиностанции, Метро, Практикер, Бриколаж... Зимата с тях е добре да се намажат упътненията на вратите, като напече пък аз си мажа през известен период дръжките на вратите!
                    Внимавайте с тия спрейове, че хубаво полирват ама ако знаете как лъщят после на слънце - ама толкова лъщят че си виждате цялото табло отразено в предното стъкло но не и пътя.
                    Punto SX 1.1 55

                    Коментар


                      #11
                      Punto SX написа:
                      Vladim написа:
                      Humppa написа:
                      Боли ме предната светлина (фара) за миризмите, аз искам да си полирам пластмасите и да изглеждат по-шукаритетни...
                      Те не се полират, а само мажат отгоре за да изглеждат по-лъскави. Спрей за табло, или силиконов спрей - имена, колкото искате, спрейове също. Има ги по бензиностанции, Метро, Практикер, Бриколаж... Зимата с тях е добре да се намажат упътненията на вратите, като напече пък аз си мажа през известен период дръжките на вратите!
                      Внимавайте с тия спрейове, че хубаво полирват ама ако знаете как лъщят после на слънце - ама толкова лъщят че си виждате цялото табло отразено в предното стъкло но не и пътя.
                      Чистия силиконов спрей не лъщи.Не искам разни спрейове за полиране.Силиконовия спрей прави прастмасата като нова а не изглежда като полирана
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12
                        infineon написа:
                        PASSARELLA написа:
                        В метро го има - нормален силиконов спрей - 6 кинти - те са няколко вида пръскалки в сребърни флакони - има за болтове, за гуми, само силикон...няколко вида са. Работата която върши е повече от чудесна. А отвътре аз лично веднъж в годината си я пера - на автомивката на която ходя ми струва 100 лева цялостно пране, без таван.
                        Ауу много са 100 лв Няма ли начин да ида на чешма и сам с някакъв препарат да я изпера??А за силиконов спрей има ли го в Практикер или подобен магазин че в метро немога да пазарувам
                        Има - препарата се казва вениш - онзи, за килими:Ползвал съм го няколко пъти за петна и е наистина невероятен магьосник.Прави се разтвор, разпенва се и пяната се нанася с четка за дрехи върху тапицерията.Изчаква се.Тапицерията изсъхва за денонощие при топло време.След това с прахосмукачка се изсмукват кристалите, образувани от препарата и мръсотията.Проблема е, че си е разправия и отнема време.Услугата за която спомена колегата е също много добра - за 120 лева (Или малко повече - не си спомням) преди години съм ползвал услугите на една авто-мивка в Княжево - на главния път е.Много бързо работят и ефекта беше страходен.Включваше и пране на тавана също.Съмнявам се, че такъв ефект бих постиган сам, или поне не и за един ден.Но и вениша става - тествано е
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #13
                          115 ми беше с тавана, но аз не давам да ми перат тавана, защото не ми се ще да ми падне на главата. Той си ми е чистичък, защото в колата не ми е пушено, а сега аз го правя само на отворен прозорец и цигарата вънка...За 100 кинта, предпочитам да я оставя и да си я взема, отколкото да се занимавам...а и нямам къде - пред блока ли!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_47 Обаче момчето, ако е в къща - защо не!?

                          Коментар


                            #14
                            PASSARELLA написа:
                            Обаче момчето, ако е в къща - защо не!?
                            Всеки сам си решава - нали затова му посочих алтернатива.Става въпрос, че за тези пари наистина вършат страхотна работа.Веднъж на година ( а при мен повече от 2 ) не е толкова драматична сумата.Пък и не ми е паднал тавана още, тъй че съвсем
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              Тези на автомивката до мен ще го направят това за половината пари от тези които сте споменали,че и за по-малко.А се справят добре,само като видя какви коли идват за автокъщи и после какви стават

                              Коментар

                              Working...
                              X