Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЗА - 84, ПРОТИВ - 150, ВЪЗДЪРЖАЛИ СЕ - 1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ЗА - 84, ПРОТИВ - 150, ВЪЗДЪРЖАЛИ СЕ - 1

    Мнозинството подкрепи правителството за шести път"Апелирам за отговорност към опозицията: Имайте мярка!, каза премиерът Сергей Станишев30.07.2008Шестият вот на недоверие към правителството на тристранната коалиция с премиер Сергей Станишев бе отхвърлен от мнозинството в Народното събрание.150 депутати подкрепиха правителството, против него гласуваха 84, един се въздържа.Вотът на недоверие беше поискан от 86 народни представители от всички опозиционни парламентарни групи и от независими депутати заради "нанесените морални и материални щети на българските граждани ,поради провала на правителството при спазване на правилата на държава член на Европейския съюз и усвояване на средствата от еврофондовете".В обяснения за вота си, с който подкрепиха кабинета, депутати от трите групи на мнозинството заявиха, че в момента България няма нужда от прекратяване на мандата на правителството, страната сега не се нуждае от вотовете, администрацията трябва да пише мерки за преодоляване на проблемите.Министрите не трябвало да отговарят на вотове на недоверие, а трябва да седнат и пишат час по-скоро политическите мерки за справяне със ситуацията, заяви Христина Христова от НДСВ.Фатме Илияз от ДПС отбеляза, че за пореден път опозицията е демонстрирала все по-нарастващата си невъзможност да формулира един открит дебат.Радослав Иванов от Коалиция за България каза, че на вчерашния дебат по вота на недоверие са се чули "тотални бисери, които показват тотално неразбиране на процеса на усвояване на средствата от европейските фондове".Вчера дебатите по вота продължиха над седем часа. Гласуването днес стана в присъствие на цялото правителство.Премиерът Станишев, който вчера не взе думата, се изказа след гласуването. "Възприемам това като високо доверие към правителството", каза той.От началото на тази година сме свидетели на продължаващ политически сценарии под формата на три вота досега. Няма да бъда изненадан, ако през есента се подготви четвърти вот, комбиниран със социални недоволства, за да се дестабилизира страната, заяви министър-председателят."Това, което цели опозицията - предсрочни парламентарни избори чрез уличен натиск ще бъдат пагубни за страната защото следващите месеци са решаващи за изпълнението на задачите по оперативните програми.Амбицията е в този период да бъдат разгледани, одобрени и контрактувани максимален брой проекти, каза премиерът.Според него служебно правителство, избори, дълги преговори за следващо правителство ще бъде пропиляно време за страната, а този лукс България не може да си го позволи.Премиерът призова опозицията да критикува правителството, когато греши, но с мярка. "Апелирам за отговорност към опозицията: Имайте мярка!. Няма безвъзвратно загубени пари от ЕС", каза премиерът."Нормално е една опозиция да бъде критик и коректив на грешките на управляващите, и да предлага управленска алтернатива, но точно това не се чу вчера и затова вотът беше неуспешен", посочи Станишев.Той е убеден, че членството на България в ЕС досега е успешно, ноЕвропейският съюз има свои затруднения и е "необходимо и при нас, като държава, много неща да се променят"."Трябва много да засилим и одиторския контрол, и качеството по изпълнение и много други действия", посочи премиерът и изтъкна, че българското правителство възприема докладите на ЕК като конструктивни и с чувство на отговорност", каза Станишев. И обеща: "Ще направим всичко по силите ни, за да се преодолеят слабостите".Под негов личен контрол ще се организира конкурс за около 300 експерти в усвояването на средствата от Европейския съюз."Трябва да се сложи край на спекулациите, че от европейските фондове може да се краде", каза Станишев и прогнозира, че ще продължат и публичните атаки срещу управлението, защото такъв е политическият сценарий...Понякога се учудвам как българската десница влиза в този сценарий, обслужвайки чужди интереси, извън парламента. С интерес наблюдавам сближаването на ГЕРБ и "Атака".Разбирам, че в България има още много проблеми. Ще положа всички усилия това да се промени. Ще разчитам и на силната политическа подкрепа и мотивация от управляващите. Ще очакваме и обективна критика. Който иска власт, да се яви на парламентарни избори и да ги спечели", каза министър-председателят.Лятната ваканция на Народното събрание ще бъде от 1 август до 5 септември включително, решиха днес депутатите.

    #2
    Знаех си! З Н А Е Х С И! Знаех си, че това спиране на парите не е току така - знаех си, че от ЕС се правят на мушмороци и са спряли парите, защото си имат собствени проблеми!И на всичкото отгоре да обвинят серГЕЙ и компания! Не ги е срам!България, 1968, в лозунги:"Твърда решимост за защита на завоеванията на социализма""Решителен отпор срещу силите на реакцията!"Да бъде разгромена контрареволюцията!"Защитата на социализма - интернационално дело!""Да се прегради пътят на реакцията!""Срещу настъплението на реакцията - решителен отпор""Единство и сплотеност!""Силата е в единството ни!""Борбата не е завършена!"

    Коментар


      #3
      абе нема такава наглост "Хем насрани - хем заляни" Танковете да идват викам аз

      Коментар


        #4
        Тука трябва твурда рука само маи АТАКА ще ги разпорят като риби тия смотаняци и нагледци.
        Хората са като свинете даже прасетата са по-човечни!

        Коментар


          #5
          Те че са мизерници всичките - мизерници са, ама чак пък танкове и АТАКА, де да знам...
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            За сегашното положение не са виновни БСП. Те толкова си могат хорицата. Виновни са жълтите царедворци, щото досега можеха 6 пъти да разтурят коалицията и да предизвикат предсрочни избори.’И щяха да са герои. А сега подкрепят най-престъпното правителство на България в цялата й история.Вече и аз ставам като масата народ - не ми пука кой ще ме управлява. Явно че който и да дойде, в тая измислена държава нещата няма да се променят.И не само заради правителството. Народ от овце се управлява от овчари и овчарски копои. Който иска да се обижда, не ми пука.Всички сме овце и това заслужаваме. Явно тук принципа е "всеки се спасява сам"...

            Коментар


              #7
              Лошото е, че тея дето ги гледам сутрин при Бареков - "опозицията", май са по-големи боклуци и от тея дето са на власт в момента. При тая алтернатива...ще го видиме Бойко как ще ни оправи

              Коментар


                #8
                Бахти майтапа, това правителство много твърдо веее. Клан, клан - недоклан. Свалян, свалян - недосвалян.Пък тея що не изчакат още малко да им изтече мандата.
                Пеш
                ----
                Ex Peugeot 206 -Служебен
                ----
                Ex Brava 1.6 16V ELX

                Коментар


                  #9
                  Що пък сега турците не се извъртят както се извъртяха преди.... малииии 14-15 години станаха от Филип Димитров
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    Ако някой взриви парламента, да е сигурен че след време ще е национален герой. Най малкото на негово име ще има кръстена гимназия или улица. Комунистите са супер подли а турците супер нагли. Първанов е за е*ън.Повръща ми се вече.
                    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                    Коментар


                      #11
                      Лошото е че и да ги смъкнем - няма кой да дойде. Всичките сме ги видяли какви дупета са. А за Бойко едно ще ви кажа - гледайте София. Ако толкоз ще оправя и България - е айде нема нужда. Софиянци да кажат какво се е променило от Софиянски насам.Още и още и още шамари от Европа трябват, докато се усетят, че краденето си е крадене - ама и за народа малко трябва да дадат да е доволен. Навсякъде се краде под една или друга форма, те в Европа също не са свети води ненапити, обаче гледат и работа да свършат.

                      Коментар


                        #12
                        Истината е някъде там.Истината според моите скромни разбирания и контакти е, че ЕС е в криза и естественно си го изкарват на последно приетите членки.Не казвам, че нашата мила родина става за нещо, пълен фарс и абсурд е навсякъде, но това е моето мнение.
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          Тъй ще е тя... докато днешните студенти спят, а народа се почесва и помрънква ще си ни мачкат, и по-лошо ще става!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            а малкото кадърни си заминават.Вчера се изпокарах с половината рода, понеже ми обясняват, как някой си братовчед отишъл да учи в Германия и решил там да остане, а бил отличник......еми то всички кадърни като заминат.... тука и кучетатаняма да искат да ни ядат. Ами ние се опитваме сами и нашата фирмица не е умряла, развиваме се бавничко и това е.... какво се оказва- търсихме секретарка... ами то тя не може да запомни 5 програми дето имаме и цените на преводите. След 5-тото момиче решихме, че ще си работим сами. КАДЪРНИТЕ ХОРА СА МНОГО МАЛКО. Едно приятелче има конструкторско бюро...постоянно го търсят, има си фирма, затрупан е от поръчки, но и той не може да си намери хора с които да си развие бизнеса.... щото всички кадърни отличници са някъде из Европа и СветЪ. В действителност НЯМА хора които да ни управляват, и които да направят така че да живеем по-добре. Дори и смеспособни да завлечем Европата назад, но ние да не тръгнем напред. Българщина, ко да прайш. Все пак, Ние оставаме да се борим ТУК, на нас си ни харесва държавата, и дано да има повече млади хора които да остават и да искат да се променят нещата, че иначе Уошо ни се пише.
                            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                            ИТАЛФЕСТ 2007

                            Коментар


                              #15
                              @phoenix:Емо, явно не сте се напатили достатъчно. И аз преди няколко месеца така разсъждавах, даже сме си говорили. Бях оптимист за България.Е, сега вече не съм. Все по-често се оглеждам за работа в чужбина, въпреки че гледам само близките нам държави. Писна ми да се бъхтя тук за вятъра. Развалих си зрението денонощно да вися на компютъра (не пред форума, той ми е само за отмора)... и да изкарвам колкото един таксиджия за два курса Бургас-Слънчев бряг... На всичко отгоре няма човек, който да не иска да те прецака, ако може с 20 стотинки, ама да те прецака... Намразих си и държавата, и народа, и всичко де що е българско вече. Може да не съм прав, но така мисля, поне за момента.

                              Коментар

                              Working...
                              X