Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слънчево затъмнение - 01.08.08

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слънчево затъмнение - 01.08.08

    Утре може би знаете, че около обяд ще има слънчево затъмнение. За съжаление пълната му фаза няма да се вижда от България. Все пак ето какво може да видите точно в 13:00 часа, ако погледнете към слънцето. На втората снимка - изглед от луната в 13:02 часа българско време. Мъничката червена точица е там където затъмнението ще е пълно - Североизточна Европа и Северозападна Азия.На 16 с/у 17 август в полунощ - лунно затъмнение - Европа, Африка, Азия, Бразилия
    Прикачени файлове

    #2
    добра информация колега благодарско утре кам 1 часа сприрам работа спирам сичко и ше гледам
    Целта е една,скороста е различна - HGT !

    Коментар


      #3
      То много убу, ма само дето ме е яд, че няма даже и да е процент... от 2 седмици се роввя да намеря колко процентно ще е, но уви... на предното (29.03.2006) поне казваха...Както и да е де, ще се гледа, то се знае. Ето няколко заснети от мен тогава с обикновен цифрак-сапунерка и набързо скалъпен филтър от флопи . Практиката доказа, че разглобена дискета сгъната на 2 (самия нагнитен диск) е чудесен филтър за наблюдение. Само да знаете как ни се хилеха от околните магазинчета, като ни гледаха 3-4 левента наредени като в аптека, хванали по 2 дискети в ръка (да не ги батисваме), дръпнали прозорчетата и зяпаме edit: някой да знае кога ще е следващото пълно затъмнение над България или поне над съседните побратимени страни?
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Бубачко, не искам да те разочаровам, но следващото пълно слънчево затъмнение, видимо от България, ще се случи на 3 септември 2081 г. http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=15919
        FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
        FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

        Коментар


          #5
          bubachko написа:
          То много убу, ма само дето ме е яд, че няма даже и да е процент... от 2 седмици се роввя да намеря колко процентно ще е, но уви... на предното (29.03.2006) поне казваха...
          17% ще е...
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #6
            stivst написа:
            Бубачко, не искам да те разочаровам, но следващото пълно слънчево затъмнение, видимо от България, ще се случи на 3 септември 2081 г. http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=15919
            Ей го де е, ще се съберем на по бира

            Коментар


              #7
              някой да знае сайт дето ще го предават това онлайн?въх..... на следващото точно 101 годинки ще прбъда отпразнувал....... гадост, ще требе да се ходи на екскурзия. поне ще се пие не-българска бира

              Коментар


                #8
                http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.htmlЕй тука трябва да го дават.
                Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                BMW X3 3.0D Aut

                Коментар


                  #9
                  Незнаех... То аз съм в северозападна-българия и като гледам то ще мине много близо до нас, след малко отивам да гледам

                  --------------------

                  Коментар


                    #10
                    Намерих, намерих! от Новосибирск - 14:48 БГ-време от Китай - някъде по-късно явно Са ходих да зяпам навън - нищо особено, след малко ще пробам и снимка да постна... мноооог е малко

                    Коментар


                      #11
                      Слънчевото затъмнение на живо - в момента - по интернет:

                      Слънчевото затъмнение на живо - в момента - по интернет:http://www.exploratorium.edu/eclipse/2008/в 14:09 минути на 1-ви Август ще е максимално скрито слънчето на тези геогравски шерини от където предават образ от телескопа
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #12
                        Вижда се тука, ама не е много.Все файдица
                        Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                        Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                        Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                        BMW X3 3.0D Aut

                        Коментар


                          #13
                          направих снимки..ама не са много добри...за съжаление нямам статив...
                          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                          Коментар


                            #14
                            nikki_sixx написа:
                            направих снимки..ама не са много добри...за съжаление нямам статив...
                            аде са лигавщини..... то всеки мое със статив я пробай от ръка, удри едно за успокоение и снимаш. Аз на камъче подложих.... ма за съжаление няма толко зуум за да се различи отхапаното... са зяпам ливе-то от китай, връзката е супер добра, грам не насече, а съм пъснал и коментара и телескопа, да не чува някой и да се скапе...

                            Коментар


                              #15
                              bubachko написа:
                              nikki_sixx написа:
                              направих снимки..ама не са много добри...за съжаление нямам статив...
                              аде са лигавщини..... то всеки мое със статив я пробай от ръка, удри едно за успокоение и снимаш. Аз на камъче подложих.... ма за съжаление няма толко зуум за да се различи отхапаното... са зяпам ливе-то от китай, връзката е супер добра, грам не насече, а съм пъснал и коментара и телескопа, да не чува някой и да се скапе...
                              и аз чайниците гледам... ама след около час ще се случи...
                              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                              Коментар

                              Working...
                              X